Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 543
  • Poslední: 11.5. 2012 10:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Anděl 9.5.2012 22:59

Ještě trochu k úvodníku

K dnešní nesmírně zajímavé diskuzi: nesmírně by mě zajímalo, jak by autor mohl chtít, aby vyhrál Hitler, když napsal do nadpisu, že válka byla vyhrána jen napůl. Vždyť v takovém případě by zase nebyla vyhrána ta první půlka...

Ovšem postřehy a náměty, co jste tu psali, byly zajímavé, ne že ne.

K. Drobková 9.5.2012 21:45

I.Hoffman - Francií to neskončí ......

http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/francii-to-neskonci-20120509.html

J. Láníček 9.5.2012 22:12

Re: I.Hoffman - Francií to neskončí ......

To Kalouskovo proškrtávání se k nule je z ekonomického hlediska totální nesmysl, který se v brzké době krutě vymstí, ale když se u toho ten Kalousek tváří tak strašně rozpočtově odpovědně,  byl by snad hřích mu to nebaštit. Blbé u toho ovšem je, že on na to nejspíš nedoplatí, na rozdíl od nás ostatních !

R. John 9.5.2012 22:17

Láníku,

   Budu mít na barikádách revoluce také hodinky za slušný peníz ? Doufám, že mě nedarujete Poljoty, to bych se na revoluci vytento. Jako správný revolucionář bych si představoval nějaké fajnové " západní " zbožíčko. I revolucionář se dnes musí chovat tržně.

L. Handzel 10.5.2012 0:04

Re: Láníku,

Pane Johne, myslím, že o místu na barikádě pro Vás, je už rozhodnuto. Budete sloužit, jako návnada. :)

K. Berka 9.5.2012 22:20

Re: I.Hoffman - Francií to neskončí ......

Má pravdu, předsedo! Taky jsem se kouknul na diskuzi, pod článkem.

J. Tolman 9.5.2012 22:31

Re: I.Hoffman - Francií to neskončí ......

Musí říci, že tohle se Ivanovi Hoffmanovi povedlo. Až jsem se i zasmál.

M. Starý 9.5.2012 21:33

Účel světí prostředky

Vrátím se k tomu úvodníku.

1) Kdyby Hitler nebyl idiot (naštěstí byl) a nenapadl SSSR, tak určitě Stalin do války kvůli Evropě nešel a řídil by se "když se dva perou, třetí se směje". Navíc to měl Hitler se Stalinem i smluvně zajištěné

2) Hitler potřeboval přístup k nerostným surovinám na Východě

3) Německo i Rusko mají stále velmocenské ambice (EÚ není nic jiného jak ovládnout Evropu ekonomicky, když to vojensky nešlo)

J. Jurax 9.5.2012 22:07

Re: Účel světí prostředky

Těžko říct. Je mnoho indicií (nejen Suvorov), které naznačují, že by Stalin do té války šel, ale později. A to by mohlo dopadnout hůř - podstatnou část kontinentální Evropy - ne-li celou - by mohla osvobodit Rudá armáda.

E. Heusinger 9.5.2012 22:16

A jéje

zase někdo operuje fabulátorem Rezunem. A co "Šifra mistra Leonarda"? To je také studnice poznání?

J. Tolman 9.5.2012 22:32

Re: A jéje

Četl jste ho vůbec? Já ano a věřím mu. V jeho logice jsem nenašel chybu.

R. John 9.5.2012 22:38

Voni tihle kecálisti většinou nečtou,

   za ně to čte orgán, který vydá stanovisko a to je pro ně  závazné. A Vy byste chtěl pane Tolmane po nich nějaké konkrétní  argumenty,  takhle jednu pendrekem, to jó, to byste dostal hned. :-))

L. Handzel 9.5.2012 23:57

Re: Voni tihle kecálisti většinou nečtou,

Pane Johne dovoluji si Vám oznámit, že máte pořadí, jako kus č.2 pro vývoz do Němec.

E. Heusinger 9.5.2012 22:38

Věřit můžete,

vůbec se Vám nedivím. Ale autor, který přichází každý půlrok s nějakým senzačním historickým odhalením je nedůvěryhodný. Zeptejte se historiků jak dlouho trvá seriozní bádání a publikování.

J. Tolman 9.5.2012 22:45

Re: Věřit můžete,

Každý se musíme něčím živit. Já mluvím o jeho knize Všechno bylo jinak. Jeho metoda důkazů je naprosto věrohodná, řekl bych geniální. Je ověřitelná a pokud by lhal, tak už by ho protivníci roznesl na kopytech. Pokud tak neudělali, o něčem to svědčí.

Ze školy jsem měl je WWII spoustu otázek, které nikdo neuměl vysvětlit. Po přečtění Suvorovovy knihy bylo všechno jasné.

L. Handzel 10.5.2012 0:00

Re: Věřit můžete,

Pane Tolmane, Vaše místenka, pro vývoz do Němec má č.3. :)

J. Jurax 10.5.2012 11:48

Re: Věřit můžete,

A Vy tohle píšete už z Němec, že ano?

R. John 9.5.2012 22:33

Á, tady jste ,

 Tak poslechnou Hausingere, když někomu chcete psát že je hlupák, tak nejdříve popřemýšlejte. Znovu Vám to zopakuji, Tuchačevský dostal na budku u Varšavy, potom se již nijaké války nezúčastnil, takže je nad slunce jasné, že nemohl být považován za vynikajícího velitele. Chápete to konečně ? A laskavě mě nepište bolševické kydy, jak reformoval armádu. A tento vrahounský  neschopný tupec nebyl ve velení sám, nakonec, nejlépe to dosvědčí 41 rok. Podobný  kripl byl Vorošilov, tento velestratég se začal vzdělávat ve svých dvanácti letech a po absolvování vesnické dvoutřídky ukončil  svá studia. A tak bych mohl pokračovat, ale nebudu házet perly ajznbónům. :-)

E. Heusinger 9.5.2012 22:41

Studovat, studovat, studovat

také o Žukovovi můžete napsat že byl buran z vesnice.

R. John 9.5.2012 22:54

Na ty Vaše chabé znalosti jste tedy drzoun, prý studovat, řekl nástěnkář. :-)

E. Heusinger 9.5.2012 23:00

Re: Na ty Vaše chabé znalosti jste tedy drzoun, prý studovat, řekl nástěnkář. :-)

O mých znalostech nemusíte pochybovat. Mám znalosti i o tom co se "nehodí".

R. John 9.5.2012 23:25

Sem je honem dejte, poučte mne, prosím, moc prosím. :-))))

L. Handzel 10.5.2012 0:10

Re: Sem je honem dejte, poučte mne, prosím, moc prosím. :-))))

Pokud byl dle Vašeho názoru Tuchačevský tupec, pak Vy jste na odevzdání občanky. Prosím nežerte Aha, Blesk atd. Skutečně, ale skutečně Vám studium historických materiálů nenahradí.

P. Kolář 11.5.2012 10:47

Re: Na ty Vaše chabé znalosti jste tedy drzoun, prý studovat, řekl nástěnkář. :-)

je škoda,že to ve vašich výlevech není poznat

J. Jurax 10.5.2012 11:56

Re: A jéje

Ale kuš - srovnáváte-li tato dvě díla, nejste hoden diskuze.

Jinak - podporu toho. co o začátku války napsal Suvorov, lze vysledovat i jinde.  Byť mnozí s ním nesouhlasí.

J. Tolman 9.5.2012 22:34

Re: Účel světí prostředky

Bylo to tak, jak píše Suvorov. Jeho argumenty jsou logické a ověřitelné. Jeho odpůrci mu spílají, ale jeho argumenty vyvrátit neumějí.

E. Heusinger 9.5.2012 22:42

Re: Účel světí prostředky

O Rezunovi se nemá smysl bavit.

R. John 9.5.2012 22:48

S Vámi ne, protože víte kulové.

E. Heusinger 9.5.2012 22:49

Re: S Vámi ne, protože víte kulové.

Věřte a víra Vaše Vás uzdraví.

R. John 9.5.2012 22:57

Já nemám víru, ale Vy jste ve víře bolševických lží zakouslej . :-))