Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

Přijdou pokrokáři?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1003
  • Poslední: 13.8. 2018 8:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kotas 12.8.2018 9:02

Re: Jen abychom se z toho nepodělali! ;-)

Dost bylo Prahy ( a ČT ). Zemské uspořádání to chce - 3země + Praha.

J. Jelínek 12.8.2018 9:05

Re: Jen abychom se z toho nepodělali! ;-)

To chce hlavně zachovat chladnou mysl.

P. Hlosta 12.8.2018 9:12

Re: Jen abychom se z toho nepodělali! ;-)

Ano! Chladnokrevně Prahu zrušit jako sídelní místo vlád a parlamentu! Pak by Pražané konečně začali venkov uznávat hodna pozornosti. ;-))

P. Rajman 12.8.2018 8:14

Přirozené a nabyté právo

Od přírody máme dána přirozená práva. Ty navíc rozšiřujeme a doplňuujeme o práva nabytá. Jen ten, kdo věří v nadřazená práva nabytá a jen stát, který vlastními zákony nabytá práva nad přirozenými potlačuje se může cítit ohrožen (např. pan Gerloch chce jakési nabyté češství nadřadit tomu přirozenému). O homosexuálním násilí na rozdíl od např. domácího nebo na pracovišti a poslední dobou i rasového media, pokud se nejedná o církevní hodnostáře, zarytě mlčí.Situace se nezlepší, dokud i toto tabu nepadne. Aston je žurnalista, ale nikdy o podobných věcech (opět pokud se netýkají církve také nepíše a nekouše). Psát o nich je jistě lepší, než zlochybňovat jev homosexuality jako takový. Bez tohoto distancu není Prag pride ničím víc než jen letním trdlováním (proč ne, ale i proč ano) bez politického cíle.

M. Prokop 12.8.2018 8:39

Re: Přirozené a nabyté právo

Ta šaškárna má převážně politický cíl.

K. Janyška 12.8.2018 8:45

Re: Přirozené a nabyté právo

Máte to úplně zmatlané. Existuje jediné právo pravé, právo soukromé. Tvoří podstatnou část našich myslí a jsou to zákazová, tedy negativní, pravidla správného chování, stojící na mínění o tom co je tam kde považováno za správné. Proto má všude jinou podobu. Řídí nás 24 hodin denně.

Právo veřejné jsou lidmi vymyšlená pravidla vládnutí, tedy správy věcí veřejných. Vzniká v legislativním procesu a je v používaném modelu demokracie bohužel nástrojem cesty k totalitě. Zasahuje i tam kde nemá, tedy do soukormé sféry.

Tzv. lidská práva žádným právem ve skutečnosti nejsou, jen vymáhanou politickou deklarací rudočerných, která je zdrojem lidského neštěstí a trápení tam kde na Zemi... Dzp.

V. Kotas 12.8.2018 7:40

Zase nám tady někdo chce poroučet,

co máme dělat, jak máme žít. Tyhle kibice mám nejradši !

V. Hájková 12.8.2018 7:46

Re: Zase nám tady někdo chce poroučet,

:-))))) a jejda- uslintaný KOTAS číhá jak vidím už od 5.20- a jen jsem dopsala , už hned na to vlítnul :-))))

V. Kotas 12.8.2018 9:06

Re: Zase nám tady někdo chce poroučet,

To víš, my dědkové už toho moc nenaspíme.

M. Prokop 12.8.2018 7:49

Re: Zase nám tady někdo chce poroučet,

Což o to, tací se vždy najdou. Horší jsou ovšem ti zde, ochotní poslechnout.

V. Hájková 12.8.2018 7:37

:-)))

Koukám- že tu chcípl pes :-))) Jen 3 dědkové nemohli po ránu dospat :-))))

J. Matuška 12.8.2018 8:29

Re: :-)))

Paní Hájková, dobré jitro, vidím, že jste se vyspala do "růžova".

P. Spáčil 12.8.2018 8:36

Re: :-)))

Je nešťastná, nemá se kam vyblejt nebo komu vynadat. (:-))

V. Hájková 12.8.2018 8:47

Re: :-)))

Kdyby ste mně to dobré ráno přál upřimně - tak Vám popřeji totéž- a jak jsem se vyspala, s tím si hlavu nedělejte :-)))))

J. Vobr 12.8.2018 5:55

VČERA TU BYLA PANÍ BŘIZOVÁ

Dobrý člověk ještě žije !!!

________________________________________

BETULLA ALBA !!!

:-)))

J. Vobr 12.8.2018 5:59

Re: VČERA TU BYLA PANÍ BŘIZOVÁ

BETULA !!!

S. Donát 12.8.2018 4:15

Všechno je špatně

zpátky na stromy

V. Kotas 12.8.2018 5:20

Re: Všechno je špatně

Moc to nepřivolávej !

V. Klepetko 12.8.2018 0:22

Tak jsem se večer podíval na zprávy o tom pestrém rojení

Každý den je něco... Myslím, že tomu věnujeme více pozornosti, než si to zaslouží. Pro mě je to jakýsi cizi svět - a takových světů je nekonečný vesmír plný! Třeba svět Martina Mařáka -

https://www.youtube.com/watch?v=hNu6FmaUIB0

I ten je mi cizí. Je ale ryzí a krásný! Dokážu se do něj tak nějak zanořit a žasnout a naslouchat. Ten duhový svět ze zpravodajství je ale z příliš vzdálené galaxie, Martinovy kameny jsou naproti tomu z naší Země.

Dobrou noc!

Dobrou noc.

J. Anděl 12.8.2018 8:04

Re: Tak jsem se večer podíval na zprávy o tom pestrém rojení

Tímhle jsi vyjádřil úplně přesně mé dojmy. Sice jsem se pohyboval trochu blízko, lesy, Holdstock, kameny, ale takovou hudbu, takové stvárnění jsem nikdy neviděl, kameny a stromy se mnou mlčí a maximálně tak přijímají nebo nepřijímají.

Nejsem si ale jistý, jestli by po živém koncertě mluvit nezačaly :)

Duhový svět mi poblíž není, jak píšeš, jiná galaxie. Ale ve vesmíru je místa dost.

V. Klepetko 12.8.2018 10:48

Re: Tak jsem se večer podíval na zprávy o tom pestrém rojení

Ano. A i proto je Vesmír krásný!

F. Doušek 11.8.2018 23:34

Pride and Glory -

skvělé album.

R. Neveselý 11.8.2018 22:28

Už chrní...

.

O. Uživatel 11.8.2018 22:28

Uživatel požádal o vymazání
M. Mařák 11.8.2018 22:01

Můj svět...

https://www.youtube.com/watch?v=hNu6FmaUIB0

Každý jsme nějaký, nebo co.

M. Mařák 11.8.2018 22:18

Vrnivec láskyplný,

šutr, který mne prostě tak dlouho "otravoval", až jsem fakt zastavil, vylezl jsem z mašiny a vzal ho do dlaně a dali jsme řeč...

M. Mařák 11.8.2018 22:22

Jak to popsat slovy,

je to podle mne nemožné. Nějaký takový text jsem napsal, ale kdo to necítí to stejně "nepochopí".

V. Fenzel 11.8.2018 22:24

Re: Vrnivec láskyplný,

A jinak zdráv?

M. Mařák 11.8.2018 22:30

Re: Vrnivec láskyplný,

Gympl s vyznamenání v bývalém Gottwaldově, dokončená práva v Brně a zhruba třicet let fyzické práce v pozemním stavebnictví tady na Alsasku. Za zhruba třicet let jen asi dva týdny skutečné nemocenské.

Řekl bych, že velmi zdráv.

J. Anděl 11.8.2018 22:32

Re: Vrnivec láskyplný,

Mluvit s kameny může být zdraví prospěšnější, než diskutovat na NP :-P

M. Mařák 11.8.2018 22:53

Re: Vrnivec láskyplný,

On na mne fakt několik dnů tak významně čuměl, že jsem to nakonec nevydržel a "dali jsme řeč".