15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
www racek 4.10.2006 0:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

hmm, chlapci, tak nic. holt úspěch. kupředu k dalším úspěchům.:-D

www racek 4.10.2006 0:02

Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

ty už nepícháš vůbec žádnou, a rád bys, viď?:-D

Lea 3.10.2006 23:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hafe

jerry -Evropští demokraté.Hybule a spol. Prof. Horáka letmo pamatuji.Také bych na čele ČSSD viděla raději někoho jiného,ale to  i  v  případě ODS. 

Honza™ 3.10.2006 23:43

Re: Re: Re: Re: Re: Dezertérko od škopku . . .

;-DR^;-D

BuBu 3.10.2006 23:41

Re: Re: Re: Re: Dezertérko od škopku . . .

. . . vrať se ke dřezu . . . nebo zavolám tomu Tvému  - ať Ti zkrátí řetěz ! A přestaň obhajovat ten socialisticko-bolševický sajrajt ! Neb - kdo sajrajt hájí . . . sám je . . . . . !!!

jerry 3.10.2006 23:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hafe

Co to je to EDU? Jinak s Vámi souhlasit nemohu, nemám pocit, že se tady hraje o volební programy.Ano , jsem levičák a už 10let volím ČSSD v parlamentních volbách/ty senátní bojkotuju/, ale štve mě tahle komedie. Prof.Horák /předseda ČSSD 1990-93 -pro ty nejmladší/ byl slušný, starší pán, který to asi myslel poctivě, ale získal jen 7% hlasů. Bohužel se mu už tehdy vnutil jako tajemník Paroubek. Ještě, že se toho starý pán nedožil, ten by zíral na svého tajemníka, se kterým před lety společně dělal slušnou levicovou politiku.

Honza™ 3.10.2006 23:35

Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tam bydlíte soudružko?Já ale starý báby nepíchám,tak mi nikam nezvěte :-)

Lea 3.10.2006 23:28

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

už jste byl v Kobylisích,totální magore?

Pepa 3.10.2006 23:24

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Neperlíte náhodou Vy sudružko rudá Leo? :-)

Lea 3.10.2006 23:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hafe

Hafe,já se považuji za EDU. Alespoň jsem je volila,ale nejsem fanatický příznivec. Snažila jsem se vám jenom popsat,jak si myslím,že uvažuje levá část polit.spektra.Fakt je ale ten,že pokud se velký bratr pochlapí v případě neočekávaných konfliktů a využije své strategické pozice dodavatele surovin s tím,že by si dělal zálusk,mohlo by k nějakým zvratům dojít. To je ovšem kdyby........problém komunistů se měl řešit před sedmnácti léty,teď je pozdě bycha honit. Dále je nutné podívat se na to,že si voliči vybírají podle programu.Pokud by společně nehlasovaly tyto dvě levicové strany,mohou svůj program a slib voličům rovnou odepsat.Jinak bych ráda dodala,že na téhle situaci má lví podíl ODS,která zlikvidovala společně s Kalouskem Grosse a prosazovala agresivní politiku nulové tolerance.

Melein 3.10.2006 23:18

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Víte, třeba bych vám i tu možnost přisoudila, ale vaše pojmenování premiéra vlády je odporné. Nikdo vás nenutí takové pojmenování používat, tak proč si sám snižujete kredit svých příspěvků? Obecně se mi nelíbí takové pojemnování ani u jedné strany, je to směšné a nedůstojně!;-€

Slezan 3.10.2006 23:14

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tak, tak. Svatá pravda.R^

Honza™ 3.10.2006 23:12

Re: Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Socbolševiky považujete za slušné lidi? ;-D

jerry 3.10.2006 23:09

Re: Za pomocí Kočky, zakroutíme krčky

No tady je vidět,jak by nám Paroublb chyběl.O kom bysme se bavili , kdo by byl hrdinou vtipů , komiksů a fotomontáží, kdyby snad vypadnul z politiky? Nepřeháním, Paroublb se stává součástí našeho kulturního dědictví. Ještě ho proslavit v Německu a můžeme jeho sádrové sošky postavit k hranicím vedle trpaslíků.Viděl jsem v Itálii prodávat sádrového Mussoliniho, tak proč ne na zahrádku sádrového Paroubka?

tom1978 3.10.2006 23:08

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Tomu nevěřím. Nevěřím tomu, že by ti tři zdrževší do toho otevřeně šly. A i kdyby ano, co dál? Ta vláda by mohla být svatá, a stejně by ji média cupovala denně na hadry. Ten tlak by se prostě nedal vydržet, nehledě na to, že ta vláda by byla totálně závislá na komunistech. Ve všem, včetně zahraniční politiky. Paroubek vždycky počítal, že s KSČM bude hlasovat o sociálních zákonech, ale pokud jde o nasazování armády, zahraničně politické směřování a pod., tam počítal s pomoci pravice. Teď by ho měli komunisti totálně v rukou. A stejně by si nepomohl, protože až by ta vláda po pár měsících konečně padla, vyhrála by ODS volby s takovým náskokem, že by jsme teprve poznaly co je ta "modrá diktatura."

Haf 3.10.2006 23:06

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

No jerry, jestli ste dobře privatizovala nebo ještě líp restituoval, tak nemusíte dělat nic.  :-D:-D

Lea 3.10.2006 23:05

Re: Re: Re: Trapné představení

jenomže průšvih je v tom,že nomenklatura,která kradla za komunistů a zásluhou privatizace vyšvihla milionářskou elitu.

CaveRnDish 3.10.2006 23:04

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Já bych mu to šanci nedal, Paroubek není Topolánek, ten se nebude rozpakovat někoho z druhé strany přitlačit ke zdi, a určitě na někoho něco má. - A potom, potom se vrátí k rétorice jaké použil v tom povolebním projevu, protože tahle "parketa" je mu vlastní. - A bylo by to nejmíň na čtyři roky, na předčasné volby bychom mohli zapomenout.

Haf 3.10.2006 23:03

Re: Re: Re: Re: Re: Hafe

Leo, přesně  jako Vy dnes, ve 48, uvažovali Zenkl, Drtina, Laušman  a spol. Komunista zůstane komunistou, i kdyby trakaře padaly. Cíl zůstává, měněj se prostřadky. Zastírání, lež a podvody je součást jejich metod. Odpusťte, ale taktiku stavěj na naivních blb..

Kupte flašku, přijeťte na hora, dám Vám školení. Třeba Vám i vysvětlím, jak se dělá z růžovej rudá... :-D

Šumavák 3.10.2006 23:03

myslíš pf ?

Ten měl pro jistotu od včera otevřenou flašku vína , aby vyčáchlo....;-D. Žádnej šampus !

Jura 3.10.2006 22:58

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Je mi jedno jaký jsou varianty. Stejně nakonec to dopadne s Tupolánkem špatně.

CaveRnDish 3.10.2006 22:56

Re: Re: Trapné představení

"Všechna čest, aspoň nekradl" :-/ - Kolika lidem ukradl jejich životy? "Hranice neni su žiadne korzo" - Za komunistů se možná tolik nekradlo, jednak nebylo co, ale ono se ani krást nemuselo, celá země komunistům patřila. - Každý soudruh na své úrovni si mohl vzít co chtěl, jediné čeho se musel bát, byli jeho spolustraníci.

Jura 3.10.2006 22:55

Re: Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Nikdy jsem nebyl ve straně a doufám, že nikdy nebudu. Nefandím žádný straně, Mám rád čestné a slušné lidi. Strany ani víru do toho nemotám. Navíc jsem nevěřící.

jerry 3.10.2006 22:54

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Souhlas. Já bych mu tu šanci dal, pořád vztekle dupe a řve jako malé dítě, kterému vzali hračku. Ten 101. hlas bude asi Kalousek, ale ten nezíská odvahu, aby se /určitě s velikým sebezapřením/ vyslovil pro Paroubka.I když u lidovců už je asi stejně odepsanej.Myslím ,že Paroublbova snaha o sestavení vlády by byla takovou fraškou, že by se dala vysílat na Silvestra.Pak se tedy znemožní oba naši lídři a smát se bude  asi Bursík. To je skvělé - nedělejte v tomhle cirkusu nic  a lidé vás budou považovat za čestného a důvěryhodného politika.Jak málo dnes stačí k popularitě.

Haf 3.10.2006 22:54

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Juro, vy ste chytrej, jak mý čů.o. Ty varianty jsou úplně jiný a jediný, v čem máte kousek pravdy - i když příště to může bejt jinak - že se tři budoucí ministři u Potroubka vodhalili.

Lea 3.10.2006 22:53

Re: Re: Re: Re: Hafe

Hafe,nejsem tak mladá. Znárodňování si nepamatuji,ale i naše rodina přišla o část majetku.Socialismus jsem zažila. A nevzpomínám na toto období v dobrém.Na druhou stranu: voliči ČSSD byli již před volbami masírováni výroky ODS,lidovců a SZ,že hrozí nástup bolševiků a pod. Osobně na tyhle strašáky nevěřím, je jiná doba,jinak rozdělena Evropa. Jsme členy EU a Nato.Ale to je jiná věc.Jestliže se téměř polovina voličů po téhle masáži  rozhodla pro komunisty a ČSSD,jsou holt levicově orientovaní,ale nevěřím,že by někdo předpokládal změny,které by s minulými činy nějak souvisely.

Honza™ 3.10.2006 22:50

Re: Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Vám soudruhu Juro není lépe mezi svými v Lihovém domě?

Jura 3.10.2006 22:48

Re: Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Pane Honzo nená Vám lépe za pecí?

Jura 3.10.2006 22:47

Re: Nechápu, proč tu šanci Paroubkovi nedají

Jenomže pane Tome on je problém, že by tu důvěru získal a pokud by o ní měl přijít tak by ho museli přehlasovat a to oni vědí, že to nejde, protože je parita. Navíc už dnes se ví kdo bmu dá hlas.Proto radši prezident spekuluje o úřednick= vládě, ale to není tak čisté, protože demisi nepodává funkční vláda, ale vláda, která nemá důvěru. Pan prezident by měl usilovat v duchu ústavy a pověřit někoho jiného. Potom přichází v  úvahu třetí možnost a až potom úřednická vláda, ale to je ještě daleko.

pf 3.10.2006 22:45

Za pomocí Kočky, zakroutíme krčky

Zatlučeme, zameteme, s Kalousky vám natlučeme, odposlechy , špiclování to je naše požehnání

http://www.obrazovka.cz/volby/kockodrom.wmv