Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Diskuse k článku

Šedesát procent proti

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1154
  • Poslední: 26.11. 2018 23:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Němec 26.11.2018 21:49

Re: Poslechněte si

Neunavujte se. Co má mezinárodní právo společného s Kerčským průplavem stejně nedokážete napsat, tak raději odpočívejte.

J. Blahová 26.11.2018 21:35

Re: Poslechněte si

Viz výše. Já nemám velkou důvěru k tomu, co se mi snaží natlačit do hlavy ze všech stran. Putin není pitomec, tomu něco takového neprospěje, Porošenko něco takového zoufale potřebuje. Někdo nám valí klíny do hlavy, ale nevím kdo. :))))

J. Václavíková 26.11.2018 21:40

Re: Poslechněte si

Pokud tu někdo pořád ještě po tom všem, co jsme si s Rusákem zažili, tak naivně skáče na ruskou válečnou propagandu, určenou hlavně svým oblbnutým ovečkám, pak je mi jej fakt líto.

K. Janyška 26.11.2018 20:40

Hájku, Háječku, Hájku piii-tooo-mýýý... Dzp.

http://www.protiproud.cz/politika/4130-utok-na-babise-zlodej-krici-chytte-zlodeje-upirani-prava-na-obhajobu-spoleha-opozice-na-kratkou-pamet-volicu-pohadka-o-cervene-karkulce-kde-jsou-skutecni-estebaci.htm

K. Janyška 26.11.2018 20:41

Re: Hájku, Háječku, Hájku piii-tooo-mýýý... Dzp.

http://www.protiproud.cz/politika/4122-puc-zkrachoval-andrej-babis-zvitezil-a-oslnil-vsichni-zbrojnosi-kalouskovi-kryci-nazev-prase-britsky-agent-v-cele-bis-desy-a-besy-ct-valka-policajtu-imigranti-v-akci-kdopak-by-se-ab-bal.htm

K. Janyška 26.11.2018 20:26

Už to mám. Za IVK mluví Protiproud. To mi ale trvalo.

Vandas čerpá evidentně u Hájka. Mají úplně totožné názory... Dzp.

R. Neveselý 26.11.2018 20:29

Re: Už to mám. Za IVK mluví Protiproud. To mi ale trvalo.

Kadle. co to zase blábolíš?

V. Pohlová 26.11.2018 20:29

Re: Už to mám. Za IVK mluví Protiproud. To mi ale trvalo.

Janyška, vám už taky dobře drbe. Vandas tady není. To jsou konce...

K. Janyška 26.11.2018 20:38

Re: Už to mám. Za IVK mluví Protiproud. To mi ale trvalo.

Co je to kompozitivní teorie, trdlo ? Dzp.

V. Pohlová 26.11.2018 21:16

Re: Už to mám. Za IVK mluví Protiproud. To mi ale trvalo.

Víte, co je trdlo? A co hurtovnice?

K. Janyška 26.11.2018 20:38

SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů vesmíru, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem, přítomném na každém jeho místě. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, včetně například fyzikálních, chemických a na zemi i biologických. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád světa a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také.

Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také udělá. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti.

Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v nejuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

K. Janyška 26.11.2018 20:39

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii... Dzp.

R. Neveselý 26.11.2018 21:01

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

didoprdele magore

F. Nekolný 26.11.2018 20:22

Plzeň na podporu........

vyhlášeného válečného stavu na Ukrajině, se vrátili z letiště V. Flašky. Odmítají sehrát fotbalové utkání s CSKMoskvou !Je také obava z obsazení Moskvy kozáky z Ukrajiny. :-)

J. Blahová 26.11.2018 20:28

Re: Plzeň na podporu........

To chápu, ušlechtilý způsob jak se vyhnout dalšímu debaklu. :))))

J. Vobr 26.11.2018 20:17

LAZÁREK VYMÍTÁ I TRHÁ !!!

:-)))

:-)))

S. Lazárek 26.11.2018 20:19

Ty seš jen zoufalec, tebe mám v paži

J. Vobr 26.11.2018 20:22

DI DO PRDELE,DEBILE !!! (c)Lazárek

:-)))

:-)))

S. Lazárek 26.11.2018 20:24

Nemáš copyright, debile

:-)))

:-)))

R. John 26.11.2018 20:58

Nedráždi ho....

... nebo na nás ve čtvrtek poštve Oldu... ta bestie chlupatá, s naondulovaným vohonem by mě navíc zblafla řízek .... klid Stando... po Lišce se do něj pustíme....

P. Novák 26.11.2018 20:22

Re: LAZÁREK VYMÍTÁ I TRHÁ !!!

Bejval jste za lepšího havíře, Vobře.

S. Lazárek 26.11.2018 20:25

Re: LAZÁREK VYMÍTÁ I TRHÁ !!!

To už je dlouho.

J. Blahová 26.11.2018 20:26

Re: LAZÁREK VYMÍTÁ I TRHÁ !!!

Jo pane Vobr, srandičky, vopičky, to by Vám šlo!

Ale jak se kruciš anektují ty vody? :))))

F. Nekolný 26.11.2018 20:38

Re: LAZÁREK VYMÍTÁ I TRHÁ !!!

Musíte doufat, že vám místní odborníci problematiku určitě vysvětlí. Taky bych rád znal odpověď. :-)

S. Donát 26.11.2018 20:15

Přistání na Marsu online

https://www.youtube.com/NASAJPL/live

Pokud už to tu bylo, tak se omlouvám.

S. Lazárek 26.11.2018 20:17

Re: Přistání na Marsu online

Konečně něco rozumnýho, díky.

J. Anděl 26.11.2018 20:34

Re: Přistání na Marsu online

Díky.

J. Anděl 26.11.2018 21:14

Re: Přistání na Marsu online

Tak blahopřeji NASA a spolupracovníkům (jako ten viceprezident a stovky diváků :-), bylo to napínavý a dobrý.

F. Nekolný 26.11.2018 20:03

Vy tu plkáte.....

a v Lídlu už není k dostání mouka. Jak se občané dozvěděli, že Ukrajina vyhlásila Rusku válku, vypukla panika. Vypadá to na pád Putina. Tak se na ně musí. :-))

K. Berka 26.11.2018 20:07

Re: Vy tu plkáte.....

Podívejte se na nějaké statistiky, kdo je největším producentem obilovin. Ta mouka je jen takový nejapný příměr, že?

V. Pohlová 26.11.2018 20:13

Re: Vy tu plkáte.....

Já se válím ve špitále a nic se mi neřekne. Bude alespoň náhražka?