20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

Kvadratura kruhu a důchody

Evergreenem naší politiky je volání po důchodové reformě. Zpravidla se minulé vládě vyšitá, že důchodovou reformu nezavedla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rádl 5.4.2024 12:40

" Nárok měli lidé od 70 let věku, průměrný věk byl tehdy 55 let. V praxi to znamenalo, že důchod pobírali tři roky."

Proti tomuto tvrzení je kvadratura kruhu opravdu dětskou hračkou...

L. Novák 5.4.2024 0:47

"Je to příliš i na AfD." Přední německá média se věnují kauze poslance Bystroně

ČTK _ Kauzy spolkového poslance Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně si ve čtvrtek ve zpravodajství a v komentářích všímají všechna přední německá média. Zdůrazňují přitom, že Bystroň čelí tlaku i z vlastní strany. Deník Süddeutsche Zeitung k tomu poznamenal, že Bystroňovy přátelské postoje vůči Rusku jsou příliš vstřícné i na poměry AfD.

To, že AfD žádá od Bystroně vysvětlit podezření ohledně údajného pobírání úplatků od proruské sítě, zařadila do hlavního zpravodajství televize Welt. Ta také uvedla, že Bystroňovi, který je dvojkou na kandidátce AfD pro volby do Evropského parlamentu hrozí, že mu strana prozatím zakáže účastnit se kampaně. Jasno v této věci by mělo být v pondělí, kdy zasedne vedení AfD, kterému chce Bystroň věc osobně objasnit.

Magazín Der Spiegel, který spolu s Deníkem N před týdnem kauzu odstartoval, ve čtvrtek na svém webu napsal, že Bystroň přijímání plateb z Moskvy popírá. "Přesto z jeho vlastní strany přicházejí jasné výzvy," poznamenal magazín o žádostech vedení AfD, aby Bystroň věc vysvětlil.

"Tlak na kandidáta eurovoleb roste," uvedl ve čtvrtečním příspěvku německý veřejnoprávní rozhlas Deutschlandfunk.

Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung vyzval k tomu, aby se podezření ohledně Bystroně objasnila co nejdříve a zcela otevřeně. "Nejlépe ještě před volbami do Evropského parlamentu," poznamenal list.

Bystroňovi, který je českého původu, se ve čtvrtek opět věnuje německá mutace serveru Politico ve svém ranním přehledu významných událostí. Politico ho zařadilo do čela výčtu dění. "Petr Bystroň se dostává do úzkých. Zahraničněpolitický mluvčí AfD ve Spolkovém sněmu čelí tlaku ze všech stran, včetně vedení své vlastní strany, aby vysvětlil podezření z údajného ruského ovlivňování a placení," uvedl server.

L. Novák 5.4.2024 0:48

Objasněte kauzu, vyzvalo vedení AfD

Bystroně vedení AfD vyzvalo e-mailem, aby do čtvrtečních 14:00 spolupředsedům strany Alici Weidelové a Tinu Chrupallovi kauzu písemně objasnil. AfD jeho prohlášení ve čtvrtek odpoledne obdrželo, informovala DPA, která má dopis k dispozici. Bystroň v něm odmítl podezření, že od proruské sítě a od Rusů přijímal úplatky.

"Nikdy jsem od pracovníka VoE (nebo od nějakého Rusa) nedostal peníze či kryptoměnu," napsal Bystroň. Poznamenal, že vládní činitelé se pokouší vysoké volební preference opozice zvrátit očerňující kampaní a s pomocí tajných služeb. Dodal, že podezření vůči němu jsou lži a falešná obvinění.

Zkratka VoE, kterou Bystroň použil, odkazuje na nyní zablokovanou platformu Voice of Europe. Ta publikovala protiukrajinské a proruské postoje a Bystroň tomuto médiu v minulosti poskytoval rozhovory.

Bystroň už dříve řekl, že si s vedením strany chce osobně promluvit po velikonočních prázdninách, které v Berlíně skončí na konci tohoto týdne. Podle webu Politico tón e-mailu prozrazuje, že AfD je děním kolem Bystroně znepokojena, a to obzvláště poté, kdy Deník N informoval, že česká Bezpečnostní informační služba své podezření zakládá na zvukových nahrávkách.

Kauze by se v příštím týdnu mohl věnovat výbor pro vnitro Spolkového sněmu. Příslušnou žádost již podala poslankyně Levice Martina Rennerová, jak ve středu sdělil její úřad.

Poslankyně chce, aby spolková vláda na středečním zasedání výboru předložila zprávu o možném ovlivňování politiků a politických stran prostřednictvím skrytých plateb například přes nyní uzavřenou platformu Voice of Europe. Rennerová chce rovněž vědět, jaké případné důsledky z toho plynou pro německou kontrarozvědku.

L. Novák 5.4.2024 0:49

Zda výbor požadavek Rennerové skutečně na program jednání zařadí, zatím jasné není. "To se rozhodne až v příštím týdnu," dodali zástupci parlamentní kanceláře poslankyně.

Agentura DPA uvedla, že návrh Rennerové se u představitelů vládních stran setkal s pochopením, takže téma by se skutečně na výbor mohlo dostat. Poslanec liberálních svobodných demokratů (FDP) Johannes Vogel dokonce podle portálu Politico v souvislosti s kauzou zmínil podezření z vlastizrady. Pokud se podle Vogela ruské platby potvrdí, byl by to vážný skandál.

Bystroňův postoj k Ukrajině

Server Politico uvedl, že opoziční konzervativní unie CDU/CSU nevylučuje, že by Bystroň mohl být zbaven poslanecké imunity, protože pokud jsou zprávy z Česka správné, měl by případ převzít státní zástupce.

Deník Süddeutsche Zeitung se ve čtvrtečním článku věnuje nejen tomu, že Bystroň čelí tlaku od své AfD, ale připomíná také jeho proruské postoje a jeho kritiku protiruských sankcí. Ty podle listu překračují i měřítko AfD. Zmínil rovněž, že poslanec odmítá zbrojní pomoc Ukrajině, která se brání ruské invazi. "Při debatě ve Spolkovém sněmu o dodávkách německých tanků se to nezdráhal přirovnat k vyhlazovací válce národních socialistů (nacistů) proti tehdejšímu Sovětskému svazu," připomenul Süddeutsche Zeitung.

Bystroň loni v lednu, kdy v Německu vrcholila debata o tom, zda Ukrajině poskytnout německé tanky Leopard, obvinil konzervativní unii CDU/CSU, že se po vzoru svých dědů jako za druhé světové války snaží poslat tanky proti Rusku. Unie tehdy na sociálně demokratického kancléře Olafa Scholze opakovaně naléhala, aby s předáním německých tanků Ukrajině souhlasil.

"To zkoušeli už vaši dědové," řekl Bystroň konzervativcům k jejich návrhu dodat Ukrajině zbraně. "A jak to skončilo? Nesmírným utrpením, miliony mrtvých a ruskými tanky tady v Berlíně," dodal tehdy Bystroň.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/o-kauzu-poslance-bystrone-se-zajimaji-vsechna-predni-nemecka/r~c4d7f76af25a11eea26cac1f6b220ee8/

L. Kolman 4.4.2024 23:22

Před spaním si pustím nějaký dobrý film.

https://www.youtube.com/watch?v=_YpeHi8WQAw

J. Matuška 4.4.2024 23:15

Poslanec Bystroň v dopise vedení AfD odmítl braní úplatků od Rusů

... Bystroň uvedl, že kampaň v několika jazycích šíří na sociálních sítích nevládní nezisková názorová organizace Evropské hodnoty. Poznamenal, že tuto organizaci financují mimo jiné americká ambasáda v Praze, americké ministerstvo zahraničí, německá Nadace Konrada Adenauera, Evropská komise či české ministerstvo zahraničí. ČTK zjišťuje vyjádření šéfa think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandy.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/poslanec-bystron-v-dopise-vedeni-afd-odmitl-brani-uplatku-od-rusu_565304.html

Jakub Janda (1990)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_Janda_(1990)#

P. Diviš 4.4.2024 23:21

Pane, jo, a co Soroš a Bilderberg, ti se flákají? :-P

L. Novák 5.4.2024 0:51

Matuška sem zkopíruje vždycky tu největší pitomost...;-D

M. Mařák 4.4.2024 23:29

Ruské prachy tomu kolaborantovi nesmrdí, co?

Oi!

V. Mokrý 5.4.2024 0:16

TO ANI JINÝM

kolaborantům, peníze americké, bruselské, že !

I. Patta 4.4.2024 23:08

Ta "kvadratura kruhu" v podobě DŮCHODOVÉ reformy je dávno vyřešená. První prorůstová a pronatalitní důchodová reforma je z roku 2005. Integrované reformy, důchodová a sociální pro ČR z roku 2007 + Důvodová zpráva k reformám. Stejnojmenné kapitoly najdete v knize Ekonomům to myslí černobíle (můžete si vypůjčit v městské knihovně v Praze a na 49 pobočkách). Proč už dávno nemáme důchodovou reformu? Protože bankéři chtějí na reformě důchodů vydělávat, prosadili PENZIJNÍ reformu ve prospěch bank u ministra financí kalouska v roce 2012 a aktuálně u ministra práce Jurečky. V prvním případě šlo o tunelování státního důchodového systému (20 miliard korun/rok), aktuálně jde o přímé tunelování státní pokladny. Je snad jasné, že bankovní produkt PENZIJNÍ reforma neřeší žádný z problémů důchodového systému.

P. Diviš 4.4.2024 23:10

To je pakárna, tedy, pattárna ... :-P

L. Kolman 4.4.2024 23:13

Tak toto je kvalitní příspěvek hodný odborníka na slovo vzatého. Že vám to už není trapné, ty vaše duševní ublinkávačky. Asi není, když to už děláte takovou dobu. :-/

P. Diviš 4.4.2024 23:22

Lepší blázen, jako on, než svině, jako ....

L. Novák 5.4.2024 0:35

;-) R^

I. Patta 5.4.2024 8:28

Takové "příspěvky" vypovídají o kvalitě Vašeho myšlení (pakárna, patlárna). Možná že byste se mohl pro začátek pokusit rozeznat penzijní reformu ve prospěch penzijních fondů od důchodové reformy ve prospěch občanů. Třeba to zvládnete. Tak do toho!

J. Fridrich 4.4.2024 22:59

Amerika zachránila Evropu a Svět ve 20tém století 3krát - v první a druhé světové válce, a i v té třetí - studené, kdy Velký Ronald Reagan rozvrátil SSSR, a nám tím vrátil SVOBODU a DEMOKRACII...

V. Zadák 4.4.2024 23:04

Čísla hovoří, Fridrichu

1914 - 1918 1917

1939 - 1945 1944

J. Fridrich 5.4.2024 7:12

Tak skutečnost - po první světové válce, kdy Amerika Evropě pomohla a rozhodla patovou situaci na bojišti se účastnila dojednání Versailleské mírové smlouvy. Evropa se k Americe potom otočila zády, a proto vzniklo v Americe "Pacifistické hnutí" - neřešit za Evropany jejich problémy se ztrátou jejich mladých mužů.. Přesto začali po napadení ruska a Británie pomáhat, a naplno se pomoc rozjela po jejich napadení Japonskem v Pearl Harboru.

Versailleská mírová smlouva byla nejdůležitější ze šesti mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, kterou byla oficiálně ukončena první světová válka mezi Státy Dohody a Centrálními mocnostmi. Jednání o této smlouvě navazovalo na příměří, které bylo uzavřeno 11. listopadu 1918 v Compiègnském lese.

Smlouva v článku 231 stanovila, že Německá říše a její spojenci jsou jako původci války odpovědni za všechny ztráty a škody na civilním majetku, jež utrpěly státy spojené a sdružené v Dohodě.[1] Německu bylo uloženo, aby zaplatilo státům Dohody značné válečné reparace.

L. Kolman 4.4.2024 23:05

Jo, ale v obou válkách nejdřív vyhlásila neutralitu a jejich pan prezident pronesl, že budou pomáhat těm i těm, aby se jich navzájem pozabíjelo co nejvíc. První válkou si vydobyli Amíci post světového impéria numero uno, druhou si podrobili svět ekonomicky a vnutili mu dolar jako světovou rezervní měnu. Čímž pádem si přilepšují na úkor zbytku světa a snižují si přes inflační dolar svůj astronomický státní dluh.

P. Diviš 4.4.2024 23:07

Dolar používají ti, pro které je to výhodné. Povinné to není, komoušský lháři.

L. Kolman 4.4.2024 23:11

Nedělejte ze sebe debila. Když Saddám Husajn prohlásil, že už nebude s ropou obchodovat za dolary, byl z něho hnedle odporný diktátor a měl to spočítané. A jediné ministerstvo, které zůstalo v Bagdádu po amerických náletech stát, bylo Ministerstvo ropného průmyslu...

J. Fridrich 5.4.2024 7:11

Tak skutečnost - po první světové válce, kdy Amerika Evropě pomohla a rozhodla patovou situaci na bojišti se účastnila dojednání Versailleské mírové smlouvy. Evropa se k Americe potom otočila zády, a proto vzniklo v Americe "Pacifistické hnutí" - neřešit za Evropany jejich problémy se ztrátou jejich mladých mužů.. Přesto začali po napadení ruska a Británie pomáhat, a naplno se pomoc rozjela po jejich napadení Japonskem v Pearl Harboru.

Versailleská mírová smlouva byla nejdůležitější ze šesti mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, kterou byla oficiálně ukončena první světová válka mezi Státy Dohody a Centrálními mocnostmi. Jednání o této smlouvě navazovalo na příměří, které bylo uzavřeno 11. listopadu 1918 v Compiègnském lese.

Smlouva v článku 231 stanovila, že Německá říše a její spojenci jsou jako původci války odpovědni za všechny ztráty a škody na civilním majetku, jež utrpěly státy spojené a sdružené v Dohodě.[1] Německu bylo uloženo, aby zaplatilo státům Dohody značné válečné reparace.

J. Drobný 4.4.2024 23:08

A skvělé je, že na tom vždy dokázala vydělat!:-)

J. Fridrich 5.4.2024 6:50

Amerika a její obyvatelstvo jsou skvělí hospodáři. To ti vadí ?

O. Seliger 4.4.2024 22:56

O. Seliger 4.4.2024 22:48

Asi tak. Existuje dluhové stádium kapitalismu. Peníze vyrábějí banky z dluhů. Všechny vlády vyspělého maximálně zadlužovaly a zadlužují, aby přežily u svých koryt. Nejvíc "nejbohatší" Americké vyspěly k 34bilionovému vnitřnímu dluhu a cca 90% GDP zahraničnímu. Celá manipulace s atombloky a vyřazením USA, bylo nutno napravit. Nově 4bloky, už USA postaví. Uvědomělí CZ národ ví, že je třeba nejvíce zadluženým pomoci, podobně jako s helikoptérami, letadýlky v nedohlednu ap. aby se to nepotento. Taky ostatní z dluhové únie budou vstřícní a radostně v jednom šiku ...do dluhů, do dluhů, do dluhů...

L. Kolman 4.4.2024 23:00

Ale Američanům já budu dlužit rád. Nechci je připravit o jejich Americký sen.

S pozdravem America First.

P. Diviš 4.4.2024 23:08

Asi spíš Frantíci, nějak jste mimo obraz.

J. Fridrich 4.4.2024 22:54

Humanitární pracovníci OSN se zúčastnili teroristického útoku palestinského Hamásu na Izraelské civilisty 7. září 2023. A měli pod svou budovou v Gaze hnízdo Hamáských teroristů. O tom se jaksi taksi nemluví, že ?

J. Fridrich 4.4.2024 22:53

Aston napsal - "Pojem „kvadratura kruhu‟ se používá jako příměr k něčemu neřešitelnému. Průběžný důchodový systém se takto ošidit nedá." -

Aston se mýlí, "Průběžný důchodový systém" ŘEŠENÍ MÁ. Je to ale neřešitelné pro neschopné vlády, které ekonomiku a celé hospodářství země i se spotřebou obyvatelstva ZAŠKRTILI. Tak to udělala vláda pětikoalice. Hlavní řešení je pro SCHOPNÉ vlády ROZJEZDEM EKONOMIKY ZEMĚ. Toho v praxi dosáhli VELKÝM snížením daní pro firmy i své občany v Americe za velkého Ronalda Reagana a ve Velké Británii za baronky Thatcherové. Samozřejmě tomu pomůže spoření občanů na své budoucí důchody... A bylo by vyřešeno bez těch každodenních útoků na dnešní důchodce že "ujídají chlebíček" nynějším produktivním lidem jak to dělá TATO VLÁDA svými nářky. Dnešní důchodci si na své důchody poctivě šetřili 40 i více roků, ale to jim sebraly některé vlády a neřešená inflace.