Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

O majetek církve

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 491
  • Poslední: 17.10. 2016 23:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Varadinková 17.10.2016 14:34

Re: Problém je v existenci neziskovek, pane Anděli

No zrovna tu horskou službu si umím docela dobře představit jako normální firmu. Protože ti, co riskují, by měli její zásah také zaplatit. Můžou se na to pochopitelně i pojistit. Ale proč by měl daňový poplatník doplácet na nějakého blbečka, který leze tam, kam nemá, a pak ho musí jiní zachraňovat?

Stát by si u té firmy objednal (předplatil) jen něco jako "pohotovostní minimum", což by firmě pokrylo jakési udržovací náklady v případě, že jejích zásahů není třeba. A to, co je navíc (náklady na ten zásah) by platil ten, kdo si ten zásah "objednal".

J. Anděl 17.10.2016 14:46

Re: Problém je v existenci neziskovek, pane Anděli

No určitě by se dal vybudovat model, který by na těchto principech fungoval. A tipuju, že pojišťovny by nebyly proti ;-).

Jinak ještě k tomu pokřivení prostředí, zase nezapomínejme na to, že všechno, co je, nějak pokřivuje prostředí oproti stavu, kdy to není. To je jako že každý hmotný předmět zakřivuje časpoprostor :-).

P. Rajman 17.10.2016 13:23

Arbitr Ovčáček,

nejen, že nepokrytě lže, ale pasuje se i do role politického ombudsmana, který veřejně hodnotí, kdo má v politice zdravý rozum. Zeman využívá jeho služeb stejně, jako využívali středověcí vládci pro komunikaci s veřejností dvorního šaška. Vzhledem k tomu, že prezident není panovník, ale občan který si je v občanské rovině se svým mluvčím roven, působí vystupování obou v republikánském zřízení víc než jako vystupování onoho šaška a krále víc jako vystupování šaškovské dvojice (Laurel a Hardy nebo třeba PAT a MAT).

J. Anděl 17.10.2016 13:23

Máme informace o třech útočnících, dva byli pruhovaní...

... jeden strakatý.

Už dlouho si nikde nehrál s mačetou žádný muslim. Teď, zdá se, hrozí klauni.

Já bych klauny zakázal :). Koneckonců psal o Tom už dávno Stephen King.

J. Anděl 17.10.2016 13:25

Re: Máme informace o třech útočnících, dva byli pruhovaní...

"Když strážci zákona dorazili na místo, zjistili, že v převleku klauna je teprve čtrnáctiletý chlapec. Při „útoku“ ho zpovzdálí natáčeli jeho čtyři kamarádi..." - viz idnes: https://goo.gl/Ixir3D

To mi ho teda vyndej ...

L. Kolman 17.10.2016 13:11

Co se té vyrestituované církve týče,

především pak té římsko-katolické, zajímalo by mě, nakolik rozjela všechny ty charitativní činnosti, jak slibovala před projednáváním restitučního zákona.

I. Břízová 17.10.2016 13:16

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Tak se jich zeptejte.

P. Smutný 17.10.2016 13:22

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Jediné, co se mně nelíbí je to, že se vrací majetek a finanční náhrada i církevním subjektům, které ho nikdy neměly, protože tehdá neexistovaly (vznikly po r.89). Tam bych viděl prostor pro revizi.

J. Anděl 17.10.2016 13:35

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Hele já netvrdím, že je to správně (ať celkově, nebo konkrétní způsob), ale rozumím tomu tak, že tady jde o restituce a za druhé o odluku od státu. Takže ve finále církve nebudou financovány státem a tyhle peníze mají využít na osamostatnění se. Které se vztahuje i na nové církve. Rozumím tomu špatně?

P. Smutný 17.10.2016 14:00

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

A proč asi vznikly ty nové církve? Chytrému napověz ...

J. Anděl 17.10.2016 14:05

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Chápu.

Hele a vztahuje se to fakt na všechny nové církve sakumprdum, tedy i na ty, co vznikly poté, co se o té restituci začalo klábosit?

P. Smutný 17.10.2016 14:06

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Ano. Ono se to vědělo od začátku, ale klábosilo se mnohem později.

J. Anděl 17.10.2016 14:10

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Pokud je tomu tak, pak ano, to by revizi uneslo.

Akorát v takovém případě je otázečka, kolik těch, kteří by tuto revizi mohli hodit na stůl, má v tom ulitá nějaká aktiva.

J. Vobr 17.10.2016 14:05

TO ANDĚL NEDÁ !!!

:-)))

P. Remeš 17.10.2016 16:43

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Co se týče nových církví, které o žádný majetek ze strany komunistů nepřišly, ty jsou financovány z té části restitucí, kterých se v jejich prospěch vzdala katolická církev ...

J. Anděl 17.10.2016 17:16

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

No jo, to už jsem stihl zapomenout, díky.

I. Břízová 17.10.2016 13:37

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

A není to náhodou majetek, kterého se ve prospěch nových církví zřekla zrovna třeba církev katolická?

J. Vobr 17.10.2016 13:39

Re: Co se té vyrestituované církve týče,

Ano,je tomu tak !!!

J. Vobr 17.10.2016 13:38

SCIENTOLOGŮM NIC NEDÁVAT !!! ANI KVAKERŮM !!!

SOUHLAS !!!

J. Vobr 17.10.2016 12:58

KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

https://www.novinky.cz/domaci/417764-referendum-o-vystoupeni-z-nato-nebude-odmitl-kabinet-navrh-komunistu.html

_____________________________________________________

DOPOUŠTÍ SE VLASTIZRADY A OHROŽUJÍ BEZPEČNOST STÁTU !!!

J. Vobr 17.10.2016 13:00

Re: KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

Kůůůrwa, na co se pořád čeká ???

AŽ POŠLOU DO MOSKVY ZVACÍ DOPIS ???

J. Kombercová 17.10.2016 13:16

Re: KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

Komunisti holt kopou za svých +-10 % skalních voličů... ANO jim přebírá příznivce.

J. Vobr 17.10.2016 13:21

Re: KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

No to ano .... ale jejich aktivita s cílem vyvést ČR z NATO je evidentní trestní čin !!! Cožpak to nechápete ???

J. Kombercová 17.10.2016 13:46

Re: KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

Jako první to jistil Kavan.

A já nejsem poslanec, rozpravu k tomuto návrhu jsem neviděla, neslyšela. Ale doufám, že poslanci KSČM byli se svým návrhem posláni tam, kam patří.

J. Vobr 17.10.2016 14:00

Re: KSČ(M) JE TŘEBA IHNED POSTAVIT MIMO ZÁKON !!!

Opět ano. Kavan byl Skluzan Jistič ... nový trenér !!!

Ale už je mi blujno z toho ustupování a podivného chápání demokracie .

Nedovedu si představit, že by Hollande se Sarkozym vyrazili na ruskou akci na Rhodosu !!!A dokonce to schválila a platila vláda !!!

M. Prokop 17.10.2016 12:51

Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

a mluvčího dispečerů.

Že je ten Zemanův komoušek debil, to těžko přehlédnout, navíc se zřejmě domnívá, že debilní jsou i všichni posluchači nebo alespoň zemanovi voliči (tam je to celkem důvodné dumnění).

Protože Zeman a ostatní zřejmě zaspali nebo to blbě naplánovali, tak ten blb vykládal, že dispečeři měli přerušit už probíhající přistání jiného letadla, aby Zeman nahonil nějakých 5 minut ...

I. Břízová 17.10.2016 13:06

Re: Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

Ovčáček je mamlas a divila bych se, kdyby to prezident Zeman nepoznal. Kdo ví, proč si ho tam pořád drží.

M. Prokop 17.10.2016 13:07

Re: Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

Nejspíš právě proto.

Zřejmě ví, na jakou skupinu voličů cílí.

I. Břízová 17.10.2016 13:15

Re: Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

Skupina obhajující Zemana, bude obhajovat každého, koho určí Zeman.

M. Prokop 17.10.2016 13:21

Re: Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

Jo, zcela bez nějakého přemýšlení.

M. Varadinková 17.10.2016 13:37

Re: Tak jsem si vyslechl na ČRo naživo Ovčáčka

Bez jakéhokoliv přemýšlení jsou spíš ty útoky na Zemana. Uhněte se z prdu kulička a tak dlouho se hněte, až všichni mají pěnu u huby.