25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Evropan(original) 3.10.2006 9:21

Re: slušností na dobytek ?

Mate az desivou pravdu,dik.

nup 3.10.2006 8:56

Co se nám do JAGího Stručně opět nevešlo

- Langr pokračuje v maření vyšetřování své osoby a v čistkách na MV

- Kmotrem (jak příznačné!) ministra dopravy i jeho syna je StBák, který i dnes čile obchoduje se svými dávnými kamarády ze Sojuzu

- Pákistánské úřady prodaly za 1 mil. USD do USA 369 lidí, často venkovských sedláků, nezřídka ženy a děti

huhu 3.10.2006 9:02

Re: Co se nám do JAGího Stručně opět nevešlo

ad langer - křik potrefených

ad stbák - a jak to měl řebíček vědět, když seznamy stbáků nebyly zveřejněny

ad pakistán - vy víte, že ti sedláci, ženy i děti nejsou teroristy ?

Jarda C. 3.10.2006 9:35

Re: Re: obyvatelé paneláků - nezdravte sousedy!!

Pro jistotu - co kdyby některý z nich byl bývalý estébák!! Sice to nemůže vědět, ale stejně už jste do toho namočení. O vašem "opravdu zarážejícím" chování by soudruzi mohli napsat do novin (kdyby se jim to hodilo do krámu):-/.

nup 3.10.2006 9:48

Re: Re: Co se nám do JAGího Stručně opět nevešlo

ad langer - chápu, že modrá straka je k přečinům jiné modré straky slepá

ad pákistán - vy víte, že ti sedláci, ženy a děti jsou teroristi? Pak terpv máte jakýsi nárok na to je mučit a držet čtyři roky v koncentráku

Jaroušek 3.10.2006 8:50

Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

1) ODS přece hrozila, že hlasování o důvěře bude protahovat, aby vláda nemusela tak brzy podat ústavou předepsanou demisi! Z tohoto hlediska by se jistě paní poslankyně ČSSD do té doby uzdravila a mohla svou nedůvěru vládě ODS vyjádřit osobně. "Velkorysého" gesta Topolánkova by tak nebylo třeba!

2) KDU-ČSL ještě v sobotu uvažovala většinově o odchodu ze Sněmovny (poprvé by jinak hlasovala pro vládu, v níž nesedí!), nyní se sama předsedkyně klubu Parkanová obětuje pro nemocnou kolegyni? Vždyť to by muselo onemocnět aspoň 10 členů ČSSD, aby Topolánek měl šanci uspět. A 10 obětavých Topolánků ODS nemá, jak včera přiznal předseda Tluchoř ... Kdyby lidovci dodrželi své slovo, "velkorysé" Topolánkovo gesto by tak vyšlo vniveč ..

3) Socani nechtěli pustit Topolánka na svůj klub žebrat o podporu, dokud se neomluví za své sprosté útoky na ně. Teď jim schází jeden hlas, tak si vzpoměli na vstřícná gesta a slovo "slušnost". Topolovi dveře do klubu otvírá sám jeho předseda, mluvy sem, omluvy tam! Prý: Gesto za gesto !

Co se děje, že všichni mění své názory a postoje? Inu, komunální a senátní volby budou za 3 týdny a tak je doba planých slibů a gest. Nic více! Politická kultura českých poslanců se nezměnila ani o píď ...:-(

hodne neRath 3.10.2006 8:54

Re: Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

sranda Jarousku, coz.....

NoName 3.10.2006 8:55

Re: Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

Obzvlášť první bod je brilantní ukázkou alternativní logiky, tady je krátká i nejlepší implikace Ivana Nového ...;-D

Jeník 3.10.2006 8:56

Re: Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

Ano, všichni mění své názory a postoje, jenom Jaroušek žvaní pořád stejné nesmysly a mlátí prázdnou slámu. :-D

hodne neRath 3.10.2006 9:01

Re: Re: Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

nestezujte si... alespon nejaka jistota v techto "rozvichrenych casech"......

Modrý pták 3.10.2006 9:02

Jaroušku,

ten bod 1 je krkolomný. I kdybych na to šel z "Vašeho hlediska", tak nemůžete říct, že by se uzdravila. Takhle jste mohl napsat, že paní poslankyně mohla s operací počkat a gesto bylo zase k ničemu. Na všechny pády je to fuk, protože při nevyslovení důvěry bude vláda vládnout až do příchodu nové vlády.

K bodu 2, nejprve napíšete, že lidovci "uvažovali" o odchodu a za dvě věty z toho děláte, že se rozhodli a pointujete to slabě :-))). Lidovci uvažovali o odchodu nebo o podpoře a o ničem nerozhodli.

K bodu 3. Nechám stranou Váš expresivní slovník (ačkoli mně se to moc líbí :-))), ale měl byste vědět, že se socialisté dožadují omluvy za něco, co nebylo řečeno.

Se zbytkem souhlasím naprosto, zcela a bez výhrad :-)))))

huhu 3.10.2006 9:05

Re: Plané gesto pro média a natvrdlou veřejnost, nic víc!

tohle je jen jeden z důkazů, že se slušností se dobytku nezavdečíš. Topol je naivní a jeho gesto slušnosti jen poškodí slušné lidi

jerry 3.10.2006 8:36

Tragikomedie

Je zajímavé, že se Paroubek vůči naší zemi chová jako Karel z Lichtenštejna po Bílé hoře. Ten totiž kvůli svému prospěchu způsobil státní bankrot.Jenže po něm nám zbyl třeba kroměřížský zámek, zatímco po Paroubkovi...No doplňte si sami. Kdyby byl skutečně hráčem, tak nechá Topolánkovu vládu projít. Pak jsou 2 možnosti - buď by začali dělat nějakou rozumnou politiku /což je v našich poměrech málo pravděpodobné/, nebo by langerovsky přicházeli s jedním skandálem za druhým, aby nemuseli řešit nastálé problémy. Vždyť podle Parkinsonova zákona se o korupci mluví vždy v minulém čase a za všechno vždycky může taminulá vláda. Vlády ODS všechno dávaly za vinu minulému režimu, vlády ČSSD vládám ODS a tak to zřejmě bude pokračovat. Jako z jiného světa mi připadají počátky mé oblíbené 1.republiky/ i když by se našlo dost chyb i na ní/, kde se lidé dívali jen dopředu a nesvalovali vinu jen na Rakousko. Nevím, jestli se škody na duši národa způsobené nacismem a komunismem podaří v dohledné době odstranit. Jestli politika začne mít zase obsah.Obě strany ČSSD i ODS nesou na současném stavu vinu a nemá cenu spekulovat, kdo větší. To je tak otázka dobrá pro členy jejich fanklubů.Zatím to vypadá, že se Langer stává Paroubkovým žákem. Tak jaká potom změna?

mirek 3.10.2006 8:33

Bárta, alespoň čtěte

Bárta, co si tak přečíst nebo jinak ověřit informaci o vyšetřování úniku (organizovaného) patlaniny Kubice (viz V. Havel); st. zástupce Zachystal už jen mohl přilepit svoji pečeť k údajně zapečetěnému spisu? Teprve potom, Bárta, plivejte na pí. Veseckou.  

Jeník 3.10.2006 8:49

Re: Bárta, alespoň čtěte

Typicky bolševická mluva, mirek.

herdekbabka 3.10.2006 8:29

sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

žádné vypárování nebude.

huhu 3.10.2006 8:31

Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

to jsem zvědav, zda se po hlasování omluvíte...;-)

NoName 3.10.2006 8:35

Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Já být Topolánkem, tak v této situaci poslankyni ČSSD nevypáruju. Je to situace, která umožňuje za jistých podmínek důveru získat a prolomit tak pat, a na místě ODS bych ji využil. Volání po fair-play není na místě, fair-play na straně Paroubka umřelo už dávno.

Kdysi jsme Faeřanům nevrátili v kvalifikačním zápase míč po ošetření Faeřana, dali jsme z  této situace gól a vyhráli důležitý zápas. Hodně se mluvilo o fair-play. Ale když soupeř celý zápas fauluje, simuluje, zdržuje a nechce hrát, nemá se fair-play dovolávat. Toto je myslím stejná situace.

Lea 3.10.2006 8:39

Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

NoName, to už půjde asi těžko,když se nechal topolánek slyšet.A pokud ho nevypáruje on,nabádla se Parkanová.

NoName 3.10.2006 8:42

Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Je to velká chyba potenciální trojkoalice ...

Lea 3.10.2006 8:46

Re: Re: Re: Re: NoName

neměla jsem příležitost sledovat večerní TV. Nevíte,byla ve zprávách zmínka o společném prohlášení Janoty a Tlustého? Pokud ano,jaká byla interpretace?

hodne neRath 3.10.2006 8:56

Re: Re: Re: Re: Re: NoName

Ruda Leo, Vas nezajima prohlaseni ale jeho INTERPRETACE.... to uz je k popukani.....

Lea 3.10.2006 9:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: NoName

Nevidím na tom nic špatného.Pokud Tlustý s vervou mává v TV inzeráty,předpokládala bych stejnou vervu podání při zdůvodnění toho,že jsem přestřelil. A to také v hlavním vysílacím čase.

hodne neRath 3.10.2006 9:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NoName

ale to by Vas melo zajimat to jeho prohlaseni... ne INTERPRETACE tohoto prohlaseni nasimi cackymi medii ve stylu "hodinky jako holinky, oboji se prece natahuje"

Jirka původní 3.10.2006 8:42

Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Já si myslím pravý opak, fair play se má hrát vždy bez ohledu na okolnosti.  Ale jsem idealista tak mne omluvte. A ten gól, podle mě nebyl fair , od té doby se na ně koukám trochu jinak, ostatně , jako na každého, kdo nehraje fair.

NoName 3.10.2006 8:44

Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Jirko, ti Faeřané nehráli fair 80 minut,  i to polehávání toho hráče bylo jenom dalším zdržováním. Neměli na fair play nárok. Tady to vnímám podobně.

Jirka původní 3.10.2006 8:49

Re: Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

 ........To, že někdo nehraje fer v politice, ho předem do budoucna přeci musí diskvalifikovat Stejné je to i v životě. Nikdy se mne nelíbilo to ....účel světí prostředky.

NoName 3.10.2006 8:50

Re: Re: Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Ale tohle přece není otázka fair-play. Poslankyně ČSSD se nemůže dostavit, proto nemůže hlasovat. Takových hlasování je, kde nejsou všichni. Tohle je sice důležitější, ale to na podstatě nic nemění.

Jirka původní 3.10.2006 8:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

nevím jestli se může , nebo nemůže dostavit. Pokud je to nějaký trik, tak by je měli vypráskat przč a to ihned. S takovými věcmi by se nemělo žertovat. Je to příliš vážné.

NoName 3.10.2006 8:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Není to žádný trik. Je nemocná a nemůže hlasovat.