Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

Sirotci na scéně

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 782
  • Poslední: 23.9. 2018 18:38
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
M. Mařák 23.9.2018 18:38

Zkouška,

sorry...

K. Berka 18.9.2018 23:02

Sirotci

Šojdrová si už vybrala sirotky, viz foto :

https://www.diskutnici.cz/data/foto/121261.jpg

L. Písařík 18.9.2018 22:34

V Syrfii už se na většině území nebojuje

Sirotci se mohlou vrátit domů a účastnit se výstavby země. Nebudou mít problémy s náboženstvím, stravou, vzděláním a budou doma. Navéc podporu bohatých arabských států> Proč vlastně nezůstávají migranti v Arabii?

P. Vandas 18.9.2018 22:35

Re: V Syrfii už se na většině území nebojuje

Protože jsou to vesměs děti Islámského státu a ty musejí přece do EU, ne jinam. :-):-):-)

P. Vandas 18.9.2018 22:04

Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Je pořád úžasný. :-):-):-)

https://www.youtube.com/watch?v=ZeJLrtFY7Ds

R. Sorge 18.9.2018 22:08

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v

Dívám se na ČT2 - Železný věk - 3.díl.

O třicetileté válce.

M. Mařák 18.9.2018 22:09

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v

Fotbal, Liverpool-PSG.

R. Sorge 18.9.2018 22:13

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v

Železný věk ... moc pěkný pořad - celkem 6.dílů.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12161136484-zelezny-vek/218562266710003-laska-a-smrt-za-tricetilete-valky-moc/

M. Mařák 18.9.2018 22:08

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Zaznamenal jsem, ale ještě jsem ji neslyšel. Jsem toho názoru, při vší úctě, že jeho tvorba na Beatles nemá. Jedinou výjimkou byl podle mne Lenon s deskou Imagine.

P. Vandas 18.9.2018 22:34

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Já miluji všechny desky od Beatles i jednotlivých členů. Imagine je krásná, ale já mám raději Harrisona a jeho trojalbum All things mustt past, od Cartneyho je toho nejvíc, ale všechno si rád poslechnu a i ten Ringo, když jej slyším, tak se dojímám. :-):-):-)

V. Klepetko 18.9.2018 22:46

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Je to i má neryzejší láska. Už vím, co si dnes na dobrou noc poslechnu, díky, Pavle!

P. Vandas 18.9.2018 22:50

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Zdravím Vladimíre. :-):-):-)

V. Klepetko 18.9.2018 23:21

Re: Paul Mc Cartney vydal desku u hned je v čele žebříčku v USA

Zdar a sílu. Vymyslel jsem na dobrou noc předvolební slogan - ale bohužel mu asi porozumí jen nějaký proruský troll, je to slovní hříčka z ruštiny :

NACHER POCHE!!!

:-)))))))

K. Janyška 18.9.2018 21:42

Neznalost lidstva ve věci jediné možnosti jeho existence,

tedy jeho spontánního řádu, je alarmující. Ve třetím tisíciletí také však směšná. Vždyť věc je popsána na vědecké úrovni již desítky let a lidé se chovají stále jak blázni. Ano, jako blázni s tituly i bez.

Je to jak když neplavec se rozhodne bez toho, aniž by uměl plavat, přeplavat rozbouřenou řeku.

A mohou za to rudí a černí rukou společnou a nerozdílnou. Tyto konstruktivistické racionalsty totiž toto vědění, tedy kompozitivní teorie, naházela do jednoho zločineckého pytle. Brání proto její výuce ve školských systémech světa... Dzp.

M. Mařák 18.9.2018 22:05

No a IVK se s kulturní frontou

jen hrají své velké divadlo každý z jiné strany a každý mimo mísu...

M. Mařák 18.9.2018 22:11

No a IVK s kulturní frontou

...

M. Prokop 18.9.2018 22:17

Re: No a IVK s kulturní frontou

Kdyby měl někdo z IVK pravdu, tak je to "na mašli", že? :-P

V. Klepetko 18.9.2018 22:51

Re: No a IVK s kulturní frontou

Martine dobrý večer - mám na Tebe odazku k dlouhodobějšímu přemýšlení:

"Můžeš si být jistý, že nečím nejsi, když to vůbec neznáš?"

:-)

Dobrou.

I. Semrád 18.9.2018 23:05

Zahrej nám na klavír!

To nejde, to já neumím, nikdy jsem na něj nehrál...

Tak jak můžeš vědět, že hrát neumíš, když jsi na něj nikdy nehrál!?

V. Klepetko 18.9.2018 23:17

Víme o sobě vše?

Racek Jonathan Livingstone také zpočátku nevěděl, že se dá létat i jinak :-))

Člověk netuší co je to láska - dokud se nezamiluje.

R. Brzák 18.9.2018 23:44

Re: Víme o sobě vše?

A pak to stále ještě neví - neb pak ví jen to, co je to zamilovanost...

V. Klepetko 18.9.2018 21:29

Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Téma migrace v těchto volbách vůbec nemělo rezonovat - migrační toky slábnou, a tak Tomiovi dost výrazně klesaly preference. Na pomoc mu ale přišla užitečná idiotka Šojdrová, která rozpoutala tajfun citového vydírání veřejnosti! "Operace sirotek" ale nejenže zaktivizuje Okamurovy voliče a dotlačí je k volebním urnám, ale - což je mnohem horší - vyvolá nejspíše v znechuceně veřejnosti negativní konotace v souvislosti se slovem "sirotek" jako takovým. A za to se užitečná idiotka Šojdrová bude jistě smažit v pekle, i kdyby se po hřbetech těch "sirotků" nakrásně prošlapala ke znovuzvolení!

Je to stejně hnusné účelové citové vydírání, jako byla naaranžovaná fotka utopeného chlapečka Ajlana v roce 2015. Fuj! Se skutečnou humanitou a lidskostí PR-akce šmejdky Šojdrové nemá vůbec nic společného. Ano, svět je velký a provázaný, a není nic zlého, když někomu leží na srdci osud nejen potřebných našinců, ale i těch nejzbídačenějších chudáků kdesi hodně daleko! Bližní - to není ten, kdo je nablízku, ale ten, kdo právě teď potřebuje naší pomoc - a když někdo dokáže dohlédnout svým duchovním zrakem do dalekých dálav, tak může pomáhat i tam, je to dobrá věc! Sám zvažuji tuto formu pomoci, a byl bych rád, kdyby se ke mně někdo ze "psích diskutérů" přidal:

https://mezinarodni-potreby.cz/dalkova-adopce/deti-k-dalkove-adopci

M. Prokop 18.9.2018 21:34

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Nejsem si jist, zda migrační toky slábnou. IMHO se jen přesouvají. Třeba zpět do Řecka, viz (či slyš) dnešní ČRo Plus.

V. Klepetko 18.9.2018 21:38

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Oprava - "mediálně slábnou":-)

J. Anděl 18.9.2018 22:15

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

V diskuzi na toto téma ovšem zazněla spousta fascinujících argumentů. Třeba pomáhat všem skrze vládní instituci pro podporu přímo v Sýrii, na rozdíl od pomoci jen vyvoleným.

Jenomže takhle vyvolené jsou i ty děti ze tvého odkazu. A v podstatě, takhle vyvolené je i kterékoliv dítě, na jehož operaci se lidé občas skládají na veřejný účet. Taky by to šlo zahamtnout, že se má radši přispívat na zdravotní pojištění.

Tohle bylo zkrátka rozhodně zajímavé téma, i navzdory tomu, že jsem z toho rozpačitý. A volby? Tvoje úvaha je zajímavá, přiznám se, že mě to nenapadlo a nenapadlo by mě jakkoliv to zohledňovat v těch volbách, co nás právě čekají. Ale třeba máš obecně pravdu.

V. Klepetko 18.9.2018 22:40

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Jindro, když se někdo stane "vyvoleným" v důsledku individuálního aktu milosrdenství, tak je to možná prostě zásah prozřetelnosti. Někomu ten človíček prostě náhle stál za pomoc - to není zvýhodnění, jen štěstěna, mu náhle přála.

Jinak, ta Šojdrová je úplně blbá!!! Že použila slovo "sirotek" znamená, že neví vůbec NIC o kultuře těch, za které jakoby oroduje. V islámu je adopce absolutně ZAKÁZANÁ - o to přímo a výslovně, samotným Prorokem. V islámu se za sirotka považuje dítě které přišlo o otce - i když je jeho matka naživu. Podle islámského práva sirotek PŘESTÁVÁ být sirotkem, jakmile se stává plnoletým, což u něžného pohlaví nastává po devátém roku života s první menstruací, a u chlapců po dvanáctém roku života jakmile se objeví poluce - nejpozději ale v 15 lunárnívh letech (což je cca 14,5 solárních). O sirotky se povětšinouv muslimským stará širší rodina a dle islámského práva náklady na výchovu sirotků nese celá muslimská obec. Děti - bezdomovci a nalezenci mají obdobné postavení jako sirotci ... Takže debilní iniciativa Šojdrové může ještě nakonec vyorovokovat ODVETU rozezlené muslimské komunity!!!

J. Anděl 19.9.2018 6:11

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Jo, adopce je zakázaná. Nepletu-li se (příliš), tak jedním z důvodů je zvýšené riziko, že když by si dítě změnilo jméno a stalo se plným členem nové rodiny, mohlo by si později zcela nevědomky vzít za manžela či manželku bratra či sestru. A odhaduju, že to i hezky řeší majetek a dědictví, páč nic nedědí.

Ale co jsem našel v textu, na který níže dávala odkaz paní Břízová, v původním návrhu o není o adopci vůbec řeč.

M. Prokop 18.9.2018 22:40

Re: Šmejdka Šojdrová se bude smažit v pekle!

Ta pomoc skrze vládní syrské instituce je ovšem taky problematická, nejspíš by byla také jen pro (Asadem) vyvolené.

Nejpotřebnější jsou asi ti v utečeneckých, zhusta přeplněných táborech, ale nejpotřebnějších čeho? Řešení všechny je sem přestěhovat (o dočasnosti neuvažuji nejen já, ale asi ani většina z nich) asi není zrovna perspektivní pro nás. Rozsortýrovat uprchlíky na dočasné ochrany hodné a po vypršení nutnosti ochrany zpět odlifrované a na ekonomické migranty ochrany nehodné neumí nikdo, takže slepá ulička bez dobrého řešení.

M. Mařák 18.9.2018 20:48

Hutka hudlí, Geislerová geisleruje,

no a třeba by stačilo si jen získat pár relevantních informacích o tom, že je ta jejich dobře míněná snaha prostě asi právně a reálně nemožná, nebo co.

R. Brzák 18.9.2018 21:00

Re: Hutka hudlí, Geislerová geisleruje,

"nic není nemožné (tojota)"

sorry, musel jsem ....

Máme ideální možnost, možná hned po Rusku největší, si prosadit stran dětí svoje. Jsme jediná země západu, která má prostřednictvím paní Filipi dobré vztahy s asadovím režimem. Pokud ty děti nemají rodiče a pokud o ně má zájem nějaká rodina u nás, pak není možné, abychom si i "na truc"- ale v nejlepším zájmu dětí - nedokázali zařídit, aby adopce mohla proběhnout. Co nám Sýrie udělá - vyhlásí válku? Bude zhoršovat naše diplomatické vztahy - ale do jaké míry? Mám za to, že by to bylo jen naoko -a bylo by to pro správnou věc. Zachránění několika dětí před zločinným režimem a zvrhlým náboženstvím...