Pátek 17. 5. 2024Aneta polojasno10 °C

Diskuse k článku

Další šroub pro parazity

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 781
  • Poslední: 15.2. 2019 0:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
H. Omar 14.2.2019 8:24

Re: Milovníci EET

Co víte třeba o holdingových vnitřních cenách?

R. Sorge 14.2.2019 8:28

Re: Milovníci EET

Nekonsolidované tržby Agrofertu (v rámci holdingu) rovněž stagnovaly.

K. Horák 14.2.2019 7:58

V drogerii jsem byl svědkem

zajimave prihody. Paní OSVČ nakoupila kosmetiku a pani prodavacka OSVČ se ji zeptala co má napsat na účtenku. Kupujici odvětila uklidove prostředky.

H. Omar 14.2.2019 8:01

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Tak to je hrůza.... Ještě něco děsivějšího s daňovým dopadem v řádu korun?

J. Anděl 14.2.2019 8:23

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Jako by se vydáním živnostenského listu z doposud veskrze čestného člověka stal zločinec. Očistit se takový podnikající člověk může jedině ve volbách.

Vzhledem k nízkému procentu lidí, kteří se technicky mohou stát premiéry (prostě nemáme stovky a tisíce premiérů) je samozřejmě pro morálku národa lepší, když je jen pár velkopodnikatelů (pár zločinců) a většina lidu je této nevyhnutelné mravní zkázy ušetřena.

H. Omar 14.2.2019 8:25

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Tak to jste napsal moc pěkně...

R. Tesařík 14.2.2019 8:37

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Jindra vždycky.

O. Uživatel 14.2.2019 8:31

Uživatel požádal o vymazání
P. Zinga 14.2.2019 11:33

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Chodovský, milovník zlodějů. Ale jen těch, co okrádají jiné.

V. Kotas 14.2.2019 8:56

Re: V drogerii jsem byl svědkem

No, když FÚ neuznává výdaje na reprezentaci u živnostníků, na rozdíl od velkých firem.

I. Polák 14.2.2019 9:17

Re: V drogerii jsem byl svědkem

Tedy teoreticky vzato to úklidový prostředek je. Ta dotyčná po použití jistě vypadala lépe, úhledněji a asi i čistěji.

Prominte, ale váš život se mi jeví být nudným a nezáživným, když takovouto příhodu označíte za zajímavou.

P. Čech 14.2.2019 7:50

Aston zase plácá!

" všechny, co znám, zdražily minimálně o 20 %, takže na tom vydělaly". Tak to jich moc neznáte, Astone. Asi se vyjadřujete jen o hospodách v Praze. Já jich také pár znám (mimo Prahu), které zdražily a vymlouvaly se v této souvislosti na EET a ty jsou před krachem, protože do nich lidé přestávají chodit. Odkryly se tak totiž jako zloději, okrádající nejen stát, ale i své hosty. A stejné to bude i s těmi živnostníky. Žádnou buzeraci ani navýšenou administrativu EET totiž nepřináší, jen zprůhledňuje ekonomiku těchto živnostníků. Sice nechápu, jak chce zavedení EET v tomto případě odstranit placení služby "bez dokladů", ale budiž. Když EET, tak pokud možno všem.

H. Omar 14.2.2019 7:51

Re: Aston zase plácá!

Čím víc buzerace tím líp. Máte pěkné heslo...

K. Horák 14.2.2019 7:54

Re: Aston zase plácá!

Chtit na nekom, aby platil dane jako kazdy jiny je buzerace?

H. Omar 14.2.2019 7:55

Re: Aston zase plácá!

To se dneska neděje?

P. Čech 14.2.2019 7:59

Re: Aston zase plácá!

Kde to žijete, pane Omare? Už jste někdy využil práce nějakého živnostníka? Pokud ano, dozajista jste musel slyšet na otázku "kolik Vám dlužím?" odpověď "s doklady a nebo bez?". je to totiž u nás naprosto běžné.

H. Omar 14.2.2019 8:02

Re: Aston zase plácá!

Mnohokrát. Navíc toto EET neodstraní..

P. Čech 14.2.2019 7:56

Re: Aston zase plácá!

Povinnost platit daně je podle Vás buzerace? Potom už se nemohu divit tomu, jak to u nás vypadá.

H. Omar 14.2.2019 8:03

Re: Aston zase plácá!

To jste opět pochopil po svém. Ta povinnost je dneska úplně stejná...

P. Hofman 14.2.2019 7:56

Re: Aston zase plácá!

Jaké má zkušenosti Aston nevím, hospody, kam chodím já, nezdražily s EET vůbec. Každopádně těmi 20% procenty řekly o sobě všechno.

P. Čech 14.2.2019 8:01

Re: Aston zase plácá!

Naštěstí je takových hodně. Bohužel těch zlodějů také!

J. Brožek 14.2.2019 8:10

Re: Aston zase plácá!

Lžete jako Babiš nebo sociální demokrat.

Jen internetové připojení je tisícovka měsíčně. Spolu se servisem, náklady na pořízení apod. je to 20 tisíc ročně.

Zloděj je tak akorát Babiš, co si tuneluje miliardy do svých firem a ne řemeslník, který přijde seřídit okna nebo opravit pračku.

O. Uživatel 14.2.2019 8:34

Uživatel požádal o vymazání
J. Vobr 14.2.2019 7:49

HOĎTE NA HOMARYSA DEKU !!!

... nebo ho zabiju !!!

:-)))

K. Horák 14.2.2019 7:42

Chudinky malé.

600 000 živnostníků v hlavni cinnosti zaplati na dani z příjmu ročně cca 6 miliard korun. Cca 4 miliony zaměstnanců zaplati na dani z příjmu ročně 90 miliard korun.

R. Langer 14.2.2019 7:46

Re: Chudinky malé.

A kolikpak že těch zaměstnanců máte?

E. Derat 14.2.2019 7:47

Re: Chudinky malé.

Nikdo vám nebrání stát se živnostníkem, když to považujete za tak výhodné.

K. Horák 14.2.2019 7:52

Re: Chudinky malé.

Nikdo vam nebrani byt zamestnancem, kdyz tak trpite.

E. Derat 14.2.2019 7:58

Re: Chudinky malé.

Kde jste sebral moje utrpení ? Jsem 30 let OSVČ a 25 let mám ještě malé s.r.o. A jsem spokojen, velmi spokojen. Ale, vy závidíte a tak tady uvádíte ta čísla, která mají dokázat jak chudáci zaměstnanci doplácejí na živnostníky.

K. Horák 14.2.2019 8:01

Re: Chudinky malé.

Ano zamestnanci plati duchody rodicum živnostníků, stejne tak zdravotni peci.Odvody zivnostniku jsou nula nula prd.

E. Derat 14.2.2019 8:12

Re: Chudinky malé.

Plácáte nesmysly, zdravotní a sociální pojištění musí platit každý živnostník, a nejméně ve výši která je určena státem. Je pravda, že to není nijak závratná výše, ale furt je to o cca 100 % vyšší částka než platí stát za důchodce, vezně, matky na mateřské atd. Tedy ve zdravotním pojištění. A tato skupina lidí čerpá nejvíce peněz na lékařskou péči, logicky - nic proti tomu.A takových lidí je cca 4 miliony. Je vidět, že jste zcela mimo mísu, na podnikání nemáte buňky. Takže vyražte do vaší Kolbenky, a tam můžete s dalšími nadávat na OSVČ atd.