14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

Zelenský: Sprdunk od Černochové

Jestlipak svoje extempore na sociální síti konzultovala s ministrem zahraničí Lipavským? S premiérem Fialou, zdalipak mu zatelefonovala: „Péťo, mám chuť proplesknout Ukrajince, prima nápad, že jo?‟ Byl avizován náš velvyslanec v Kyjevě, že by si měl od rána navléknout azbestovou rukavici, až bude brát mobil?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 24.9.2023 21:44

Zajímavé = Berlinen Zeitung a Ukrajinec Budanov: Abramsy budou na .. h-no. https://www.berliner-zeitung.de/news/ukraine-krieg-militaergeheimdienst-chef-kyrylo-budanow-warnt-vor-abrams-panzern-li.434456

J. Barcal 24.9.2023 22:12

No to určitě, Berliner Zeitung to určitě vědí nejlíp :-).

P. Brecík 24.9.2023 20:40

Nováče, a další. Četl jsem: Zrazená armáda. O 6té, Paulusově. Tam psali v lednu 1943 stejné články, jaké nám sem cpeš ty. Příště = postačí odkaz. Takových ti nas... pytle. Uvidíme, jak to skončí. S [UA], s NATO a dalšími. Ty dáváš náš meintsreem. Já nabízím Italy: https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2023/09/23/mosca-distrutto-un-tank-con-equipaggio-tedesco_3806ff2c-bd9d-4461-af2b-7967b39d43c1.html

J. Sedláček 23.9.2023 13:54

vždyť ona chudina, neví kam se vrtnout, Gripeny jsou levnější a téměř stejně účinné jako ten ztracený F-35, rozkrádačky jedou, že by i sám Kraďousek čubrněl, likviduje životní úroveň svých spoluobčanů a známe sex-appel vysokých důstojníků - no, ještěže má v kabelce ten už tak vyleštěný tančík

L. Novák 22.9.2023 23:53

"Celoruská tragédie." Analýza odhaluje osud mobilizovaných. Jeden masakr vyniká

Ve čtvrtek uplynul rok ode dne, kdy ruský prezident Vladimir Putin v zemi vyhlásil částečnou mobilizaci. Moskva tehdy oznámila, že povolá až 300 tisíc rezervistů. Nezávislé investigativní organizace nyní zjistily, jaký osud je na Ukrajině čekal. Podle zjištění více než polovina padlých mobilizovaných Rusů nepřežila na frontě ani pět měsíců.

Nejnovější zprávu zveřejnil investigativní portál Važnyje istorii a projekt pro monitorování války Conflict Intelligence Team (CIT). Pro účely studie přezkoumali informace o třech tisících zemřelých Rusech povolaných do zbraně na základě mobilizačního zákona, o jejichž smrti se informovalo v otevřených zdrojích. Ve skutečnosti ale podle portálu bude skutečný počet obětí v řadách mobilizovaných pravděpodobně mnohem vyšší. Potvrzují se tak dohady o tom, že mnoho mobilizovaných míří na frontu bez patřičného výcviku a vybavení.

Analýza ukazuje, že mobilizované často čekala na bojišti rychlá smrt - podle zjištění až každý pátý na seznamu padlých nestrávil na frontě ani dva měsíce. V průměru umírali ruští rezervisté zhruba po čtyřech měsících a dvou týdnech. Jen čtyři mobilizovaní ze seznamu vydrželi na frontě přes 11 měsíců.

Mezi mrtvými se například nacházel i 23letý Vadim Bulatov z ruské Čeljabinské oblasti, který zemřel 8. října loňského roku, čili jen devět dní poté, co byl povolán do zbraně. Předtím zavolal rodině, aby jí řekl, že jeho jednotka jede k Chersonu na jihu Ukrajiny. "Chápete, on zemřel v přední linii. Neměl výcvik. Ani se nerozkoukal a už byl tam," uvedl tehdy jeho bratr. Další krajan, jednatřicetiletý Nikita Perlin, který po sobě zanechal dvě děti, žil po předvolání taktéž jen pár dní. "Úřady pak stanovily pohřeb na den jeho narozenin," popsala manželka.

L. Novák 22.9.2023 23:53

Mobilizace podle analýzy nejvíce dopadla na Rusy starší 30 let - více než polovině mužů na seznamu padlých bylo mezi 30 a 45 lety. Věk téměř třetiny zemřelých se poté pohyboval od 20 do 29 let. Nejstarší oběti na seznamu bylo 62 let - byl jím major Nikolaj Isakov z Tverské oblasti. Ve válce strávil téměř osm měsíců.

Jedná se o "celoruskou tragédii"

Na rychlost, s jakou mobilizovaní muži umírali, měla negativní vliv i intenzita bojů na podzim roku 2022, míní analytici. Část povolaných se podle nich dostala do "mlýnku na maso" u měst Svatove a Kreminna v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, kde musely ruské síly rychle reagovat na ukrajinský průlom. "Mobilizovaní tam zpočátku vyplnili díry, aby urychleně zabránili kolapsu fronty. Jen ji ale nasytili lidskou silou," podotýkají.

Největší jednotlivou ztrátou ruské armády se podle investigativců stalo ukrajinské ostřelování odborné školy v Makejevce v lednu letošního roku. "Byla tam spousta lidí, kteří se proměnili v mleté maso. Mnoho těl bylo tak rozptýleno, že se jejich kusy nedaly sesbírat," popsala manželka jednoho z mobilizovaných, kterému se úder podařilo přežít. Podle analyzovaného seznamu na místě zahynulo 139 mobilizovaných mužů jen ze Samarského regionu. Ruské ministerstvo obrany přitom tehdy přiznalo pouze 89 obětí.

I po 12 měsících se podle analytiků podmínky mobilizovaných téměř nezměnily - stále nemají dělostřeleckou podporu a narážejí na zmatené vojenské vedení. Analýza rovněž upozorňuje i na jejich nedostatečné rotace. "Mnoho branců si nyní stěžuje, že slouží už 11 měsíců a nikdy nebyli doma. Oni ale po zahájení mobilizace již nemohou beztrestně odmítnout účast ve válce," vysvětlují investigativci. "Proč nejsou posíláni na dovolenou? Kreml se asi bojí, že když pošlou 100 lidí na dovolenou, tak se jich vrátí jen polovina," dodávají.

L. Novák 22.9.2023 23:54

Mobilizace dopadla zejména na odlehlé regiony v Rusku, tvrdí analýza. Nejvíce zesnulých na seznamu pocházelo ze Sverdlovské oblasti na asijské straně Uralu - do několika měsíců padlo více než 200 odvedených místních mužů. Více než 100 mobilizovaných pak také pocházelo z Burjatska, Tatarstánu, Baškortostánu či Samary. "Mobilizaci však lze nazvat celoruskou tragédií: téměř v každém regionu země už byl pohřben alespoň jeden mobilizovaný člověk," uzavírají analytici.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kazdy-paty-neprezil-ani-dva-mesice-analyza-odhaluje-kruty-os/r~9e1fcde8592e11eebe29ac1f6b220ee8/

E. Novotny 22.9.2023 23:06

Cimz jsem cthela rict, ze Linda whoever proste obvinuje lidi, ktere sama do problemu zatahla. A uporozomuju, ze to toho a zadneho seznamu nepatrim.

E. Novotny 22.9.2023 22:57

Proste napred z tech agentu ty agentu udelala a pak na ukazuje pristem co jsou to za zlocince. Mozna dokonce nekteri jsou, ale je to porad system zlodej chyta zlodeje.

D. Mach 22.9.2023 22:52

Na ČTart začíná výborný dánský seriál Království. Tož se tu mějte!

E. Novotny 22.9.2023 22:50

Neberu vam vase nazory Kolmane, vy se ale snazit radami co bych mela delat brat moje a to je komunisticky zpusob.

E. Novotny 22.9.2023 22:44

Nemuzu ani pochopit, jak mze takove charakery eska spolecnost mit mezi sebou a nedelat s tim nic.

E. Novotny 22.9.2023 22:40

At uz jste chlap nebo baba, tak poradna bestie teda jo. Lindo.

L. Kolman 22.9.2023 22:39

Podle banky JPMorgan by ceny ropy mohly v důsledku dalšího snižování dodávek vzrůst až na 120 dolarů za barel, což by v příštím čtvrtletí zastavilo hospodářský růst. A Rusko prý dočasně zakázalo export pohonných hmot, což podle Alana Geldera z poradenské společnosti Wood Mackenzie a Bloombergu povede k růstu cen nafty na evropském trhu, protože „ačkoli je to pouze dočasný zákaz, má významný dopad, protože Rusko zůstává klíčovým vývozcem nafty na světové trhy.“

Musí to být blbost, premiér říkal, že naděje je na obzoru a že inflace klesá i proto, že vláda systematicky začala tlačit na výrobce a prodejce potravin.

L. Písařík 24.9.2023 8:23

Premiér je mistr jalových řečí, můžr říkat cokoliv, hlavě po události sepřihlasit a sdělit národu jak on to zaonačil-:-(

E. Novotny 22.9.2023 22:38

Lindo vy jste tady od toho. abych se ztech tzv. agentu udelala, coz ovsem jste udelala uz davno.

L. Kolman 22.9.2023 22:41

Jste se měla prospat trochu víc, bylo to málo.

E. Novotny 22.9.2023 22:45

Neradte mi. Nemate na to.

O. Musil 22.9.2023 22:25

Nový film Hranice (Zielona granica) režisérky Agnieszky Hollandové vzbudil na domácí scéně velký zájem. "Jen svině sedí v kině," prohlásil prezident Duda. „Každý, kdo neodsoudí tento film, se ocitá na protipolské straně,“ dodal mimo jiné Kaczyński.

Nu což, příště bude snad paní režisérka točit nějaké méně kontroverzní téma, například něco večerních hrátkách církevních hodnostářů.

L. Kolman 22.9.2023 22:16

Tak co to vlastně náš prezident Pavel přečetl v tom OSN před zvukařem a uklízečkou? Ve středu zavítá PePa do Hrušek, obce zasažené tornádem. Paní starostka (mimochodem původem od nás) požádala občany širokého okolí, aby přišli pana prezidenta pozdravit.

U nás v hlavním parku se likvidují původní chodníky z betonových dlaždic a dlažebních kostek. Budou se nahrazovat novou hezkou dlažbou. Původní nepoškozené dlaždice se dávají na palety, kostky se sypou na hromadu parkovišti. Na stránkách OÚ jsou palety dlaždic a hromada kostek vyfoceny s tím, že si to můžou občané odkoupit.

No a pod tu výzvu paní starostky Hrušek jeden borec napsal: "Dlažebních kostek je dost".

Jiný borec reagoval: "Budou se rozdávat?"

V podobném duchu toho bylo víc. Tak nevím, jak ti diskutéři dopadnou, já bych si to nelajznul...:-/

J. Urban 22.9.2023 21:57

Až polovina ruských vojáků, která byla mobilizována loni v září, na frontě nepřežila ani pět měsíců. Vyplývá to z dat investigativního portálu Važnyje istorii a analytiků z bezpečnostní komunity Conflict Intelligence Team (CIT), již přezkoumali informace o třech tisících mrtvých okupantech, kteří byli loni povolání do zbraně na základě ruského mobilizačního zákona.

No, takže fifty fifty. To je na ruSSácký poměry dost slušný. A Abramsy Ukrajinci nasadí každým dnem. Pokud udrží pozice u Verbova, budou se na Krymu ruSSonáckové brzo dost divit.

P. Brecík 24.9.2023 20:42

Abramsy mají ZÁKAZ být použity v boji. Aby neztratili image. Aby nedopadly jako Leopardy. V nich hořící a mrtví Příslušníci Bundeswehru volají: Nicht schiessen. Píše Italský tisk ;-D https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2023/09/23/mosca-distrutto-un-tank-con-equipaggio-tedesco_3806ff2c-bd9d-4461-af2b-7967b39d43c1.html

P. Brecík 22.9.2023 21:56

USA laborky ve světě. ;-D Je tu hlupec, nebudu jmenovat. Pro něho 1 + 1 nejsou 2, protože to uvádí jiný než ČT. Takže: Americké biologické laboratoře na Ukrajině přitahují velkou pozornost všech stran. Náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová včera na slyšení Výboru pro zahraniční vztahy Senátu řekla:!! „Ukrajina má zařízení pro biologický výzkum, ve skutečnosti jsme právě teď velmi znepokojeni... Ruské síly se mohou pokusit získat kontrolu nad těmito zařízeními.“?

Podle údajů zveřejněných samotnými Spojenými státy !!mají Spojené státy na Ukrajině 26 biologických laboratoří a dalších souvisejících zařízení.!! V těchto biologických laboratořích je uloženo velké množství nebezpečných virů.

Americké bio-vojenské aktivity na Ukrajině jsou jen špičkou ledovce. Americké ministerstvo obrany kontroluje 336 biologických laboratoří ve 30 zemích světa pod označeními „spolupráce při snižování rizik biologické bezpečnosti“ a „posilování globálního veřejného zdraví“. :-(8-o To onen blb ale stále popírá !!

Z. Linda 22.9.2023 21:58

I agent StB Mach??

L. Novák 22.9.2023 23:45

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , P. Brecík , V. Zadák , M. Varadinková , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , J. Krejčová , J. Černý , P. Černý , D. Černý , J. Červený , P. Spáčil , V. Čermák , J. Novak , I. Pávek , Z. Linda , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , O. Vorálek , V. Kuhaj , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , K. Nový , J. Drobný , D. Hubáčková , J. Karza , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Vlček , J. Sedláček , J. Pšenička, K. Křivan , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , D. Laurencikova , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , V. Machálková, T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , A. Mohela , M. Moravcová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , I. Teren , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , P. Nešvara , L. Svoboda , ...

P. Brecík 24.9.2023 20:47

Nováče, trávíš tu moc času. Co takhle narukovat na [UA] jako dobrovolník. Přesvědčovat vás - rusofoby je zbytečné. Počkáme a uvidíme, co se stane v reále. "Ofenzíva" skončila, měl bys je [UA] fakt posilnit. Ta [UA] Transka = buzer je zhruba na stehn é YQ jako ty. Jewelskij ji už vyhodil = máš volný flek.

D. Mach 22.9.2023 21:58

Victoria Nulandová ale včera na slyšení Výboru pro zahraniční vztahy Senátu vůbec nebyla, Preclíku.

P. Brecík 22.9.2023 22:04

půl roku staré. Zase tvoje hodinky/holinky

D. Mach 22.9.2023 22:07

Tak dlouho jste to vymýšlel? Asi nebudete nejostřejší tužka v penále, co Preclíku?

P. Brecík 22.9.2023 22:06

mach je císař pán: But comments made by U.S. Deputy Secretary of state Victoria Nuland in March prompted further suspicions when she appeared to confirm the biological program, saying she feared the labs would “fall into Russian hands.”

China’s Foreign Ministry spokesman Zhao Lijian said on Friday that the U.S. must explain its activities and called on it to stop “single-handedly opposing the establishment of a verification mechanism for the Biological Weapons Convention (BWC).

“As I stressed time and again, the U.S. conducts more bio-military activities than any other country in the world.

“Moreover, the U.S. is the only country opposing the establishment of a verification mechanism for the BWC.

“The international community has long had concerns over this. Recently, Russia has further revealed the U.S.’ bio-military activities in Ukraine and raised clearly that the US has violated the BWC. !! Ale stále bude mlít to své ;-D