Úterý 14. 5. 2024Bonifác polojasno10 °C

Diskuse k článku

Špatná sezóna

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 859
  • Poslední: 14.7. 2014 1:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Jílek 13.7.2014 16:25

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

telefonní sloup řeší komoušek, od kdy odkláníte od kydů komouška?

M. Ilsner 13.7.2014 16:31

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Když nevíte o co jde, mohl byste moudře mlčet.

R. Tesařík 13.7.2014 16:33

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

tak to dodržujte, prosím pěkně.

M. Ilsner 13.7.2014 16:42

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

od vás to je trošku drzost

M. Prokop 13.7.2014 17:40

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

To by zmizel (tedy, ne že by to byla nějaká škoda).

J. Jílek 13.7.2014 16:55

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

ono je to z vlákna jasné....a všiml jsem si i toho, co se odehrálo předtím. Takže neodklánějte

M. Ilsner 13.7.2014 17:04

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Neodkláním, co blbnete? od čeho? Podívejte se sem:

Autor: M. Ilsner Datum: 13.7.2014 10:03

Kromě stromů podél silnic navrhuji pokácet i sloupy elektrického vedení.

A pak mudrujte.

J. Jílek 13.7.2014 19:35

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

telefonní sloup řeší komoušek, od kdy odkláníte od kydů komouška?

J. Jílek 13.7.2014 19:36

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

proč mi cpete pod nos vaše elektrické sloupy?

J. Jílek 13.7.2014 15:15

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

V roce 2013 v ruském vývozu tradičně dominovaly palivově-energetické suroviny, jejichž podíl na celkovém exportu dosáhl 70,6 % podílu ve zbožové struktuře vývozu Ruska (v roce 2012 – 70,2 %). Podíl kovů a výrobků z nich dosáhl 7,8 % (v roce 2012 – 8,5 %). Vývoz strojů a zařízení se podílí cca 5,4 %

co čtete a posloucháte hlásit nemusíte, stírátka jsou vidět....

M. Prokop 13.7.2014 16:17

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

To víte, Temelín nám sice nabízejí, ale celková úroveň se pozná hlavně na tom, kolika lidí se týkají různé civilizační "vydobytky". A tam má Rusko na Evropu i USA přece jenom dost ztrátu.

To tak dopadne zákonitě, když nějaký stát cpe síly přednostně do vojenství.

V. Kún 13.7.2014 16:37

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Těmi výdobytky myslíte až 20-25 procentní nezaměstnanost v západní Evropě? Skutečnost, že desítky milionů Američanů jsou bez funkčního zdravotního pojištění?

J. Jílek 13.7.2014 17:00

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

vy jste jasnej komanč....minimálně co se "argumentů" týče. Argumentovat jednou či dvěma zeměmi a jedním parametrem, to jste fakt ubožák...o "Obamacare" jste také ještě asi neslyšel...

E. Sevrát 13.7.2014 16:49

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

No nevím co třeba tak zásadního výrábějí USA pro běžné lidi a pro export do EU..Většina produktů v USA je dnes Made in China.Nebo možná Made in USA,ale majitel je Číňan,Japonec,Korejec,Ind apod.Koneckonců co tak zásadního vyrábíme a vyvážime my.Auta,ovšem jenom díky Němcům a Korejcům.

J. Jílek 13.7.2014 17:05

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

vlastník není limitou, rozhoduje kvalifikovaná pracovní síla....Rusko zachraňuje Sibiř tím, že zve tuto sílu z Číny, protože "Rusů kvalifikovaných, střízlivých a ochotných pracovat je tam zoufale málo"

http://www.lidovky.cz/strasak-pro-rusko-masivni-priliv-cinanu-na-sibir-fb0-/zpravy-svet.aspx?c=A140710_204451_ln_zahranici_sk

E. Sevrát 13.7.2014 17:22

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Tomu bych věřil,článek jsem také četl.Ale,vlastník je zásadní.Ten dává práci a ten platí jak kvalifikované tak nekvalifikované zaměstnance.A také nese riziko případného krachu.Zaměstnanec je jenom zaměstnanec,námezdí síla.Jediné riziko,které podstupuje je případná nezaměstnost.

J. Stejskal 13.7.2014 16:29

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Oni dva bloky pro Temelín zvládnou, ale hajzl rovně už ne. To je tak, když se přeskakuje. Přeskočili kapitalismus a mají to.

E. Sevrát 13.7.2014 16:52

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

Konečně jste našel díru na ruském trhu.Oni nám postavějí Temelín a my jim tam reciprocičně budeme montovat hajzíky. Bude to jako za RVHP.

J. Stejskal 13.7.2014 16:52

Re: Bravo, Astone. Dozvěděli jsme se, co Rusové nedovedou.

No a všichni budou spokojení.

V. Kún 13.7.2014 14:23

Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

Nad Neffovými vzlyky se dá povzdechnout jediné:

Samozřejmě, že za všechno mohou Rusové. Protokoly sice sestavila v roce 1903 carská ochranka aby Mikuláš II. měl na koho svést tehdejší potíže carského Ruska, ale Neff už mlčí, že vznikly kompilaci ze starších textů sepsaných na Západě. A že do povědomí veřejnosti se dostaly až  po roce 1920, a to  díky západním politikům, kteří jich využili ke kompromitování tehdejších ruských a sovětských politiků - Židů (viz Trockij) s tím, že Rusko rovná se Židé a ti se podle protokolů chtějí zmocnit světa. Definitivně se pak spisek ve veřejnosti rozšířil až díky zuřivému antisemitovi Fordovi, který jej na své náklady masově vydával. Ale Neffovi to nevyvrátím, za Osvětim a šest milionů mrtvých Židů mohou Rusové.

A k odposlechům a špionážním aférám: I tady má Neff jasno. Pochopitelně i ty mají na svědomí opět Rusové, a vůbec kdo ví, jestli to opravdu jsou autentické nahrávky západních politiků, a nevznikly na Putinovu objednávku v Moskvě. Západní demokraté jsou přece kulturní a slušně vychovaní lidé, kteří vždy hovoří spisovně, nikdy se neodposlouchávají natož aby špehovali své spojence a jejich prezidenty.

A k těm pračkám a autům: Že nejezdí a neperou? Co si ještě, pane Neffe, vymyslíte, abyste to Rusko shodil? Mají rakety a jsou úspěšní v kosmu, mají skvělé zbraně a díky nim se nemusejí bát, mají už v provozu zcela nový typ reaktoru o němž se Západu zdá, mají vlastní satelitní GPS, vlastní (a úspěšné) banky, vlastní superpočítače atd., ale podle Neffa perou na valše a jezdí na koloběžkách.

Ta zapšklost vám kouká z očí, pane Neffe. Ale Rusko není Srbsko, abyste mu na Moskvu házel bomby jako na Bělehrad. Tak aspoň pliváte.

M. Prokop 13.7.2014 14:51

Re: Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

Nejlépe až Rusové přestanou rozjebávat blízké i vzdálenější okolí (do něhož počítají i nás, bývalé okupované území).

J. Jílek 13.7.2014 15:09

že vy jste to ani nečetl, fištróne?

" tohle Rusové dovedou. Zvládají výborně manipulaci lidskými mozky. Před sto lety vyprodukovali Sionské mudrce..."

o čem tu chcete polemizovat?

"Umějí postavit raketu, to potřebují na své vodíkové bomby, ty taky dovedou vyrobit..."

V roce 1998 zorganizoval Mezinárodní měnový fond (MMF) spolu s vládami ekonomicky vyspělých zemí velký úvěrový rámec, který měl Rusku pomoci udržet jeho platební schopnost...2013 Situace na trhu spotřebitelských úvěrů se blíží krachu. Alespoň tak o tom hovoří již týden ruská média a představitelé centrální banky. Stále více dlužníků totiž zjišťuje, že není schopná splácet úvěry.

V. Kún 13.7.2014 16:14

Re: že vy jste to ani nečetl, fištróne?

to Jílek:

Ach tak, netušil jsem, že do roku 1903, kdy car Mikuláš II. dal sepsat Protokoly siónských mudrců, nebylo ve světě po antisionismu ani památky. A že tedy za Osvětim skutečně mohou Rusové.

A neměl jsem ani zbla zdání, že v r. 1998 - krátce před pádem demokrata Jelcina, jenž zadlužil Rusko až k nevíře, nechal rozkrást jeho majetek a dal rozstřílet vlastní parlament - musel MMF zachraňovat platební schopnost Ruska, aby z něj ty Jelcinovy dluhy nějak dostalo.

Děkuji za poučení.

J. Jílek 13.7.2014 16:19

Re: že vy jste to ani nečetl, fištróne?

reagujte na to, co je psáno, retarde....

V. Kún 13.7.2014 16:41

Re: že vy jste to ani nečetl, fištróne?

Retarde, retarde... tak vám, pane Jílku, říkají doma, že?

J. Jílek 13.7.2014 16:54

Re: že vy jste to ani nečetl, fištróne?

já reaguju, nač jsem tázán a k věci, retarde. Vy od počátku ne.... viz výše

J. Matuška 13.7.2014 16:16

Re: Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

Pane Kúne, jsem rád, že mi "Ukrajina" otevřela oči. Jsem vděčný USA za mnohé, na Virtually jsem to často zmiňoval a vysvětloval. Ano, jsem hrdý Amerikanofil i z osobních důvodů, nejlepšího přítele mám v Kalifornii, tu nádhernou zemi jsem měl poznávat 7 měsíců. ALE: politiku USA po skončení "studené války" hodnotím jako špatnou, plnou zmatečných rozhodnutí. VládaTalibanu, kt. odmítla vydat Bin Ladina k potrestání, mohla být zlikvidovaná ze vzduchu. Tisíce Američanů tam vůbec nemuselo zemřít. Po odchodu US vojsk, Taliban se vrátí k moci. Válka proti Iráku způsobila dnešní rozdělení země. Podpora opozice proti Asadovi způsobuje sta tisíce mrtvých. A mohl bych pokračovat až k té Ukrajině, kdy Volodymyr Parasjuk - Černá labuť, zlikvidoval kompromisní dohodu tří ministrů zahraničí, Klička a Janukovyče na MAJDANU za pouhých pár minut svého vystoupení. Kličko, kterému vzal od huby mikrofon, se zmohl na pouhý údiv. Chyba byla v tom, že Američané uznali tento nečekaný převrat. Události každý měsíc potvrzují, že Západ a my s ním, jsme šlápli do něčeho hodně smradlavého. Svět přestává být unipolární a Američané čím dříve si to uvědomí, tím lépe pro nás všechny. Nepřítel nejsou Rusové, ale islámští fundamentalisté... Huntington měl pravdu...

M. Prokop 13.7.2014 16:22

Re: Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

Víte, co je průser?

Že prakticky ani jedna vámi zmiňovaná situace nemá lepší alternativu, jen stejně špatné nebo i horší.

Tím se nezastávám Obamy ani Bushe či Clintona.

Rusové by nebyli nepřátelé, kdyby ovšem neměli utkvělou (a v Rusku pod jakýmkoliv jménem tradiční) představu, že Západ je jejich nepřítel. Oni nechtějí spolupracovat, neumí to.

M. Varadinková 13.7.2014 17:40

Re: Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

U nich to není jen utkvělá představa (Západ se k nim jako nepřítel skutečně chová), zato u Vás to, co si myslíte o Rusech, utkvělá představa je (a v důsledku svých utkvělých představ, ve skutečnosti fobie, se i Vy k nim také chováte jako nepřítel).

J. Jílek 13.7.2014 16:23

Re: Kdy už si dáte s tím Ruskem pokoj, pane Neffe?

vám to zůstalo, soudruhu s pletkami s stb...ne že ne

P. Novák 13.7.2014 13:55

Všem Markétám vše nejlepší

http://www.youtube.com/watch?v=ZjPvAtfksFs