Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

Vjíždíme do roku 2016

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1140
  • Poslední: 4.1. 2016 3:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Prokop 2.1.2016 10:22

Re: "vzdělaní, chytří a přemýšliví lidé"

Jen jste mne pobavil.

Když nepatří, nečtěte. :-P

D. Novak 2.1.2016 10:29

Re: "vzdělaní, chytří a přemýšliví lidé"

Nepochopil jste mne. Když nepatří tak nezaplevelujte. Ale vo tom to právě je (vzdělání, inteligence, schopnost dedukce atd).

M. Prokop 2.1.2016 10:40

Re: "vzdělaní, chytří a přemýšliví lidé"

Ano, "votomtoje". Až vám to zde bude patřit, dejte to na vědomí v tiráži.

J. Laták 2.1.2016 10:08

Re: Rychlost 150

Všelikeré kvaltování toliko pro hovada dobré jest.

R. Tesařík 2.1.2016 10:17

Re: Rychlost 150

Jet 150 není žádné kvaltování:-))

K. Janyška 2.1.2016 10:18

Re: Rychlost 150

Také jsem pro 150. Dlouhodobě. Nejsme horší, než Němci... Dzp.

D. Novak 2.1.2016 10:25

Re: Rychlost 150

Navíc předkladatel uváděl, že to navrhuje k posouzení odbornou komisí a jen na cca 25 - 30 km nejmodernějších úseků. Tedy velmi zodpovědně!

J. Laták 2.1.2016 10:28

Re: Rychlost 150

150km/h. opravdu není žádný kvalt, ale když je D1 věčně ucpaná, tak co? Až budeš v mých letech tak si na mě vzpomeň, že není kam pospíchat, život sám utíká jak splašená kráva ..:-))

K. Janyška 2.1.2016 10:42

Re: Rychlost 150

Takže jste pro dvacítku na dálnici ? To byste toho ale moc nestihl už... Dzp.

J. Kulheim 2.1.2016 10:18

Re: Rychlost 150

Nejde o kvaltování, ale zejména o možnost rychle předjet kolonu vozidel, která jede např. 125 km/hod a neporušit povolenou rychlost. V kolonách je největší nebezpečí problémů, protože jízda je velmi náročná na pozornost.

J. Laták 2.1.2016 10:35

Re: Rychlost 150

Na to odpovídám stejně jako Ríšovi.

J. Slanina 2.1.2016 9:48

"Za změnou barvy cedulí je i české lišáctví."

Kdyby měnily barvu jenom cedule. Podívejte se do parlamentu na údajné "politiky", jak je tam najednou ta záplava rudé pestrá.

S. Lazárek 2.1.2016 9:37

Jsou úseky dálnic

kde se dá v pohodě jezdit 150. Je to zajímavý paradox, protože v dobách, kdy byl na dálnicích limit 110 a taková škoda 120 jela s vrtulí u zadku max. právě oněch 120 a byla spousta aut, ktera toho limitu ani nedosáhla a o úrovni bezpečnosti tehdejších aut ani nemluvě, jsou auta při max. rychlostech na dálnici zhruna na 70% svého možného výkonu a o úrovni bezpečnosti, jak elektronické tak mechanické taky mluvit netřeba.

Problém nehodovosti a agresivní jízdy (nerovná se rychlé) je nedostatek policajtů nejen na dálnicích, ale v podstatě všude. Není umění těmi jejich stealth passaty chytat pitomce v autech, kteří to po dálnicích mydlí přes dvě kila, podle mne je mnohem důležitější jezdit v normálních policejních autech a ruku na srdce, kdo z nás si dovolí předjet na dálnici policejní auto, jedoucí 130? Já tedy ne.....:-)

Měsíčně najezdím cca 5tis a na dálnicích policajty ve skrytých autech "vidím" cca jednou, dvakrát za měsíc (a to počítám i auta v protisměru), ovšem třeba při cestě po dálnici do Bratislavy za tu cca hodinu nepotkám žádné policejní auto poměrně výjimečně. Tož tak.

M. Prokop 2.1.2016 9:41

Re: Jsou úseky dálnic

Mnohem větší problém než "nedostatek" policajtů (je jich jak nas.áno, na počet obyvatel) je nesmyslnost mnoha pravidel, která pak zákonitě nejsou dodržována. A policejní "zvyklost" preventivních buzeračních akcí, místo hledání skutečně nebezpečných přestupků. Ono je to nejjednoduší, pustit si kameru a rozesílat pokuty, nebo najít si parkoviště a kontrolovat lekárničky.

S. Lazárek 2.1.2016 9:42

Re: Jsou úseky dálnic

Jaká taková pravidla máte konkrétně na mysli?

M. Prokop 2.1.2016 9:46

Re: Jsou úseky dálnic

Třeba omezení rychlosti, obvykle 20 - 30 km/h pod tím, co by se jet dalo. "Dáme tam třicítku, aby jeli alespoň těch padesát". Zbytečné značky. Parkování u křižovatek ...

S. Lazárek 2.1.2016 9:52

Re: Jsou úseky dálnic

Jo, s tím se dá souhlasit, oni tak asi opravdu přemýšlí. Čech je primárně hajzlík, kterému se nedá věřit, tak ho ouředně skřípnem, aby si panáček moc nevyskakoval, s tolerancí alkoholu je to stejné. Brzy přijde doba, kdy nějakého poslance napadne, že i takový chodec, který jde po přechodu, je vlastně účastníkem dopravního provozu, takže bude na druhé straně přechodu foukat do detektoru. Ouřední přísnost na Čecha muší bejt, dělal by si jinak co chtěl.

J. Václavíková 2.1.2016 10:07

Re: Jsou úseky dálnic

Bez toho jinak. Dělá si co chce.

R. Tesařík 2.1.2016 10:16

Re: Jsou úseky dálnic

Správně, na sprostý lid musí být přísnost, že.

S. Lazárek 2.1.2016 10:16

Re: Jsou úseky dálnic

Nedělá, ale český ouřada je o tom bytostně přesvědčen, proto s ním zachází, jako s ovcí. Němec má relatiní volnost, ale pokud překročí jasně dané mantinely, je tvrdě potrestán, u nás řidič prakticky žádnou volnost nemá (specielně tolerance alkoholu) , protože by jí určitě hned zneužil a to je ten zásadní rozdíl v přístupu ke svým občanům. Aktuálně policie měří obsah alkoholu v dechu cyklistů, kteří jezdí po oficiálních moravských vinných cyklostezkách a přestože jsou to vinné cyklostezky, může na nich tento pít jen limošku, protože i jako cyklista má toleranci 0.0. Víte přece, jak by to dopadlo, kdybychom cyklistům na vinných cyklosteskách povolili pít víno......

S. Lazárek 2.1.2016 10:17

Re: Jsou úseky dálnic

....cyklostezkách......:-)

A. Nikoloki 2.1.2016 10:24

Re: Jsou úseky dálnic

Vždyť jste to měl správně - bez vína jsou to pouze vinné cykloStesky ;-) ...

J. Václavíková 2.1.2016 10:20

Re: Jsou úseky dálnic

Tolerance je sice teoreticky 0,0, ovšem vzhledem k přesnosti měřících přístrojů za hodnoty do 0,3 postižen nebudete, protože se vejdete do tolerance přístroje :-)

M. Prokop 2.1.2016 10:24

Re: Jsou úseky dálnic

To je částečné uvolnění buzerace oklikou přes techniku. Sice pánbůh zaplať i za to, ale jinak má pan Lazárek v tomhle pravdu.

S. Lazárek 2.1.2016 10:25

Re: Jsou úseky dálnic

Takže opět typický český Kocourkov. Není ale vlastně je. Pokud mě ovšem policajt naloží do auta a odveze na odběr který potvrdí 0.3, jsem v řiti a žádná tolerance.

J. Václavíková 2.1.2016 10:28

Re: Jsou úseky dálnic

V žádném případě nepřipouštět předchozí napití. Nevím,jestli v tomto případě by Vás někam vezli. Prostě kapky proti kašli.

S. Lazárek 2.1.2016 10:32

Re: Jsou úseky dálnic

Opravdu netuším, proč bych si nemohl dát před jízdou v autě nebo na kole jedno pivo.

M. Prokop 2.1.2016 10:41

Re: Jsou úseky dálnic

No, protože zákon ....

Kdybyste mohl, vypadávali by ožralí řidiči policajtům při kontrole ze dvířek aut. :-P

S. Lazárek 2.1.2016 10:43

Re: Jsou úseky dálnic

To je přesně ono, protože já jsem bastard, kterému když povolí řetěz na jedno pivu, tak se před jízdou v autě zryju, jako ruskej mužik. To je podstata přemýšlení českého ouřady.

M. Prokop 2.1.2016 10:08

Re: Jsou úseky dálnic

Jo, na ten alkohol jsem zapomněl. 0,3 by byla si tak rozumná hranice, možná 0,2. Ve světě je i víc.

Je to klasika, ještě žádný volený čunitel se nestal populární tvrzením, že stačí dodržovat stávající zákony a nařízení, nebo je dokonce důkladně pročistit. Populární je větší přísnost, nové zákony, víc policajtů, už se v tom ani prase nevyzná.