15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Márfy 3.10.2006 10:19

Re: Re: Re: Pravidla ve fotbale a CSSD

Zřejmě jásáte nad tím že ředitel akciovky si z vašeho zdravotního pojištění koupí bavoráka. Mě to tak správné nepřijde.:-/

Márfy

AeroKarel 3.10.2006 10:53

Re: Re: Re: Re: Pravidla ve fotbale a CSSD

Raději on než Klimovičová.

NoName 3.10.2006 9:41

Milý Ivane,

když se rozepíšete o jihoamerických režimech, skoro to vypadá, že tam vraždili jenom pravicové vlády a junty, kdežto za levice mrtvé ještě oživovali. Je to takový zvláštní paradox, tisíce mŕtvých Fidela nebo Che Guevaru nebo miliony v Rusku jsou jenom takovou epizodkou, to se prostě stává, kdežto mrtví z bojů proti komunismu jsou důkazem zrůdnosti a nelidskosti "pravicových" režimů ....

AeroKarel 3.10.2006 9:45

Re: Milý Ivane,

Stejně je to zajímavé, země plná surovin, od komunistů (ruských) dost daleko, možností plno, a je to samá junta, puč, problém na problém, ať už ultranacionalistický nebo ultralevičácký. Sakum prdum celá latinská Amerika.

NoName 3.10.2006 9:47

Re: Re: Milý Ivane,

Určitě za to můžou USA a CIA ...

AeroKarel 3.10.2006 9:49

Re: Re: Re: Milý Ivane,

Najde se dost takových, kteří to tvrdí. Ale málokdo, nad jehož slovy by stálo zato se zamyslet. A ten problém nepochybně existuje.

nup 3.10.2006 9:50

Re: Re: Re: Milý Ivane,

Ale neee, tihle za to přece vůbec nemůžou, ani trošičku ne ...

AeroKarel 3.10.2006 9:53

Re: Re: Re: Re: Milý Ivane,

Asi opravdu ne. Poklidné, demokraticky spravované země s volným obchodem nemají potíže ani s USA ani s CIA. Pokud je někde bordel a diktatura, šťourá do toho kdekdo včetně jmenovaných.

nup 3.10.2006 9:58

Re: Re: Re: Re: Re: Milý Ivane,

Z toho seznamu přívlastků Vám vypadlo "s vládou dosazenou USA"... Ono se zpravidla ukáže, že když se někam KONEČNĚ podaří naimportovat kýženou demokracii a uspořádat svobodné volby, tak když jejich výsledek říká "yankee go home", uspořádá se nějaká oranžová revoluce nebo tam kovbojové vtrhnou přímo. Příkladů za posledních 15 let neurékom.

AeroKarel 3.10.2006 10:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milý Ivane,

Tak se zkuste podívat třeba na Kanadu. S USA souswdí, je jednoznačně slabší, občas má socializující tendence. Ale je tam demokracie a volný obchos a žádné vlády dosazené USA. A žádné problémy, i když odtamtud za prohibice pašovali kořalku.

Zato když je někde arcibordel, může se někdo okusit o import pořádku a demokracie (i když většinou neúspěšně). Alternativa byla import rudé diktatury. Kam to vede je nejlépe vidět na Kubě a severní Koreji.

A v těch posledních patnácti letech? Zase jenom země, kde byl napřed bordel, případně bordel bunzírující přez hranice. Těžko to nechat být, to zase začnou humanisté volat po zásahu (Somálsko, Darfur, Pobřeží slonoviny). Ať něco dělají nebo ne, dostanou Amíci držkovou. Těžká úloha velmoci ......

Lea 3.10.2006 10:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Karle

ale např.pozemková reforma prošla ve Venezuele až nyní. To už mají státy v severní Americe dávno za sebou.

AeroKarel 3.10.2006 10:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Karle

Pozemkovou reformu? V severní Americe?

Lea 3.10.2006 10:26

Karle

měla jsem na mysli obdobu pozemkové reformy. Myslím,že se otázka pozemků vyřešila jednak vykoupením při přílivu přistěhovalců,kdy i na "malé došlo", pak udělala své občanská válka. A stále to bylo řešení mezi přistěhovalci, původní obyvatelé šli bokem.

nup 3.10.2006 10:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milý Ivane,

Jaký bordel buzerující přes hranice byl na Ukrajině, v Gruzii? Nenechte se vysmát, o žádnou demokracii ani svobodu nejde - nakonec to potvrzují tím posledním zákonem o lidech dvou kategorií. Buď jde o ropu, nebo o volný trh (jednosměrný samozřejmě) nebo strategické místo pro vojenské obkličování Ruska a Číny. Do té původně zmiňované jižní Ameriky se už vojensky necpou, jen tam občas organizují puče.

AeroKarel 3.10.2006 10:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Milý Ivane,

"Jaký bordel buzerující "

Bunzírující bylo to slovo. Ovšem, pokud se domníváte že místní revoluce způsobili Amíci, pak tedy máte o jejich možnostech dosst nadnesený dojem. V tak masovéí míře to zvenku nejde, to musí být místní. Viz Rusové, snažili se to ovlivnit, jsou blíže, hospodářsky neskonale významnější a stejně se jim to nepovedlo.

Působí to dojmem, že slyšíte hejkala za každým stromem. Každá velmoc, nebo za velmoc se považující stát se snaží. Ale možnosti jsou dost omezené a úspěchy nevelké. A zemí, majících ropu a nemajících problémy s Amíky je snad víc než těch, které problémy mají. To je prakticky jen Irák, a tam se zásahu opravdu nelze divit ani kdyby tam ropa nebyla.

pertinax 3.10.2006 10:20

Re: Re: Re: Milý Ivane,

Ale ne, RATh se už nechal slyšet, že za to může ODS.

Ivan Nový 3.10.2006 9:50

AeroKarle,

je to socialismem importovaným nacisty, kteří se tam uchýlili po prohrané válce.

AeroKarel 3.10.2006 9:54

Re: AeroKarle,

Ale kšc, ten bordel je tam prakticky ještě od Španělů. Politicky nekorektní vysvětlení by bylo, že byli moc špatní kolonizátoři, na rozdíl třeba od Angličanů.

nup 3.10.2006 10:02

Re: Re: AeroKarle,

Tuze špatní. Původní obyvatelstvo ani nevybili, ani nepozavírali do pouštních koncetráků, do hor prostě nedosáhli a nakonec, když původní kulturu a zvyky dokonale rozvrátili, se stáhli. Dnes jim jsou ve stopách U.S. vojáci.

AeroKarel 3.10.2006 10:07

Re: Re: Re: AeroKarle,

Což o to, to Angličani v Indii také ne. A prosperuje celkem dobře, i když, ti utopičtí socialisté v třicátých letech jim nabourali ekonomiku dodnes.

nup 3.10.2006 9:54

Re: AeroKarle,

Zajímavý vztah modráků k jejich hnědým bratrancům: Buď příbuznost zapírají nebo (ti drsnější, třeba Benda, taky někteří místní) řeknou něco jako "a co, vy zase bijete černochy" ;-D Ivánek je zapírač...

huhu 3.10.2006 9:56

Re: Re: AeroKarle,

bratranci? těmi jsou socialisté všeho druhu....:-P

nup 3.10.2006 9:59

Re: Re: Re: AeroKarle,

Bratranci modráků?? I vy zapírači ... ;-D

huhu 3.10.2006 10:04

Re: Re: Re: Re: AeroKarle,

tak tedy polopaticky - socialismus nacionální či internacionální či "demokratický" - všechny vycházejí ze stejného principu - velcí vyžírkové s podporou vybrané skupiny malých vyžírků parazitují na ěch, kteří je nedobrovolně živí....k tomu potlačují objektivního soudce rozdělování a oceňování hodnot - svobodný trh. Mocensky urvou pro sebe víc.

Ivan Nový 3.10.2006 9:59

nupe,

životní prostor pro rasu má blíž k sociálním jistotám pro lid, než ke svobodě pro jednotlivce. Vyberte si sám.

NoName 3.10.2006 10:03

Re: Re: AeroKarle,

Ne, nupe. Jenom je otázkou, proč jsou ti mrtví Pinocheta o tolik nepřijatelnější a hroznější, než mrtví levicových vlád. A že ti leví v produkci mrtvých bez problémů převyšují ty pravé, o tom není pochyb. Pinochet je tu jednou týdne, Tchien-an-men ani jednou za rok.  

AeroKarel 3.10.2006 10:12

Re: Re: AeroKarle,

Záleží na tom, čemu všemu říkáte modráci. Jestli všemu co není rudorůžové, nebo růžovorudé, tak je to nevýstižné. Liberálové k hnědým bratránkům moc netíhnou. A ostatně, hnědá byla barva národního socialismu. Tam by se zase minimálně v ekononické rovině dalo mluvit o sbratření s internacionálními socialisty i komunisty, tam zase v metodách. Nějak se to vše prolíná.

Lea 3.10.2006 10:04

Re: Re: Karle

jestli to nebude tím,že do severní Ameriky došlo k vyššímu přistěhovalectví a původní obyvatelstvo se smrsklo do rezervací. V jižní Americe  původní obyvatelstvo  ve veliké míře internováno nebylo a dodnes slouží jako levná pracovní síla.

Ivan Nový 3.10.2006 10:12

Leo,

ale HDP Argentiny kolem 1. světové války bylo, jako HDP Kanady.

Lea 3.10.2006 10:57

Re: Leo,

nejde o výši HDP. Jde o to,kolik kdo z toho HDP má.