Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

Iluze beztrestnosti

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 658
  • Poslední: 14.4. 2006 9:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
divana 13.4.2006 21:49

Doma? Tam se nerad zadlužuji, řekl Sobotka

včerejší rozhovor se sobotkou - tím utlemeným -

Takže já bych za ten volební program ruku do ohně dal...

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A060411_185757_domaci_zra

pV. 13.4.2006 21:35

Viléme, Váš pohled na kriminalitu umožňuje dva, přesně opačné výklady.

Můžete mi prosím upřesnit, který z nich myslíte?

Vilém 13.4.2006 22:49

Myslím všechny tři možné výklady ;-))

pV. 13.4.2006 22:57

Dobrá, i ten třetí jsem schopen si odvodit.

Ovšem nechápu důvod takového počínání v delší časové ose. Leda jsme fakt už jenom užitkové stádo, ale i to se někdy může vzbouřit... ;-) Hlavně to ztrácí zajímavost.

pV. 13.4.2006 21:33

Rapťo, tohle mne zaujalo

Co mi vadí, jsou lidé, kteří jsou tak chytří a schopní, že by mohli být i užiteční, jenže užiteční nejsou...

Proč by měl být někdo povinován být užitečný, když na to má schopnosti? Možná ano, ale proč? Fakt se ptám vážně.

pV. 13.4.2006 21:38

Což je první část otázky.

Pokud se přes to dostaneme, také bych rád věděl, kdo či co určuje užitečnost. Fakt se ptám bez zákeřných úmyslů. Odpovědi na podobné otázky mne zajímají daleko víc než současné volby...

Evropan (original) 13.4.2006 21:44

Re: Což je první část otázky.

pV, Vy tu odpoved moc dobre vite sam, zadny prirodni zakon toto nedefinuje, takze je to jen na kazdem jedinem, jeho svedomi a pro Vas specialne zminim jeste karmicke zalezitosti.

pV. 13.4.2006 21:50

Když já nevím,

jestli je ta odpověď správná - a pokud správná je, proč se tak vyplácí (tady, teď  a vlastně v celé historii) dělat pravý opak; jak se to slučuje s individualismem a podobně. Prostě chci slyšet názory lidí, o kterých si myslím, že přemýšlí. Nechci nikoho o ničem přesvědčovat...

Andy 13.4.2006 21:57

Re: Když já nevím,

škoda, něco mne napadlo, ale asi byste to nechtěl slyšet.

Tak si jdu dát ještě jednu jitrnici. Opravdu se povedly.

pV. 13.4.2006 21:58

Budete se divit, k tomuhle tématu rád uslyším vše.

V každém případě dobrou chuť :-)

STEM 13.4.2006 22:16

Re: Re: Když já nevím,

Já taky jitrnici, ale ;-(.Paní mi ji naservírovala s octem a cibulí, brrrr, nevím co ji to napadlo. 

Andy 13.4.2006 22:18

Re: Re: Re: Když já nevím,

zastřelit :-D

STEM 13.4.2006 22:21

Re: Re: Re: Re: Když já nevím,

Já zrovna neměl nabito;-)

pV. 13.4.2006 22:22

Zcela jistě legitimní názor,

v praxi se střídavým úspěchem uplatňovaný :-)

Čumil 13.4.2006 22:06

Dobrý večer, pV.,

netrápil bych se tím. Komentátor prostě žije v představě, že má na utilitaritu patent.  Nezapomenutelný teoretik proletářské revoluce to také věděl: Užitečné je to, co prospívá vítězství dělnické třídy. To jsou, obávám se,  zcela jednoznačné parametry, z nichž vychází - arci s opačným hodnotovým znaménkem. Možná jednou přijde na to, že užitečná je svoboda svobodně hlásaných názorů. Přeji hezký večer a případně i bohaté pondělí velikonoční. Buďte rázný a mějte pevnou ruku!:-)

pV. 13.4.2006 22:14

Hezký večer i Vám :-)

Zaujetí tohoto postoje předjímá, že jsem přesvědčen o své pravdě zase já (totiž že nelze z našeho pohledu objektivně určit kategorii dobré/špatné - Kajan by měl ze mne radost:-). Ovšem ani tím si nejsem zcela jist...

STEM 13.4.2006 22:30

Re: Hezký večer i Vám :-)

Jasný, ještě nemáte nastudovanou kompozitní teroriji a už diskutujete:-)

pV. 13.4.2006 22:37

Kdyby Mistr Multikajan občas četl, co jiní píšou,

možná by pochopil, že spontánnost vývoje je blízká mnoha lidem. Na rozdíl od něho však tuší, o čem píšou...

STEM 13.4.2006 22:50

Re: Kdyby Mistr Multikajan občas četl, co jiní píšou,

Myslím, že Kajan ví o čem píše.Je to od něj z 80% provokace. On,  nevím zda oprávněně, cítí jakousi svoji převahu nad většinou diskutujících a diskutuje pomocí" výstřelů", často zmatených.

pV. 13.4.2006 22:54

Když začínal terorizovat na Psu,

jinak se to tehdy brát nedalo, byl totálně zblblý. Možná je šílený vědátor, ale moc tomu nevěřím. Spíše je fanatik přesvědčený o své pravdě, sdostatek inteligentní, aby svůj neúspěch tranformoval do výsměchu. A mimo to, mám jisté pochybnosti o jedinečnosti kajana :-)

Netvrdím, že je blbec. Rozhodně však není pedagog ani člověk znalý práce s lidmi :-)

STEM 13.4.2006 21:42

Re: Rapťo, tohle mne zaujalo

Možná jsem Raptora špatně pochopil, nevyčetl jsem z toho, že by schopný byl povinován být  užitečný. Možná zkratka- Raději otevřeně pomáhat, tedy "být užitečný ČSSD   , než skrytě škodit každou větou cíleně z "nadhledu" ODS.Možná tak vidí pozici ČUMILA.(Jen můj pohled)

pV. 13.4.2006 21:51

Já to tak vyčetl (obecně) a vůbec to nevztahuju na konkrétní politično.

STEM 13.4.2006 21:55

Re: Já to tak vyčetl (obecně) a vůbec to nevztahuju na konkrétní politično.

Já naopak, tam cítil to politično, neb zareagoval bezprostředně po "ČUMILOVĚ " vyvěšení Paroubkova dopisu.

pV. 13.4.2006 21:57

Možná, nevím... Musí to rozseknout sám autor :-)

STEMe, 14.4.2006 9:13

Porozuměl jste mi velmi správně. :-)

STEM 13.4.2006 21:16

Jůůůůůůj. Cyríl už cifruje

Dnes vyrazí na pomoc i odbory. Cyril: všechno máme všechno dáme.dáme i co nemáme, dáme i co si půjčíme dáme, dáme , dáme.......tak sakra co byste chtěli.!!!!!!!!!!

divana 13.4.2006 21:15

na čt 2 diskuze

už běží estráda. zajímavé jen je, že už i ofic průzkum je ods 26% a čssd 15%

divana 13.4.2006 21:42

Re: na čt 2 diskuze

ten soudruh tedy boduje ještě víc než obvykle!! ten roztomilý slovník a ta oduševnělost, větší groteska než jindy: soudruhu česť!

Andy 13.4.2006 21:12

Paroubek vyzval Topolánka k debatě přes posly v kočáru

to je mamlas:))) Proč nepřijel sám, na koni, v brnění, a neomlátil Topolánkovi rukavičku ( tedy on spíš podvlíkačky, pokud by je vydrápl své dadaistické manželce z ruky) o tvář?

Ode dneška mu budu říkat  Alexandr Sergejevič.

Ladislav N. 13.4.2006 21:17

Re: Paroubek vyzval Topolánka k debatě přes posly v kočáru

Paroubek a na koni? Takoví jezdí na oslu! ;-D

Chudáci oslíci, nemám rád týrání zvířat... ;-)

Andy 13.4.2006 21:22

Re: Re: Paroubek vyzval Topolánka k debatě přes posly v kočáru

kdepak, na koni. Viděl jste Princeznu se zlatou hvězdou na čele. Jejího oficiálního nápadníka, jak ho vysazovali na koně ? To bylo přesné.