24.2.2024 | Svátek má Matěj


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
gnomon 3.6.2009 22:11

Čína není ČR

Posuzovat Čínu z hlediska poměrů  v České republice nelze. Čína je několikrát větší a je mnohonárodnostní.Připadá mi, že všichni  ti kritici a rádoby sociologové, mudrlanti  a zastánci lidských práv radící co všechno v Číně dělají špatně jsou na úrovni Eskymáků  radící jak mají žít černoši v rovníkové Africe.

doc 3.6.2009 21:58

Zločiny sionismu musí

být prohlášeny za nepromlčitelné !!!!

robil 3.6.2009 21:29

Účast kulturních pracovníků v Katyni

Mám dojem, že se nezůčastnil spisovatel F. Kožík, ale novinář Kožíšek.

Větší vlastenec 3.6.2009 23:07

Neúčast pana robila během školní docházky

Je docela dobře možné, že v Katyni tehdy nebyl doktor Husák, ale drotár Hušiak.  :-/

http://community.livejournal.com/ru_katyn/9810.html

111 3.6.2009 18:14

Mafiáni z ODS či ČSSD před volbama opět zahájili antikomunistické kvičení

a strašení komančema jako ostatně vždy po dobu 20 roků.Nastupují osvědčená témata jako Jáchymov, PTP, Horáková, fronty na banány, toaletní papír.;-O

Jaromir Hromádka 3.6.2009 20:52

pozor promluvil chytrolín

výše uvedený příspěvek nenapsal normální člověk, takové človíčky bychom měli exportovat do nějakého sibiřského gulagu aby měl klid na přemýšlení...;-€(Y)

jízlivec 3.6.2009 15:50

Kontrolní otázka:

Já souhlasím, že Pinochet patřil mezi jihoamerickými - i jinými - diktátory k těm osvícenějším... A věřím, že musel řešit obrovský vnitřní rozpor: je menší zlo pošlapat ústavu a pozvednout zbraň proti prezidentovi, nebo nechat zemi řítit do záhuby?

Jak ale potom hodnotit Jaruzelského? Tehdy se říkalo, že se od Pinocheta liší jen o tři dioptrie...

I-Worm 3.6.2009 13:37

Kdy? No, to je otázka!

přece až jejich pachatelé vymřou! To říkal už soudruh president, když byl premiérem: není k tomu politická vůle.

Marat 3.6.2009 12:33

Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

Hele Kovanic, nelíbí se vám že Pinochet zabráníl v mordování komunistum seběhlím z celého světa do Chile, aby pomohli Chilským komunistum v mordování a k uchopení moci?

To se měl Pinochet v revoluční situaci chovat  tak jak Beneš v ČSR po II. svět. válce? V Chile byl nejvýší čas k protiakci proti komunistum. Díky Pinochetovi SSSR nezískal v Chile svého spojence v Latinské Americe.Jeden Castro stačí.

I-Worm 3.6.2009 13:39

Re: Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

ono vždycky vadí více to, co se stalo, nežli to, co se mohlo stát. Možná je to někomu divný, ale holt už je to tak...

rozbroj 3.6.2009 20:38

Re: Pinochet zabráníl komunistum se dostat k moci a mordovat v ještě větší míře.

to hlava nebere to snad je propaganda Geblse

xyz 3.6.2009 12:02

Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

antikomunistické kvičení a strašení komančema. Opět začíná story Jáchymov,PTP,Horáková, fronty na banány, toaletní papír a další, 20 let používané blábloly, vždy o něco barvitější.;-O;-O

j 3.6.2009 12:40

Re: Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

Takový banality že jo xyz, za to platit 30 kaček to je hrůza(Y)

Kecal. 3.6.2009 14:37

Re: Blíží se volby, tak tzv. demokratické strany v čele s ODS začínají pravidelné

Ty se v tom nějak vyznáš.

Martin 3.6.2009 10:06

A jak se vám....

podaří usvědčit nějakého komunistu ze zločinu třeba po 25 letech,když to nešlo hned ? Kdyby byly důkazy,tak se to udělalo už dávno,ale ukažte na někoho a usvědčte ho jen tak - kolektivní vina přece neplatí.Takže nepromlčitelnost je v podstatě nanic.

Sumo 3.6.2009 11:19

Re: A jak se vám....

To není tak úplně pravda, a to ze dvou důvodů:

1. i po letech se mohou vynořit další důkazy, viz Demjančuk

2. jde o morální postoj establishmentu, nepromlčitelností říká, že tenhle humus je tak závažný a odsouzeníhodný, že se sice establishmnet nebude mstít, ale nehodlá jej ani beztrestně prominout.

Honza 3.6.2009 11:43

Re: A jak se vám....

......a výsledek  O !!

dino 3.6.2009 15:26

Re: A jak se vám....

Nebyl usvědčen prakticky nikdo. Ne z nedostatku důkazů, ale z nedostatku politické vůle.

Klička 3.6.2009 9:23

Nejen zločiny komunistů,

ale všechny zločiny, bez ohledu na to, kdo je spáchal mají být nepromlčitelné. Jinak je evidentně zpochybněno právo, jako takové. Spáchá-li kdokoliv trestný čin a to kdykoliv, není možné např. po letech nečinnosti soudů nebo orgánů činných v trestním řízení tvrdit, že se skutek nestal. Pokud se skutek evidentně stal, je třeba jej vyšetřit a soudit kdykoliv je to možné. Je zcela nepodstatné, jestli se jedná o krádež nebo vraždu. Jediné důležité je, zda se čin stal nebo ne. Dospěje-li soud k rozhodnutí, že se čin stal, potom musí být zločinec potrestán a opět nezávisle na okolnostech, např. věku pachatele. Podobně je tomu zde. Mnozí pachatelé trestných činů - komunisté dodnes žijí a nejsou souzeni. Ptám se proč? Protože jsou staří? To z nich ale vinu nesnímá. Konkrétně, proč nebyl souzen a odsouzen pan Urválek? Protože k tomu není politická vůle? Kde je tedy onen právní stát, o kterém politici stále mluví? Celý systém je nastavený špatně a je zcela poplatný vůli lobystických skupin a politických stran, jejich členů a představitelů. Kde je zohledněna vůle většiny občanů? Není zohledněna, poněvadž není známa. Kde je ona demokracie? Pouze v ústech politiků, kteří vesměs nevědí, co to je a o čem stále mluví.

I-Worm 3.6.2009 13:43

Re: Nejen zločiny komunistů,

von nejni zločinec, jako zločinec, některej zločinec může bejt i docela hodnej člověk - teda, když se mu řekne: Tak hele, koukej, todlecto na tebe víme, a můžeme to taky dokázat!

Hašek 3.6.2009 9:22

Pan Filip a ostatní bolševici

by nám už konečně mohli předvést život v komuně. Vlastnictví společné, velké domy se společnými kuchyněmi, čítárnami atd. Ráj na Zemi!

Místo toho jen nenávistně plká. Nebezpečně.

A státní mašinerie má před sebou vzorový příklad extremistické strany s destruktivním volebním programem a předvolebními projevy. Ale raději si smlsne na pár holohlavcích. Chyba.

občan 3.6.2009 9:58

Re: Pan Filip a ostatní bolševici

Paroubek-RaJ na zemi:-D

Petr Kohout 3.6.2009 8:23

Pan Klaus odmítal odtržení Kosova, zejména takovouhle pitomou metodou, protože

"hrozily nevypočitatelné následky". Odtržení Jižní Osetie a Abcházie od Gruzie, například.

Pan Pinochet zasáhl v okamžiku, kdy Allendovy eskadry smrti vraždili a olupovaly bohaté lidi na ulicích a za bílého dne, v horách hrozil hladomor, prezidentský palác byl plný zbraní připravených ke státnímu převratu a po moři se už blížili sovětští poradci. Mezi "nevinnými" lidmi pobitými Pinochetem jsou většinou loupežní vrazi a velezrádci (spolupráce se sovětským svazem). A Pinochet byl demokratický politik - všek se také vzdal funkce po prohraných volbách. Ovšem levice celého světa vyslala signál (osobně španělský soudce, který podal žalobu na Pinocheta a odmítl podat žalobu na Fidela Castra), že s s levicí se domluvit nejde, ta se musí pobít. Británie těžce selhala - zatknout diplomatkou imunitou krytého šéfa delegace jednajícího o zbrojních dodávkách, který navíc zachránil stovky životů britských vojáků, když za války s Agrgentinou pomáhal (poskytl předsunutý radar) Britské armádě, to je přešlap na úrovni Mnichovské dohody.

Svatopluk 3.6.2009 4:11

Smutné čtení a znepokojivá otázka

Zlepšuje se to nebo naopak ? Asi spíš naopak. Určité věci lze udělat jenom v přelomu a na to po 40ti letech nemá nikdo vyvinuté ani metody, jak poznat, o co u jednotlivých aktérů jde.

Nicméně - v Německu to bylo obdobné a vyřešilo se to - nacisté prostě vymřeli. Jenže jim nepatřila půlka Německa.

Větší vlastenec 3.6.2009 1:27

Další historický objev pana Kovanice

Pan Kovanic s oblibou vystupuje jako znalec historie.

Z určitého úhlu pohledu oprávněně, neboť občas učiní neobyčejný historický objev.  ;-P  Už několikrát opakoval tvrzení o Hitlerově projevu k násilnostem v Československu, z 15.března 1938 (např. zde). 

Nyní tvrdí, že "Nikdo z přítomných (evropských vzdělanců, svezených v r.1943 nacisty do Katyně) Němcům nevěřil, to přece dělali nacisti, ne komunisti...".

Bylo to úplně jinak, pane Kovanici. Důkazy byly příliš přesvědčivé : http://community.livejournal.com/ru_katyn/9810.html .  

Konečně, Sovětský svaz se ke zneškodnění polských reakcionářů hrdě přihlásil v prvním okamžiku, kdy k tomu nastaly příhodné mezinárodně politické podmínky.  R^

JW 3.6.2009 1:22

Tedy s tou Jugoslávií

To jste si trochu upravil, že. Klaus tehdy tvrdil, že pokud si to nevyřeší sami domácí, žádné tak zvané humanitní bombardování, které tak nazýval a podporoval Václav Havel, nic nevyřeší. Dodnes tam musí hlídat cizí vojáci, aby ti hodní ukřivdění Albánci těm zlým Srbům nepodřezali krky.