20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

Zelenský: Sprdunk od Černochové

Jestlipak svoje extempore na sociální síti konzultovala s ministrem zahraničí Lipavským? S premiérem Fialou, zdalipak mu zatelefonovala: „Péťo, mám chuť proplesknout Ukrajince, prima nápad, že jo?‟ Byl avizován náš velvyslanec v Kyjevě, že by si měl od rána navléknout azbestovou rukavici, až bude brát mobil?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Barcal 24.9.2023 22:12

No to určitě, Berliner Zeitung to určitě vědí nejlíp :-).

P. Brecík 24.9.2023 21:44

Zajímavé = Berlinen Zeitung a Ukrajinec Budanov: Abramsy budou na .. h-no. https://www.berliner-zeitung.de/news/ukraine-krieg-militaergeheimdienst-chef-kyrylo-budanow-warnt-vor-abrams-panzern-li.434456

P. Brecík 24.9.2023 20:47

Nováče, trávíš tu moc času. Co takhle narukovat na [UA] jako dobrovolník. Přesvědčovat vás - rusofoby je zbytečné. Počkáme a uvidíme, co se stane v reále. "Ofenzíva" skončila, měl bys je [UA] fakt posilnit. Ta [UA] Transka = buzer je zhruba na stehn é YQ jako ty. Jewelskij ji už vyhodil = máš volný flek.

P. Brecík 24.9.2023 20:42

Abramsy mají ZÁKAZ být použity v boji. Aby neztratili image. Aby nedopadly jako Leopardy. V nich hořící a mrtví Příslušníci Bundeswehru volají: Nicht schiessen. Píše Italský tisk ;-D https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2023/09/23/mosca-distrutto-un-tank-con-equipaggio-tedesco_3806ff2c-bd9d-4461-af2b-7967b39d43c1.html

P. Brecík 24.9.2023 20:40

Nováče, a další. Četl jsem: Zrazená armáda. O 6té, Paulusově. Tam psali v lednu 1943 stejné články, jaké nám sem cpeš ty. Příště = postačí odkaz. Takových ti nas... pytle. Uvidíme, jak to skončí. S [UA], s NATO a dalšími. Ty dáváš náš meintsreem. Já nabízím Italy: https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2023/09/23/mosca-distrutto-un-tank-con-equipaggio-tedesco_3806ff2c-bd9d-4461-af2b-7967b39d43c1.html

L. Písařík 24.9.2023 8:23

Premiér je mistr jalových řečí, můžr říkat cokoliv, hlavě po události sepřihlasit a sdělit národu jak on to zaonačil-:-(

J. Sedláček 23.9.2023 13:54

vždyť ona chudina, neví kam se vrtnout, Gripeny jsou levnější a téměř stejně účinné jako ten ztracený F-35, rozkrádačky jedou, že by i sám Kraďousek čubrněl, likviduje životní úroveň svých spoluobčanů a známe sex-appel vysokých důstojníků - no, ještěže má v kabelce ten už tak vyleštěný tančík

D. Laurencikova 23.9.2023 9:13

To je zase usudek, pane Mach! Vy jste vychodil normalni skou? Vy patrite k tem, kteri jsou pro dalsi a dalsi zbrane, pokracovani valky az do "konecneho vitezstvi" Ukrajiny, coz je naprosto nerealne, a to neni obhajoba Putina, ale objektivni fakt. Kazdy, kdo busi do boje "za nas" na Ukrajine a sam vysedava pohodlne doma na kanapi, je pokrytec! Ja patrim k tem "chcimirum", tem "dezolatum". To jsou ti, kteri davaji prednost primeri a jednani pred vrazdenim a nicenim.

D. Laurencikova 23.9.2023 9:05

Pritom to bylo tak jednoduche a vase otazka byla uplne z cesty! Kazde dite to pochopilo, vy ne. Ja nejsem vase soudruzka, ani to nechapete.

D. Laurencikova 23.9.2023 9:03

To je obraz pomatenosti! To jste si vymyslel sam, nebo tyto fabulace psali ve Foru24?

L. Novák 22.9.2023 23:54

Mobilizace dopadla zejména na odlehlé regiony v Rusku, tvrdí analýza. Nejvíce zesnulých na seznamu pocházelo ze Sverdlovské oblasti na asijské straně Uralu - do několika měsíců padlo více než 200 odvedených místních mužů. Více než 100 mobilizovaných pak také pocházelo z Burjatska, Tatarstánu, Baškortostánu či Samary. "Mobilizaci však lze nazvat celoruskou tragédií: téměř v každém regionu země už byl pohřben alespoň jeden mobilizovaný člověk," uzavírají analytici.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kazdy-paty-neprezil-ani-dva-mesice-analyza-odhaluje-kruty-os/r~9e1fcde8592e11eebe29ac1f6b220ee8/

L. Novák 22.9.2023 23:53

Mobilizace podle analýzy nejvíce dopadla na Rusy starší 30 let - více než polovině mužů na seznamu padlých bylo mezi 30 a 45 lety. Věk téměř třetiny zemřelých se poté pohyboval od 20 do 29 let. Nejstarší oběti na seznamu bylo 62 let - byl jím major Nikolaj Isakov z Tverské oblasti. Ve válce strávil téměř osm měsíců.

Jedná se o "celoruskou tragédii"

Na rychlost, s jakou mobilizovaní muži umírali, měla negativní vliv i intenzita bojů na podzim roku 2022, míní analytici. Část povolaných se podle nich dostala do "mlýnku na maso" u měst Svatove a Kreminna v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, kde musely ruské síly rychle reagovat na ukrajinský průlom. "Mobilizovaní tam zpočátku vyplnili díry, aby urychleně zabránili kolapsu fronty. Jen ji ale nasytili lidskou silou," podotýkají.

Největší jednotlivou ztrátou ruské armády se podle investigativců stalo ukrajinské ostřelování odborné školy v Makejevce v lednu letošního roku. "Byla tam spousta lidí, kteří se proměnili v mleté maso. Mnoho těl bylo tak rozptýleno, že se jejich kusy nedaly sesbírat," popsala manželka jednoho z mobilizovaných, kterému se úder podařilo přežít. Podle analyzovaného seznamu na místě zahynulo 139 mobilizovaných mužů jen ze Samarského regionu. Ruské ministerstvo obrany přitom tehdy přiznalo pouze 89 obětí.

I po 12 měsících se podle analytiků podmínky mobilizovaných téměř nezměnily - stále nemají dělostřeleckou podporu a narážejí na zmatené vojenské vedení. Analýza rovněž upozorňuje i na jejich nedostatečné rotace. "Mnoho branců si nyní stěžuje, že slouží už 11 měsíců a nikdy nebyli doma. Oni ale po zahájení mobilizace již nemohou beztrestně odmítnout účast ve válce," vysvětlují investigativci. "Proč nejsou posíláni na dovolenou? Kreml se asi bojí, že když pošlou 100 lidí na dovolenou, tak se jich vrátí jen polovina," dodávají.

L. Novák 22.9.2023 23:53

"Celoruská tragédie." Analýza odhaluje osud mobilizovaných. Jeden masakr vyniká

Ve čtvrtek uplynul rok ode dne, kdy ruský prezident Vladimir Putin v zemi vyhlásil částečnou mobilizaci. Moskva tehdy oznámila, že povolá až 300 tisíc rezervistů. Nezávislé investigativní organizace nyní zjistily, jaký osud je na Ukrajině čekal. Podle zjištění více než polovina padlých mobilizovaných Rusů nepřežila na frontě ani pět měsíců.

Nejnovější zprávu zveřejnil investigativní portál Važnyje istorii a projekt pro monitorování války Conflict Intelligence Team (CIT). Pro účely studie přezkoumali informace o třech tisících zemřelých Rusech povolaných do zbraně na základě mobilizačního zákona, o jejichž smrti se informovalo v otevřených zdrojích. Ve skutečnosti ale podle portálu bude skutečný počet obětí v řadách mobilizovaných pravděpodobně mnohem vyšší. Potvrzují se tak dohady o tom, že mnoho mobilizovaných míří na frontu bez patřičného výcviku a vybavení.

Analýza ukazuje, že mobilizované často čekala na bojišti rychlá smrt - podle zjištění až každý pátý na seznamu padlých nestrávil na frontě ani dva měsíce. V průměru umírali ruští rezervisté zhruba po čtyřech měsících a dvou týdnech. Jen čtyři mobilizovaní ze seznamu vydrželi na frontě přes 11 měsíců.

Mezi mrtvými se například nacházel i 23letý Vadim Bulatov z ruské Čeljabinské oblasti, který zemřel 8. října loňského roku, čili jen devět dní poté, co byl povolán do zbraně. Předtím zavolal rodině, aby jí řekl, že jeho jednotka jede k Chersonu na jihu Ukrajiny. "Chápete, on zemřel v přední linii. Neměl výcvik. Ani se nerozkoukal a už byl tam," uvedl tehdy jeho bratr. Další krajan, jednatřicetiletý Nikita Perlin, který po sobě zanechal dvě děti, žil po předvolání taktéž jen pár dní. "Úřady pak stanovily pohřeb na den jeho narozenin," popsala manželka.

L. Novák 22.9.2023 23:45

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , P. Brecík , V. Zadák , M. Varadinková , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , J. Krejčová , J. Černý , P. Černý , D. Černý , J. Červený , P. Spáčil , V. Čermák , J. Novak , I. Pávek , Z. Linda , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , O. Vorálek , V. Kuhaj , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , K. Nový , J. Drobný , D. Hubáčková , J. Karza , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Vlček , J. Sedláček , J. Pšenička, K. Křivan , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , D. Laurencikova , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , V. Machálková, T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , A. Mohela , M. Moravcová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , I. Teren , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , P. Nešvara , L. Svoboda , ...

L. Novák 22.9.2023 23:41

Ještě větší ;-O KRÁVA, než jsme si mysleli... ;-D

E. Novotny 22.9.2023 23:06

Cimz jsem cthela rict, ze Linda whoever proste obvinuje lidi, ktere sama do problemu zatahla. A uporozomuju, ze to toho a zadneho seznamu nepatrim.

V. Machálková 22.9.2023 23:01

Tak vám to sem dám ještě jednou. Victoria Nulandová při slyšení v senátu o bio laboratořich na Ukrajině.

https://m.youtube.com/watch?v=ydSf57SRtcQ&pp=ygUZdmljdG9yaWEgbnVsYW5kIGJpb2xhYm9yZQ%3D%3D

E. Novotny 22.9.2023 22:57

Proste napred z tech agentu ty agentu udelala a pak na ukazuje pristem co jsou to za zlocince. Mozna dokonce nekteri jsou, ale je to porad system zlodej chyta zlodeje.

V. Machálková 22.9.2023 22:57

Pane Urbane, já jsem si prostudovala váš dopolední odkaz, ale Verbove vůbec není ve směru na Tokmak, nehledě na to, že u Verboveho ještě vůbec nejsou.

V. Machálková 22.9.2023 22:52

Tady je vyslýchána ohledně bio laboratoři na Ukrajině:

https://m.youtube.com/watch?v=ydSf57SRtcQ&pp=ygUZdmljdG9yaWEgbnVsYW5kIGJpb2xhYm9yZQ%3D%3D

D. Mach 22.9.2023 22:52

Na ČTart začíná výborný dánský seriál Království. Tož se tu mějte!

E. Novotny 22.9.2023 22:50

Neberu vam vase nazory Kolmane, vy se ale snazit radami co bych mela delat brat moje a to je komunisticky zpusob.

E. Novotny 22.9.2023 22:45

Neradte mi. Nemate na to.

E. Novotny 22.9.2023 22:44

Nemuzu ani pochopit, jak mze takove charakery eska spolecnost mit mezi sebou a nedelat s tim nic.

L. Kolman 22.9.2023 22:41

Jste se měla prospat trochu víc, bylo to málo.

E. Novotny 22.9.2023 22:40

At uz jste chlap nebo baba, tak poradna bestie teda jo. Lindo.

L. Kolman 22.9.2023 22:39

Podle banky JPMorgan by ceny ropy mohly v důsledku dalšího snižování dodávek vzrůst až na 120 dolarů za barel, což by v příštím čtvrtletí zastavilo hospodářský růst. A Rusko prý dočasně zakázalo export pohonných hmot, což podle Alana Geldera z poradenské společnosti Wood Mackenzie a Bloombergu povede k růstu cen nafty na evropském trhu, protože „ačkoli je to pouze dočasný zákaz, má významný dopad, protože Rusko zůstává klíčovým vývozcem nafty na světové trhy.“

Musí to být blbost, premiér říkal, že naděje je na obzoru a že inflace klesá i proto, že vláda systematicky začala tlačit na výrobce a prodejce potravin.

E. Novotny 22.9.2023 22:38

Lindo vy jste tady od toho. abych se ztech tzv. agentu udelala, coz ovsem jste udelala uz davno.

L. Kolman 22.9.2023 22:28

Tak o této americké prasárně bych se moc nezmiňoval.

Asade, ne aby tě napadlo použít chemické zbraně, to už by bylo přes čáru a my bychom udělali baci baci, zaševelil Trumpeta.

A co udělá hlupák Asad, když chemické zbraně použít nepotřebuje, protože má situaci pod kontrolou?

No co, ten hlupák je hned druhý den použije. To by musel mít IQ Macha. Takže jednotka blbosti - jeden Mach. No a nutno dodat, že od té doby mají Amíci v Sýrii vojenskou základnu a kradou Syřanům ropu.

Takže nebudou ti Amíci vlastně agresoři? Nikdo je nezval, suverénní stát, útok bez mandátu OSN?

O. Musil 22.9.2023 22:25

Nový film Hranice (Zielona granica) režisérky Agnieszky Hollandové vzbudil na domácí scéně velký zájem. "Jen svině sedí v kině," prohlásil prezident Duda. „Každý, kdo neodsoudí tento film, se ocitá na protipolské straně,“ dodal mimo jiné Kaczyński.

Nu což, příště bude snad paní režisérka točit nějaké méně kontroverzní téma, například něco večerních hrátkách církevních hodnostářů.