25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

Osvětlení Prahy v předvečer voleb

Průmyslový palác v Praze v Holešovicích je zničený požárem. Je to naprostá náhoda, že palác je v režii firmy v níž má prsty rodina pana Kočky a že k požáru došlo poté, co mladý Kočka byl zastřelen dalším kamarádem Jiřího Paroubka, Bohumírem Ďuričkou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pepa 18.10.2008 21:39

zastupitele za socany, i vas prosim

chodte k lekari do krajskych nemocnic a stujte tam fronty s tou luzou co vas volila,

prosim nechodte do tech soukromich a mestskyc, statnich ... kde budu rad platit 30 kc abych byl v klidu a bez fronty osetren

I-Worm 18.10.2008 21:43

Re: zastupitele za socany, i vas prosim

tož, kurňa, není to to nejlepší řešení? Já bych tuze rád těch třicet KáČé zaplatil, abych to měl jak dříve, že si jenom vyzvednu recept bez čekání! Ale navrhnout to dříve doktorovi, tak můžu přijít do maléru. Takhle se to rozsortuje a bude spokojenost na obou stranách!

zoch 18.10.2008 21:31

Nic nového--------

Chlapci,když vás tak po delší době čtu,zjišťuji,že nic nového a že jsem asi nic nezmeškal. pomoci vám není,protože si nejste schopni připustit,že  váš pohled na svět je poněkud vychýlen  z ideálního úhlu a ještě se snažíte dost nekromně,aby ten váš úhel pohledu akceptovala celá Evropa a v případě čestného předsedy je Evropa samozřejmě málo,tam je ambice na to být uznán jako světový mohykán,světový klimatolog,světový ekonom,světový filosof,světový myslitel. A potom je tu ještě pan Bém olympijský......

Doporučoval bych zpátečku a střízlivě uvážlivě a POMALU postupovat v reformách. U těch stěžejních dvou třeba deset let.  Jináč nic neprosadíte. A zbavte se exotů. Například ten z Teplic je kouzelnej.....

Jura Jurax 18.10.2008 21:36

Re: Nic nového--------

U těch stěžejních dvou třeba deset let.  ... proč? Jako že prostému lidu je nutno dávat hořký lék po kapkách, aby jej sebevražedně neodmítal?;-)

zoch 18.10.2008 21:54

Re: Nic nového--------

No vida,jak Ti svítá.....Nyní ikdyž vyměníte  Topolánka ( který mimochodem má občas docela zdravé názory) a nezměníte resp. nezměkčíte přitom  tlak a to i v evrop. měřítku,lépe se nepovede.... Nevím,co budete chtít za chvíli Evropě osladit......  Chováte se jako trubky....

To ale Juro není osobní  !!

Pavel Kořenský 18.10.2008 22:06

Re: Nic nového--------

No, pokud by ODS ještě více změkčila tlak, tak přijde i o zbytek voličů a po zásluze skončí v propadlišti dějin. A to jak s ohledem na reformy tak s ohledem na tlak v evropském měřítku.

ODS má momentálně jedinou kliku a tou je blížící se hospodářská krise. Ta totiž zatlačí na Evropu tak, že nějaké slazení bude naprosto zbytečné.

I-Worm 18.10.2008 22:08

Re: Nic nového--------

neskončí, vona prostě každá vláda stojí za lejno... i kdyby neškodila, tak už jen proto, že by mohla...

Pavel Kořenský 18.10.2008 22:22

Re: Nic nového--------

Jako politická strana by skončila. Leda by jí volili ti, kteří tíhnou k levici a Paroubek je pro ně nepřijatelný.

Jestli něco prohrálo ODS tyhle volby, tak to byl její příklon k levicovému jednání po posledních volbách do PSP. ODS si totiž neuvědomila jednu základní věc. V ČR víceméně neexistuje ekonomický rozdíl mezi střední třídou a sockou na pracáku a neexistuje dostatečná diference mezi jednotlivými důchodci.

Kdyby ODS směřovala reformu tak, aby citelně bolela netáhla a socky a citelně pomohla živnostníkům a střední třídě, byla by poměrně přesvědčivá. Zejména pokud by navíc ještě nějak citelně pomohla např. důchodcům co si přivydělávají.

Jenže to se nestalo, ODS nakročila vlevo a její reforma-deforma pomohla chudším vrstvám (tradiční elektorát socanů a komunistů) a nejbohatším, kteří většinou nevolí, ale koupí si toho, koho potřebují. Tím docílila toho, že levice jí nevolí (ta má své komanče a socany) a pravicově orientovaný člověk stojící na svých nohou se na ní vybodnul. Nic víc, nic míň.

A to nedokázalo napravit ani těch usmolených 30 kaček u doktora. Kdyby se tam alespoň platila třeba stovka, bylo by to lepší. Socky by frflaly stejně, úspory ve zdravotnictví by byly větší a střední třída by měla pocit, že ODS dělá pro eliminaci těch, kteří nadměrně čerpají ze zdravotnictví něco skutečného a nejen divadélka ve výši 30 Kč.

Ludmila 19.10.2008 10:00

Re: Nic nového--------

Ano,ano,souhlasím.

AeroKarel 18.10.2008 22:09

Re: Nic nového--------

Pomalejší postup s nutnými reformami už je cesta zpět.

Exoti jsou ve všech stranách.

Lidé, představující si vznik blahobytu přerozdělením, si zřejmě budou muset natlouci pusinku opakovaně, když si nepamatují výsledky posledního pokusu Zeman/Špidla/Gross/Paroubek. Na úrocích nás to stojí cca 40 miliard ročně aniž by se dluh zmenšoval. Jen údržba ........

Byty na Floridě etc jasně ukazují, komu je to prospěšné.

Jura Jurax 18.10.2008 21:30

No,

při pohledu na procenta KSČSSD úhrnem je zřejmé, že socani a komundírové mají takměř všude pohodlnou většinu. Jen si ještě musíme počkat na to, až se socani přestanou před lidmi stydět, přihlásí se ke své vrozené orientaci a veřejně ohlásí své partnerství s komundíry. Registrované. Jestli pohltí komančové socany, jakž se druhdy  po vítězství dělnické třídy již stalo nebo socani komanče nevím; celkem to asi bude jedno. Trošku mne děsí, jak je génius lidu blbý jak troky a bez paměti ... jediným pozitivem těchto voleb je totální propad zelených trotlů.

I když to Topolánkova vláda nejspíš ustojí, vysoce potřebné reformy - zdravotnictví a stávajícího vysoce nespravedlivého penzijního systému - půjdou do kytiček, protože pro ně nebude podpora. Sice nezbytné, ale bolavé reformy způsobily nynější debakl ODS a jen sebevrah by v nich pokračoval; nanejvýš, aby nebyla ztracena tvář, projdou nějaké okrajové blbinky.

A jestli za dva roky socani vyhrajou volby, jsem zvědav, co bude - tedy kromě rekorytarizace, přesměrování finančních toků do volbami posvěcených kapes a náhrady modrých šikulků rúžovými šibaly. Odhaduju daně nahoru (ovšem progresivně - ždímat nutno šikovné a pracovité, ne lemply a nixmochry, ty je třeba si naklonit úlevami), aby se mohlo přerozdělovat a milostivě tu a tam lidu upustit, zvýšení platů státních zaměstnanců, aby byli vděční, a reformy zrušit a nové nezavádět, protože znovunasejření voličů si socani nelajsnou; ostatně zdroje jistě jsou (v cizích kapsách arciť - ať platí bohatí, co mají nad třicet táců hrubého měsíčně).

A jsem velice zvědav, jak a z čeho socani budou cálovat poplatky u lékařů (hlavně komu a kde na to seberou peníze) - tedy budou-li vůbec, ono předvolební sliby se neplnívají - a zda až budou u koryt je zruší úplně - a čím zaplácnou výpadek příjmů ve zdravotnictví.

I když jeden neví - socani nejsou jenom jyrka a drát ... mohou se tam možná najít i rozumní lidé ... ale zatím nevidět.

Kajan 18.10.2008 21:32

Re: No,

Jsem zásadně a dlouhodobě pro spolupráci ČSSD s komunisty. To pokrytecké svinstvo musí jednou skončit .  Svůj k svému !!! Dzp.

I-Worm 18.10.2008 21:39

Re: No,

a voni ty bestie, ne a ne vás poslechnout! Čtěte Lenina, třeba přijdete na to, na co již přešli ti, co ho již četli.

Jura Jurax 18.10.2008 21:42

Re: No,

Na co přešli?

pepa 18.10.2008 21:43

Re: No,

na co posli8-o na ty druhy co cetli lenina;-P

I-Worm 18.10.2008 21:46

Re: No,

koukám, že nevíte, kdo je podle Lenina úhlavní nepřítel komunistů. Studujte, studujte ... kurňa, řekl jstě něco třetího... Nebo snad "Učit se, učit se..." zase jsem to třetí zapomněl...

pepa 18.10.2008 21:48

Re: No,

komunista

I-Worm 18.10.2008 21:50

Re: No,

tož takový sloveso zvratný neznám. Vy mušíte bejt móc vzdělanej pán...

pepa 18.10.2008 21:52

Re: No,

samo ze jsem , ale vy jste mluvil o nejvetsim nepriteli;-P

I-Worm 18.10.2008 22:04

Re: No,

vidím , že jste nestudoval, nestudoval, neučil se, neučil se, ba dokonce ani nestudoval vývoj posledních voleb! Takže mi nebudete ani věřit, že největší nepřítel komunismu je sociální demkracie. Prostě jste přesvědčen, že voličské hlasy si navzájem přebírají sobě nejbližší strany, komanči a ODS. Já, na rozdíl od vás, si myslím, že blíže k sobe mají socani a ODS. Ale jak vidím, vás nepřesvědčím...

I-Worm 18.10.2008 22:06

Re: No,

do prčic, chtěl jsem napsat "komanči a ODS". Ale kdo ví, čí úradek vedl moji ruku, třeba ten omyl je ve skutečnosti správný...

I-Worm 18.10.2008 22:11

Re: No,

tak teď už je to jasný, dvakrát stejná chyba...

AeroKarel 18.10.2008 22:14

Re: No,

Mne možná ano, ale zkuste to s Paroubkem.

Praxe dokázala, s kým chce vládnout.

I-Worm 18.10.2008 21:37

Re: No,

víte, zkuste se na to podívat takhle: průser nemusí být ani jedna reforma, ani druhá, ale zaručený průser může být jejich jejich současná realizace. A jestli se takto realizují hned tři najednou, tak je to průser zaručený! A teď kontrolní otázka: co je ta první, druhá a třetí reforma?

Jura Jurax 18.10.2008 21:42

Re: No,

Dám se poddat

I-Worm 18.10.2008 21:48

Re: No,

nejdříve ještě jedna kontrolní otázka, kolik těch reforem udělali?

AeroKarel 18.10.2008 21:58

Re: No,

Ano, napravovat důsledky osmiletého žití na dluh najednou je opravdu nestravitelné.

Budeme to tedy muset dotáhnout až do té Argentiny.

zoch 18.10.2008 21:48

Re: No,

Milý Juro  !

S mnoha věcmi,které zmiňuješ nechci polemizovat. Je ale podle mne naprosto nezbytné si uvědomit,že za vzniklou situaci nemůže nikdo více,než ODS.  Poměry v ní před parlamentními volbami (PS)  už nebyly ideální,po volbách ještě horší a zejména křídlo kolem Béma  a ten děda na Hradě strkali  stranu do obtížně  hájitelných stanovisek.  Jakékoli zásadní řezy vedou k zásadním protireakcím.  Lidi jako celek  to nezbaštěj... Stále ještě polovina populace je zvyklá na sociální vankúš..  A nikoli totožná skupina lidí chce evropské poměry,Evropu  regionů raději,než Evropu  řízenou teoretiky,šílenci,blázny žijícími po dlouhá léta v politických zákopech bez slušného koaličního potenciálu......

Kajan 18.10.2008 21:29

Socanům se podařilo spojit vládní tématiku s krajskými volbami a ne že ne ! To jsem zvědav, co podniknou všichni bývalí hejtmani ODS s vedením své vlastní strany ! Dzp.

Jura Jurax 18.10.2008 21:35

Re: Socanům se podařilo spojit vládní tématiku s krajskými volbami a ne že ne ! To jsem zvědav, co podniknou všichni bývalí hejtmani ODS s vedením své vlastní strany ! Dzp.

No co by ... chce-li někdo dělat potřebné reformy zdravotnictví etc., musí s nepřízní sprostného lidu počítat.Protože reformy bolí a návštěva lékaře ubere dvě piva nebo deset cigaret ... takhle ožebračovat pracující se nesmí ;-D asocani toho využili.

Ti bývalí hejtmani by dopadli stejně, být na celostátní úrovni ...