Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

Euro a referendum

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 726
  • Poslední: 18.9. 2007 21:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
vlk 3.8.2007 18:12

Moudrý vlk na tak velkého býložravce neútočí přímo ;-)

clay 3.8.2007 18:14

Re: Moudrý vlk na tak velkého býložravce neútočí přímo ;-)

;-D

Nestačímsedivit 3.8.2007 18:29

Re: běhá tady jeden buvol a ... jak vidí kombinaci jedničky a osmičky tak startuje ..

 ;-DR^ ... !!

Oni to komanči snad mají v nějaké příručce, já jednoho potkal předevčírem a začal mlít přesně to samé (T. a 18 na tričku)  ;-D

Lea 3.8.2007 18:24

Re: a doplnujíci otázka k těm fiktivním nebezpečím

a co pak ptačí chřipka? Za přispění tisku,kterej vyburcuje k pocitu ohrožení ,se prachy jenom pohrnou.

rezy 3.8.2007 18:27

Re: Re: a doplnujíci otázka k těm fiktivním nebezpečím

dejte to Čumilovi do seznamu ... jenže tohle tady bylo za Grosse, tak to bylo čestné a sportovní..

rezy 3.8.2007 17:52

re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

nevím zda to mám donekonečna opakovat, ale na českém trhu plati dost ostrá pravidla, aby ti hoši bručeli. Skuste se s nimi seznámit. Stojí to za to, budete se divit, kolik mozností tyto obchodníky  vyskládat do výhřadu nebylo využito.

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:09

Re: re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

Hm - vždyť se ničeho nedopustili, jak mne vlk přesvědčuje. A vy byste je chtěl teď zašít? Nikdo přece nikomu nemůže bránit ve svobodě nechat se podvést.

Jinak samozřejmě souhlasím.

rezy 3.8.2007 18:16

Re: Re: re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

hmm, vůbec se na to nedívám, jako na kauzu kde byl někdo podveden, koukám se na to z hlediska obyčených obchodních pravidel. Prodáváte stínění, pak musí vydržet a stínit dva roky s běznou údržbou. Pokud se prokáže porucha pak nastupuje reklamace. Pokud nestíní dostatečně, vrátit peníze...Chybou zákazníka bylo, že se nechal přesvědčit o tom nebezpečí aniž by konzultoval tuto věc s nezávislým odborníkem. Když Vám někdo chce prodat instalaci hromosvodu tak taky bude mluvit o tom, že do domku může prásknout hrom. Reálnost tohoto posoudíte sám a rozhodnete se co dál, riskovat čí koupit.

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:22

Re: Re: Re: re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

No, jsem zvědav, jak budete prokazovat, že deky nechrání před elektrosmogem...:-/

rezy 3.8.2007 18:24

Re: Re: Re: Re: re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

vždyť jsem to tu psal, vzal bych tranzistorák a mobil tím bych otestoval EM stinení.. a je vymalováno, najděte si to níže..

vlk 3.8.2007 18:26

To je právě ten problém.

Rádiové vlny a Čro zvláště prostě elektrosmogem být nemohou!

rezy 3.8.2007 18:29

Re: To je právě ten problém.

ale pod deku se dostat nesměj!!!! ;-D;-D;-D;-D;-D Čumila asi právě irituje ta možnost si vytvořit pelech bez signálu ČRóoo;-D;-D;-D To prostě nejni možný!!!

clay 3.8.2007 18:16

Re: Re: re Čumil: drazí stoupenci neomezeného tržního podvádění

on vás přesvědčuje, že je stoupencem podvádění?8-o

vlk 3.8.2007 18:22

To Vás není hodno, Čumile

V daném případě Vás nehodlám o ničem přesvědčovat, už proto, že konkrétní případ neznám. Pouze se snažím vysvětlit že bych byl rád, kdybych se o tom, zda jsem podveden mohl rozhodnout sám. Je však možné že se mi nedaří své myšlenky precizně formulovat.

clay 3.8.2007 18:26

Re: To Vás není hodno, Čumile

někteří pochopili, někteří....

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:28

Re: To Vás není hodno, Čumile

No, kdybyste ty skvělé deky nakoupil, jistě byste na to rychle přišel... Ale jak píšu výše znalci zmrzliny - DOKAŽTE, že výrobek nechrání proti elektrosmogu...

V jiné variantě fiktivní případ z jakési dětské knížky, kde se prodával recept na výrobu mortadely z řípy - postup jsem dávno zapomněl, ale byl tam drobný háček - výrobní cyklus trval nějaký týden a po celou tu dobu nesměl výrobce pomyslit na mortadelu.

Jinak není problém ve vaší formulaci myšlének, spíše v naprosto odlišném vnímání jedné a téže věci ve dvou myslích. Nemáme šanci se v této oblasti dohodnout. Zabíjet se kvůli tomu snad nebudeme, ne?:-)

vlk 3.8.2007 18:31

Pochopitelně že ne.

Problém je jediný - můj svět (mé nazírání) dává tomu Vašemu možnost volby (svobodu), a ten Váš (Vaše nazírání) ji používá k tomu, aby ten můj omezil. Nepochybuji, že to oba děláme s těmi nejčistějšími  úmysly ;-)

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:35

Re: To Vás není hodno, Čumile

Aha, ještě poznámku, přehlédl jsem nadpis, co mne není hodno. Neračte to brát osobně, to bych dost nerad. Ale prosím také nepřehlížejte, že neexistují pouze pronikavě inteligentní vlci, na něž si nikdo nepřijde. V dětství mne prostě učili, že se slaboduchým neposmívá a zneužívat jejich nedostatečnosti ve svůj prospěch je prostě hyenismus. Nějak to ve mně trvá a ani svoboda trhu mne nedonutí tuhle věc nazývat jiným jménem. Hezký večer vespolek.:-)

vlk 3.8.2007 18:38

Ale jo, budiž.

Problém je, že když se pokusíte nahradít morálku zákonem, tak morálku vytěsníte a zákon nefunguje. Viz všude kolem...

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:45

Re: Ale jo, budiž.

No, tady snad není problém - ty deky opravdu chrání proti neexistujícímu nebezpečí. Je to čistá infekční semikelatóza.

vlk 3.8.2007 18:50

Neodvážil bych se tvrdit,

že všeliké radiovlnění na nás nemůže mít z dlouhodobé perspektivy špatný vliv, stejně jako bych se neodvážil tvrdit, že ho má. Prostě to nevím, a jestli tomu někdo věří a chce se (za vlastní peníze) chránit, je to zcela jeho věc....

...ale je to stejné jako s těmi dívčinami v prodejnách se zdravou výživou. Nic ve zlém, ale opravdu nevypadají většinou dvakrát zdravě. Možná by se měly občas alespoň pořádně najíst ;-)

Psí vrah Čumil 3.8.2007 18:59

Re: Neodvážil bych se tvrdit,

Aha - takže vy definujete elektrosmog jako radiomagnetické záření? Konzultujte odborníky! Ti tvrdí, že elektrosmog je prázdný, protože neexistující pojem...:-/

vlk 3.8.2007 19:03

Já ho přeci nedefinuji nijak,

necítím se k tomu povolán. Opakuji - pokud se ho někdo bojí a chce se za vlastní peníze chránít, co je nám do toho?

Osvěta? Ano, a byla by se mnou možná řeč i z veřejných prostředků. Direktivní řízení trhu (ale to už není trh), určující, které potřeby jsou správné a které ne? Děkuji, ale to už nechci.

Psí vrah Čumil 3.8.2007 19:06

Re: Já ho přeci nedefinuji nijak,

Takže akceptujete i tu druhou stranu téže mince - tou je právo podvádět. Jsme tam, kde jsme byli.;-(

vlk 3.8.2007 19:09

To je Vaše interpretace

Jenom bych rád podotkl že podvádění skutečně žádným zákazem nevymýtíte...

Čumile, stále si osobujete právo určovat jiným, kdy jsou podvedeni. Jestli si chce někdo odstínit bedra a je spokojen s jakousi dekou, co je Vám do toho?

Psí vrah Čumil 3.8.2007 19:25

Re: To je Vaše interpretace

Mám dojem, že si ti lidé stěžují, že jejich bedra jsou "odstíněna" proti NEEXISTUJÍCÍMU elektrosmogu, o jehož nebezpečí jim namluvili pohádky, aby je přiměli ke koupi nejspíše naprosto standardních přikrývek. Pro mne to znamená, že je manipulatuivními metodami uvedli v omyl a tím PODVEDLI. Prodali zboží, jemuž deklarovali falešné funkce. Myslím, že s tím vaším woodoo byste záhy taky narazil.

Chápu, že se vám nelíbí slovo podvod. Ala jak jinak chcete nazvat prodej zboží, u něhož deklarujete účinky proti něčemu, co neexistuje? Ale dál se mnou opravdu nepokročíte. Ještě jednou hezký večer, ať má Graf von Käfer radost.:-)

vlk 3.8.2007 19:36

Dokola opakuji, že ten případ neznám.

Celý život mi někdo něco namlouvá - rodiče, škola, politici, podomní obchodníci, mluvící hlavy v telěvizi i bezrozměrné hlasy v rádiu, dokonce i knihy mne ovlivňují... Dost často se ukáže, že se jedná o pohádky, omyly i přímé lži. Některé i úmyslné.

Samotným principem obchodu je přesvědčit kupujícího, že potřebuje právě můj výrobek. Přesto jsou některé praktiky kodifikovány v příslušných zákonech. S nějakým výsledkem se domáhali i šťastní majitelé příslušných dek. Co tedy není v pořádku?

S tím manipulativním uvedením v omyl a podvedením opatrně. Je to princip naší společnosti. A lidé se dělí na ty, keří si to uvědomují a na ty, kteří ne. Což je jediný rozdíl, existují optimalizační algoritmy na obě skupiny ;-)))

Venkovan 3.8.2007 19:46

Re: Dokola opakuji, že ten případ neznám.

Pánové neračte se zlobit,že vstupuji do diskuze.Reklama která  ze všech stran vymývá mozky den co den,je o věcech které vůbec nepotřebujem.Tady musím souhlasit z Vlkem.Je jen na nás jak moc se necháme ovlivnit.Čumile existuje nějaký paragraf o klamavé reklamě moc se zatím nepoužil.Kouzelná slůvka "lepší než běžné prostředky"to docela dobře kryje.

Psí vrah Čumil 3.8.2007 19:50

Re: Dokola opakuji, že ten případ neznám.

Ano. Pro mne je to společnost podvodu a páni prodávající předmětné zboží podvodníci, používající podvodné praktiky. Nezastírejme si to. Svoboda trhu má svůj rub. Popisujete jeho praktiky docela přesně a já se je snažím přesně nazývat. :-)

vlk 3.8.2007 20:00

Vidíte, tady bychom se mohli i shodnout.

Ale na druhou stranu - nikdo nikoho nenutí těmto podvodům podléhat. Popisujete jen ten rub. Má i líc. Nic není jednobarevné a eventualita k tomuto je tuhý centralismus, direktivismus a policejní stát kde budeme vše muset, bez možnosti volby.

Ani za socíku nebylo vše špatné, cena však byla nepřijatelné. Nyní také není všechno dobré, ale cena se mi zdá být výrazně lepší. Nic víc, nic míň.

Psí vrah Čumil 3.8.2007 20:12

Re: Vidíte, tady bychom se mohli i shodnout.

Jéžišmarjá, že já jsem se strčil frňák, vlku - postih prodeje zboží, které nemůže splnit  deklarované vlastnosti, je rovnou cestou do totalitního gulagu. Ech...:-/

Proto se společnost v demokracii politicky polarizuje, aby hledala, definovala a nalézala kompromisy v extrémních projevech svého živoření. Silní jedinci dříve nebo později padnou uštváni obhajobou svých práv, majetků a revírů. :-)