13.4.2024 | Svátek má Aleš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Větší vlastenec 3.6.2009 23:07

Neúčast pana robila během školní docházky

Je docela dobře možné, že v Katyni tehdy nebyl doktor Husák, ale drotár Hušiak.  :-/

http://community.livejournal.com/ru_katyn/9810.html

gnomon 3.6.2009 22:11

Čína není ČR

Posuzovat Čínu z hlediska poměrů  v České republice nelze. Čína je několikrát větší a je mnohonárodnostní.Připadá mi, že všichni  ti kritici a rádoby sociologové, mudrlanti  a zastánci lidských práv radící co všechno v Číně dělají špatně jsou na úrovni Eskymáků  radící jak mají žít černoši v rovníkové Africe.

doc 3.6.2009 21:58

Zločiny sionismu musí

být prohlášeny za nepromlčitelné !!!!

robil 3.6.2009 21:29

Účast kulturních pracovníků v Katyni

Mám dojem, že se nezůčastnil spisovatel F. Kožík, ale novinář Kožíšek.

Jaromir Hromádka 3.6.2009 20:52

pozor promluvil chytrolín

výše uvedený příspěvek nenapsal normální člověk, takové človíčky bychom měli exportovat do nějakého sibiřského gulagu aby měl klid na přemýšlení...;-€(Y)

rozbroj 3.6.2009 20:38

Re: Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

to hlava nebere to snad je propaganda Geblse

111 3.6.2009 18:14

Mafiáni z ODS či ČSSD před volbama opět zahájili antikomunistické kvičení

a strašení komančema jako ostatně vždy po dobu 20 roků.Nastupují osvědčená témata jako Jáchymov, PTP, Horáková, fronty na banány, toaletní papír.;-O

jízlivec 3.6.2009 15:50

Kontrolní otázka:

Já souhlasím, že Pinochet patřil mezi jihoamerickými - i jinými - diktátory k těm osvícenějším... A věřím, že musel řešit obrovský vnitřní rozpor: je menší zlo pošlapat ústavu a pozvednout zbraň proti prezidentovi, nebo nechat zemi řítit do záhuby?

Jak ale potom hodnotit Jaruzelského? Tehdy se říkalo, že se od Pinocheta liší jen o tři dioptrie...

dino 3.6.2009 15:26

Re: A jak se vám....

Nebyl usvědčen prakticky nikdo. Ne z nedostatku důkazů, ale z nedostatku politické vůle.

Kecal. 3.6.2009 14:37

Re: Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

Ty se v tom nějak vyznáš.

I-Worm 3.6.2009 13:43

Re: Nejen zločiny komunistů,

von nejni zločinec, jako zločinec, některej zločinec může bejt i docela hodnej člověk - teda, když se mu řekne: Tak hele, koukej, todlecto na tebe víme, a můžeme to taky dokázat!

I-Worm 3.6.2009 13:39

Re: Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

ono vždycky vadí více to, co se stalo, nežli to, co se mohlo stát. Možná je to někomu divný, ale holt už je to tak...

I-Worm 3.6.2009 13:37

Kdy? No, to je otázka!

přece až jejich pachatelé vymřou! To říkal už soudruh president, když byl premiérem: není k tomu politická vůle.

j 3.6.2009 12:40

Re: Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

Takový banality že jo xyz, za to platit 30 kaček to je hrůza(Y)

Marat 3.6.2009 12:33

Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

Hele Kovanic, nelíbí se vám že Pinochet zabráníl v mordování komunistum seběhlím z celého světa do Chile, aby pomohli Chilským komunistum v mordování a k uchopení moci?

To se měl Pinochet v revoluční situaci chovat  tak jak Beneš v ČSR po II. svět. válce? V Chile byl nejvýší čas k protiakci proti komunistum. Díky Pinochetovi SSSR nezískal v Chile svého spojence v Latinské Americe.Jeden Castro stačí.

xyz 3.6.2009 12:02

Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

antikomunistické kvičení a strašení komančema. Opět začíná story Jáchymov,PTP,Horáková, fronty na banány, toaletní papír a další, 20 let používané blábloly, vždy o něco barvitější.;-O;-O

Honza 3.6.2009 11:43

Re: A jak se vám....

......a výsledek  O !!

Sumo 3.6.2009 11:19

Re: A jak se vám....

To není tak úplně pravda, a to ze dvou důvodů:

1. i po letech se mohou vynořit další důkazy, viz Demjančuk

2. jde o morální postoj establishmentu, nepromlčitelností říká, že tenhle humus je tak závažný a odsouzeníhodný, že se sice establishmnet nebude mstít, ale nehodlá jej ani beztrestně prominout.

Martin 3.6.2009 10:06

A jak se vám....

podaří usvědčit nějakého komunistu ze zločinu třeba po 25 letech,když to nešlo hned ? Kdyby byly důkazy,tak se to udělalo už dávno,ale ukažte na někoho a usvědčte ho jen tak - kolektivní vina přece neplatí.Takže nepromlčitelnost je v podstatě nanic.

občan 3.6.2009 9:58

Re: Pan Filip a ostatní bolševici

Paroubek-RaJ na zemi:-D

Klička 3.6.2009 9:23

Nejen zločiny komunistů,

ale všechny zločiny, bez ohledu na to, kdo je spáchal mají být nepromlčitelné. Jinak je evidentně zpochybněno právo, jako takové. Spáchá-li kdokoliv trestný čin a to kdykoliv, není možné např. po letech nečinnosti soudů nebo orgánů činných v trestním řízení tvrdit, že se skutek nestal. Pokud se skutek evidentně stal, je třeba jej vyšetřit a soudit kdykoliv je to možné. Je zcela nepodstatné, jestli se jedná o krádež nebo vraždu. Jediné důležité je, zda se čin stal nebo ne. Dospěje-li soud k rozhodnutí, že se čin stal, potom musí být zločinec potrestán a opět nezávisle na okolnostech, např. věku pachatele. Podobně je tomu zde. Mnozí pachatelé trestných činů - komunisté dodnes žijí a nejsou souzeni. Ptám se proč? Protože jsou staří? To z nich ale vinu nesnímá. Konkrétně, proč nebyl souzen a odsouzen pan Urválek? Protože k tomu není politická vůle? Kde je tedy onen právní stát, o kterém politici stále mluví? Celý systém je nastavený špatně a je zcela poplatný vůli lobystických skupin a politických stran, jejich členů a představitelů. Kde je zohledněna vůle většiny občanů? Není zohledněna, poněvadž není známa. Kde je ona demokracie? Pouze v ústech politiků, kteří vesměs nevědí, co to je a o čem stále mluví.

Hašek 3.6.2009 9:22

Pan Filip a ostatní bolševici

by nám už konečně mohli předvést život v komuně. Vlastnictví společné, velké domy se společnými kuchyněmi, čítárnami atd. Ráj na Zemi!

Místo toho jen nenávistně plká. Nebezpečně.

A státní mašinerie má před sebou vzorový příklad extremistické strany s destruktivním volebním programem a předvolebními projevy. Ale raději si smlsne na pár holohlavcích. Chyba.

Petr Kohout 3.6.2009 8:23

Pan Klaus odmítal odtržení Kosova, zejména takovouhle pitomou metodou, protože

"hrozily nevypočitatelné následky". Odtržení Jižní Osetie a Abcházie od Gruzie, například.

Pan Pinochet zasáhl v okamžiku, kdy Allendovy eskadry smrti vraždili a olupovaly bohaté lidi na ulicích a za bílého dne, v horách hrozil hladomor, prezidentský palác byl plný zbraní připravených ke státnímu převratu a po moři se už blížili sovětští poradci. Mezi "nevinnými" lidmi pobitými Pinochetem jsou většinou loupežní vrazi a velezrádci (spolupráce se sovětským svazem). A Pinochet byl demokratický politik - všek se také vzdal funkce po prohraných volbách. Ovšem levice celého světa vyslala signál (osobně španělský soudce, který podal žalobu na Pinocheta a odmítl podat žalobu na Fidela Castra), že s s levicí se domluvit nejde, ta se musí pobít. Británie těžce selhala - zatknout diplomatkou imunitou krytého šéfa delegace jednajícího o zbrojních dodávkách, který navíc zachránil stovky životů britských vojáků, když za války s Agrgentinou pomáhal (poskytl předsunutý radar) Britské armádě, to je přešlap na úrovni Mnichovské dohody.

Svatopluk 3.6.2009 4:11

Smutné čtení a znepokojivá otázka

Zlepšuje se to nebo naopak ? Asi spíš naopak. Určité věci lze udělat jenom v přelomu a na to po 40ti letech nemá nikdo vyvinuté ani metody, jak poznat, o co u jednotlivých aktérů jde.

Nicméně - v Německu to bylo obdobné a vyřešilo se to - nacisté prostě vymřeli. Jenže jim nepatřila půlka Německa.

Větší vlastenec 3.6.2009 1:27

Další historický objev pana Kovanice

Pan Kovanic s oblibou vystupuje jako znalec historie.

Z určitého úhlu pohledu oprávněně, neboť občas učiní neobyčejný historický objev.  ;-P  Už několikrát opakoval tvrzení o Hitlerově projevu k násilnostem v Československu, z 15.března 1938 (např. zde). 

Nyní tvrdí, že "Nikdo z přítomných (evropských vzdělanců, svezených v r.1943 nacisty do Katyně) Němcům nevěřil, to přece dělali nacisti, ne komunisti...".

Bylo to úplně jinak, pane Kovanici. Důkazy byly příliš přesvědčivé : http://community.livejournal.com/ru_katyn/9810.html .  

Konečně, Sovětský svaz se ke zneškodnění polských reakcionářů hrdě přihlásil v prvním okamžiku, kdy k tomu nastaly příhodné mezinárodně politické podmínky.  R^

JW 3.6.2009 1:22

Tedy s tou Jugoslávií

To jste si trochu upravil, že. Klaus tehdy tvrdil, že pokud si to nevyřeší sami domácí, žádné tak zvané humanitní bombardování, které tak nazýval a podporoval Václav Havel, nic nevyřeší. Dodnes tam musí hlídat cizí vojáci, aby ti hodní ukřivdění Albánci těm zlým Srbům nepodřezali krky.