Úterý 21. 5. 2024Monika polojasno10 °C

Diskuse k článku

Let ke Slunci

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 460
  • Poslední: 13.8. 2018 23:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Matuška 13.8.2018 15:46

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Pavle, přijď s tebou vymyšleným podnikatelským nápadem, jdu do toho. Víc jak deset tisíc investavat nemohu/nebudu, ale malý výdělek je furt lepší než velký prodělek. I kolega diskutér Berka by do toho možná šel také, ale těch love by tam šoupnul víc. Ahoj!

P. Vandas 13.8.2018 15:51

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Jaoslave, víš že jsem samotář. Riziko je vždy veliké a obrat kamarády o prachy i iluze jsem si nikdy netroufl. Když prohraji, nemá mi co kdo vyčítat a já si to už nějak vždycky zdůvodním. :-):-):-)

M. Berka 13.8.2018 15:55

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

No nejsou špatný nemovitosti ve Španělsku, na Sicílii můžete mít dům i za 1 Ojro... Problém ovšem mohou být ti ilegálové, co tam v houfech táhnou... Pak i zdánlivě dobrá investice může dopadnout špatně...

I. Kellner 13.8.2018 15:50

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Tady nikdo nemá na nějaké stromečky čas! Ani provzdušnit rybník, aby v něm neleklo 100t ryb. Jsou důležitější věci - právě bylo zahájeno řízení proti hočícím červeným trenýrkám. A tak se vláda věcí tvých ó lide k tobě navrací, a zloba zášť, ty ať pominou, pominou!..-))

J. Kombercová 13.8.2018 15:56

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

My tu máme rybník mnohem menší než je Nesyt a přesto v něm ti místní rybáři nechali ryby pomřít... včera je tahali ven, muž mi říkal, abych tam vůbec nechodila, masakr, metroví candáti, amuři... no děs.

V pátek ráno šel vyvenčit psy, chodí okolo rybníku, máme ho přes silnici, přišel, že ryby jsou na hladině, vzal kolo a jel za jedním místním rybářem.. zkoušeli tedy záchranné akce, ale pozdě. Pozdě!

P. Vandas 13.8.2018 16:05

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Ten Komenský byl také tak trochu babrák. Včera jsem šel po jeho stopách v Amsterdamu a zjistil jsem pár zajímavých věcí. Našel jsem dům na Kaisersgrachtu, kde bydlel Komenský z přízně a zdarma rodiny De Geerů, kteřížto značně zbohatli na obchodu se zbraněmi, a vůbec jim nevadilo, že Jan Amos jim nastavoval zrcadlo. Též onen Doktor Tulp, ze slavného Rembrandtova obrazu "Pitva doktora Tulpa" byl nejen osobní lékaž Rembrandta van Rijna, ale i našeho Jana Amose Komenského. Je zcela jisté, že spolu chodili za město na občasné rejzy do Sloten, což jsem zjistil z kreseb Rembrandtových a to do hospody u "mlýna ve Sloten" Jan Amos pil prý střídmě, což se o Harmenszoon van Rijn , synu mlynářovu z Leidenu, říci nedalo. Tož tak jsem to zjistil.:-):-):-)

I. Mertl 13.8.2018 16:22

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

A voni todlecto všechno už nezdecimovali muslimští barbaři? Neuvěřitelné!

P. Vandas 13.8.2018 16:26

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Muslimští barbaři se hromadí, jako horníci v dole, zejména na předměstích Amsterdamu, ale hlavně Rotterdamu a Haarlemu. Někteří jsou vcelku krotcí, třeba Surinamci, jiní jsou krotcí o poznání méně. Lid je zde barevný a domorodci to nesou vcelku statečně.:-):-):-)

J. Anděl 13.8.2018 15:44

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

A vy ste vlastně vodkaď, pane Kellnere?

Já že mi většina těch událostí nic neříká :-)

I. Kellner 13.8.2018 15:44

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Nemáte Twitter, tím to bude!..-)

J. Anděl 13.8.2018 15:51

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Tak takhle je to, já jsem mimo, ať jsem kde jsem :-)

Twitter jsem nikdy nepochopil. Zalogoval jsem se tam a nějak mi namátkou začaly chodit nějaké zprávy a nepřišel jsem na to, k čemu je to dobré, tak jsem to zase zrušil. Nedáváte hodiny? :)

M. Varadinková 13.8.2018 17:48

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

To je tím, že pohrdáte Parlamentními listy, ty zveřejní všechno, i to, co Vám mainstream zatají. Hloupý útok jakýchsi spisovatelů na Gotta: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utok-na-Karla-Gotta-Zapojen-profesor-Putna-547084

krom toho i neméně hloupý útok na Bílou:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utok-na-Lucii-Bilou-kvuli-Alexandrovcum-Spisovatelka-do-nej-zamichala-i-Vaclava-Havla-za-mrizemi-547387

semykání se umělců proti Babišovi i ten Stropnického zámek:-))))

Umělci se v tom boji proti úspěšnějším kolegům vůbec nějak činí, kam se na ně hrabou někdejší komunističtí kádrováci.

J. Anděl 13.8.2018 20:51

Nepohrdám. Jen je nečtu :-)

Ale když někdo dá odkaz, tak si to i přečtu.

Ale nemusím vědět všechno, je to dobré pro psychické zdraví.

M. Berka 13.8.2018 15:34

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

Já naopak jásám, zlatej Donald Trump. Od února nakupuji americké akcie za dolary a jsem maximálně spokojen.... :))) Za pět měsíců průměrný výnos přes 10% a to jsem na to ještě dnes nekoukal.... :)

P. Vandas 13.8.2018 15:41

Re: Tož vás všechny zdravím, příznivce i odpůrce. :-):-):-)

No jo, ale Vy jste, podobně jako já, vyjímka, která Trumpa ráda. To se Vám to investuje, když nemusíte překonávat ten živočišný odpor k Trumpovi, jako mnozí jiní. :-):-):-)

J. Havelka 13.8.2018 15:05

K sestavení

naší vlády byla fundamentální orientace v sci - fi

též nezbytná...

I. Kellner 13.8.2018 15:03

...

Matěj Stropnický si koupil zámek za Prahou. Peníze na něj, jak to tak u mladých revolucionářů bývá, získal z prodeje bytu maminky.

J. Kombercová 13.8.2018 15:06

Re: ...

Už jsem četla včera. Teď ještě aby pan Stropnický podumal, kdo mu dá peníze na renovaci.

P. Boublíková 13.8.2018 15:16

Re: ...

Renovaci odhaduje na 20 mio, to má malý voči. Řekla bych tak 50 mio, pokud oba hošové nebudou makat 10 let od rána do noci osobně :-)

J. Kombercová 13.8.2018 15:34

Re: ...

Makat? Co to je?

Tipuju je, že zůstanou v tom obýváku a koupelně.

J. Fialová 13.8.2018 15:53

Re: ...

No, musí nejen makat, ale i něco ušetřit - kvůli tomu, aby svým eventuálním budoucím dětem jednou mohl koupit byty. Když pravil „4 milióny na byt dětem přece každý příslušník střední třídy za život v pohodě našetří“ :))

J. Kombercová 13.8.2018 16:06

Re: ...

Njn. chlapec se narodil se stříbrnou lžičkou v ústech. Co ten ví.

M. Varadinková 13.8.2018 17:55

Re: ...

Stropnický tvrdí, že osobně na tom zámku makat bude, ale pak mi není jasné, z čeho chce platit za materiál a práci řemeslníků. Těžko bude takový všuměl, aby zvládl všechna řemesla sám. A krom toho ani není zvyklý pracovat fyzicky. Ovšem hubou, to by mu šlo.

M. Varadinková 13.8.2018 15:10

Re: ...

Já jsem četla, že maminka mu koupila jak byt (4 mega), tak i zámek (12 mega). Prý to bude mamince splácet z pronájmu toho bytu:-)))))

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-drsny-utok-na-Mateje-Stropnickeho-Nejde-o-srandu-je-to-vazne-547506

To by mne zajímalo, jakou uhlíkovou stopu asi zanechá, když ten zámek bude chtít v zimě vytopit. Al Gore je zřejmě jeho zeleným vzorem:-)))))

P. Boublíková 13.8.2018 15:14

Re: ...

Ale mě se líbí, že ta rodina vrazila prachy do záchrany zámku. Co se týče vytápění, myslím že ani původní majitelé ho nevytápěli celý. Jen obývák a koupelnu :-)

J. Kombercová 13.8.2018 15:17

Re: ...

Teplo tam kluci mít budou (uznávám, blbý vtip).

S. Donát 13.8.2018 15:19

Re: ...

No, ale když se tak nabízí, že :)

M. Berka 13.8.2018 15:21

Re: ...

Tak hlavně, že se mají rádi a potomci nebudou.... :)))

P. Boublíková 13.8.2018 15:22

Re: ...

Mně se líbí :-)

J. Matuška 13.8.2018 14:40

Honzejk z Hospodářských novin nechápe "národní obrození",

šíří konspirační teorie a desinformace, tedy fantazíruje a lže

Petr Honzejk publikoval v Hospodářských novinách (Bakala) článek "Česko zažívá karikaturu národního obrození". Sdělení pana Honzejka by sama o sobě nestála za zmínku. Za zamyšlení stojí kdo (Bakala) a proč právě toto publikuje. Kde kdo nás (NR) nálepkuje jako konspirační a desinformační web. Ohrazujeme se proti tomu, protože toto jejich tvrzení není ničím doloženo, nanejvýš ukazují, že nesdílíme jejich názory a pochybujeme o jejich tvrzeních.

Petr Honzejk jasně lže (desinformuje) když tvrdí, že jsem prohlásil, že "Rusko správně obsadilo Krym", to jenom opsal z komentáře k videu na DVTV, které stejně jako Hospodářské noviny včetně Petra Honzejka vlastní Bakala . Spiknutí slavjanofilů si Honzejk vymyslel, to je jeho konspirační teorie. To jenom přibývá lidí, kteří si uvědomují, co je ohrožuje, a začínají tušit, co by jim prospělo.

Ano zpochybnil jsem, Rusko nemá zájem vojensky napadnout "Západ". Jaký by mohlo mít motiv? Rusko je bohaté surovinami a má obrovské území. Co by získalo napadením "Západu", který vydává na zbrojení osminásobně víc? Pokud by Honzejk chtěl tvrdit, že Rusko chce vojensky ohrozit západ, pak lže, pokud tomu i věří, je navíc hlupák.

Petr Honzejk sám ( petr.honzejk@economia.cz) je jen jeden ze zástupu lokajů, jakých se našlo dostatek za Rakousko-Uherska, Protektorátu, v padesátých letech, během normalizace i teď. Je to významný novinář. V roce 2014 získal Novinářskou cenu v kategorii nejlepší komentář za sérii komentářů o prezidentu Miloši Zemanovi. Tu cenu uděluje Open Society Fund "filantropa" George Sorose. To je náhodička! Honzejk vystudoval na pedagogické fakultě tělocvik a zeměpis, ale pak "nasál ducha doby a neváhá na něm vydělávat."

J. Matuška 13.8.2018 14:41

Re: Honzejk z Hospodářských novin nechápe "národní obrození",

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/ivan-david-honzejk-z-hospodarskych-novin-nechape-narodni-obrozeni-siri-konspiracni-t