19.5.2024 | Svátek má Ivo


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Novak 13.4.2024 2:25

"Saying What Can't Be Said: Israel Has Been Defeated – a Total Defeat"

https://www.haaretz.com/israel-news/2024-04-11/ty-article-magazine/.premium/saying-what-cant-be-said-israel-has-been-defeated-a-total-defeat/0000018e-cdab-dba9-a78e-efef6ba10000?utm_source=App_Share&utm_medium=iOS_Native

J. Franke 13.4.2024 0:05

Ani 900 plků nezaznělo. Styďte se!

I. Břízová 12.4.2024 23:24

Jediné co si dovolím poznamenat A týme.Babiš získá nejmíň 40% Snažte se.

P. Diviš 12.4.2024 23:27

Budiž mu to přáno, blbů je tu dost.

Chápu, že někdo nevolí strany současné koalice. Ale doufat, že s Burešem to bude lepší, to je momentální zaostalost.

F. Pavelka 12.4.2024 23:34

Ano, blbů je dost. V pětikoalici i v řadách jejích nekritických fandů. A právě tito blbové se zaslouží o výhru ANO a dalších opozičních stran v příštích volbách.

J. Drobný 12.4.2024 23:35

Ano blbů je vás tady dost. Protože podporovat a obhajovat tuto neschopnou prolhanou vládu národní zkázy člověk který ma všech pět pohromadě nemůže ani omylem!:-)

I. Břízová 13.4.2024 0:05

Pane Diviši, nebo Prokope, nebo jak vás nazvat. Jsem ráda, že si s váma můžu obyčejně pokecat i když máme odlišné názory. Díky

L. Kolman 12.4.2024 23:15

Smrskflace a primitivní triky šidící konzumenty? Tady už je snad zloděj každý. Samozřejmě kromě členů zdejšího diskutérského A teamu. Poprvé jsem si té zlodějny všiml před roky u sýru Hermelín. Ten jsem měl rád, dnes už ho nejím, séřu jim na něj. Tehdy jsem čapl v regálu krabičku... co to, nějak nezvykle to v ní hrká. Přijdu domů, rozbalím to, vykutálí se mrňous. Jsem si říkal, že výrobní omyl. Jdu druhý den do obchodu, zatřepu krabičkou, hrkot jak v dětském hrkátku. No a už mi to bylo jasné, jak se věci mají.

L. Kolman 12.4.2024 23:00

Sledovali jste někdo před chvílí Prima NEWS, jak tam proběhl rozhovor s nějakým Britem? Svět spěje nezadržitelně v pjerdel. Nejen EU, ale Británie snad ještě větší pakárna. Neskutečné věci, co tam zazněly. Je stanoven jednotný názor, kdo vybočí a odchýlí se, je nekompromisně sejmut. Dneska kdyby se někdo odvážil odvysílat například Monty Pythony, dopustí se trestného činu a končí, zavírá se.

L. Kolman 12.4.2024 23:06

Tuhá normalizace u nás hadr. Hrozné věci se začínají dít.

S. Lazárek 12.4.2024 23:08

U tebe doma Láňo? Bije tě žena? Tady je klid.

L. Kolman 12.4.2024 23:21

Vyčkejme, až bude u vesla Babiš a začne vám ordinovat medicínu, kterou si vymyslela současná pětidemolice. To bude řevu, to bude prskot... Proto toho Babiše budu poprvé volit, na toto se těším, na ten kvikot fialových nicmachrů a jejich duševně omezených podporovatelů. Už se těším na komenty zdejšího áčka. Rád bych se toho dožil. ;-)

P. Han 12.4.2024 23:36

Že byste projednou nevolil komunisty? 8-o

J. Fridrich 13.4.2024 15:08

Ta s. Konečná je snad lepší jak ten sedmilhář Fialka a spol....

L. Novák 12.4.2024 22:45

Berlínský novinář: Dřív jsme jen spekulovali. Bystroňova kauza Němcům otevřela oči

Odhalení české kontrarozvědky BIS, že poslanec za krajně pravicovou Alternativu pro Německo Petr Bystroň dostal peníze od ruské vlivové organizace, Němce příliš nešokovalo. Strana je z napojení na Rusko podezřívaná dlouhodobě, vysvětluje v rozhovoru pro Aktuálně.cz novinář předního deníku Süddeutsche Zeitung Daniel Brössler.

Případ, o kterém informoval německý týdeník Spiegel a český Deník N, rezonuje už více než dva týdny. BIS odhalila, že k předání peněz Bystroňovi mělo dojít v Praze, a vláda Petra Fialy (ODS) následně uvalila sankce na dva proruské politiky a společnost Voice of Europe. Hotovost do Česka údajně vozil neopatrný kurýr. V Německu se o skandálu píše ještě více.

Bystroň, který z tehdejšího komunistického Československa emigroval v roce 1987 do Německa, je poslancem za AfD a v současnosti také dvojkou její kandidátky do Evropského parlamentu. "Řekl bych, že patří spíše k pravicovému křídlu této už tak pravicové strany," popisuje novinář Brössler. Vlivová síť, kterou BIS odhalila, šířila prokremelské vidění světa a snažila se ovlivnit právě červnové volby do europarlamentu.

Bavorský politik s českými kořeny podle Brösslera nepatří k úplné špičce momentálně druhé nejsilnější německé strany. Pro média byl zajímavý jako člověk aktivní v zahraniční politice, zasedající v zahraničním výboru Bundestagu. Zvláště v posledních letech veřejně zastával stále více proruské postoje a kritizoval Západ.

Zjištění, že Bystroň dostával peníze od Rusů, německý reportér nepovažuje v tomto kontextu za šokující. "AfD je dlouhodobě podezřívaná z toho, že je tak proruská a užitečná pro Kreml, že tam mohou být i finanční zájmy. Zatím o tom nebyly žádné důkazy, takže jsme mohli pouze spekulovat," říká novinář, který dříve působil jako zpravodaj v Moskvě, Varšavě nebo Bratislavě a dnes je vedoucím redaktorem parlamentní redakce Süddeutsche Zeitung.

L. Novák 12.4.2024 22:45

Rusko je nepřítel

Pro mnoho Němců se kauza stala dobrou připomínkou, čeho všeho je Kreml schopný. "Hodně se mluví o tom, že my v Německu si musíme uvědomit, že v Rusku máme skutečně nepřítele, který chce demokracii zničit. V jiných zemích ve střední Evropě je to jasné už roky, ale v Německu trvalo velmi dlouho, než si to uvědomila velká část obyvatelstva," podotýká novinář.

Brössler také připomíná, že se nejedná o první podobnou kauzu. Už koncem loňského roku britský deník The Guardian napsal, že oceňovaný dokumentarista a publicista Hubert Speipel získal 600 tisíc eur (asi 15 milionů korun) od spojence ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ve svých dílech vyobrazoval Rusko v pozitivním světle, což také dělal.

"Lidé si uvědomili, že nejde jen o nějakou osobní náklonnost, ale o finanční zájmy. Proto je i Bystroňova kauza tak důležitá," domnívá se Brössler. Obviněními proti politikovi se už začalo zabývat vedení Bundestagu i státní zastupitelství v Mnichově. Zahájené takzvané předběžné vyšetřovací řízení ale neznamená, že by poslanec byl podezřelý. Souvisí s prověřením aktuálních zpráv v médiích. ...

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bystron-nemcum-pripomnel-ze-rusko-je-nepritel-a-chce-znicit/r~2d784a48f80c11eea1910cc47ab5f122/

F. Pavelka 12.4.2024 22:57

🤣🤣🤣

.

🤣🤣🤣

I. Břízová 12.4.2024 22:45

Koukám na ČT24 a jsem překvapena. Oni už fakt pochopili, že naše skvělá vláda to nějak nezvládá

O. Seliger 12.4.2024 22:36

Kdyby přestalo financování grupy BruselskoŠtrasburských byrokratů, nebylo by votrávených dotací, ubylo by zároveň lákavých příležitostí odklánění tučných dotací i do spřátelených partajních kapes, ubylo by nákladů na soudní procesy, vězeňství a ubyla by řada postižených rodin s potřebou lékařské pomoci třeba psychiatrů ap. Jo, jo, jak říkal Jan Werich : "Kde blb, tam nebezpečno." a kolik jich je v centrále Únie, v prosklených "palácích korupce" zkorumpovaných byrokratů, zkorumpovaného personálu, zkorumpovaných korporací i zkorumpovaných vlád států. A nelze očekávat změnu. Kde jsou cíle Únie podle Lisabonské smlouvy, jako podpora míru a růstu blahobytu občanů v míru. Únie měla usilovat o udržitelný rozvoj Evropy, vyvážený hospodářský růst a cenovou stabilitu, ve vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství směřující k plné zaměstnanosti a sploečenskému pokroku...atd Cíle a hodnoty jsou politiky nenávisti zahrabány hodně hluboko a zůstaly votrávený dotace o zelené dluhy a dluhy z angažmá zadluženého západu v Banderastátu.

P. Diviš 12.4.2024 22:41

To je vše dílo voličů, volících socany. Bruselní i místní.

Když to potom využijí rašisti v čele s Putinem, začíná to být průser.

" ... udržitelný rozvoj Evropy, vyvážený hospodářský růst a cenová stabilita, ve vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství směřující k plné zaměstnanosti a sploečenskému pokroku..." je prostě utopie.

P. Han 12.4.2024 22:43

Jděte s tím Banderastátem do prdele.

V. Zadák 12.4.2024 22:31

„Populistické strany jen straší, žádní migranti tady nejsou,“ řekla Nerudová"

Nerudová je ještě Trdlo než MPA. A tohle Trdlo dělalo rektorku.

F. Pavelka 12.4.2024 23:00

Inu, dcera prominentního pracovníka Podniku zahraničního obchodu, komunisty a estébáka... oh, wait... 🤣🤣

F. Pavelka 12.4.2024 22:21

V posledních dnech sleduji jakousi zvláštní proměnu v médiích hlavního proudu: Na Ukrajině se všechno se*e, migranti v západní Evropě dělají čím dál větší bo*del, elektromobilita upadá zrychlujícím se tempem, Evropa odebírá více a více plynu/ropy z Russsska...

Čím to je?!

Žeby blížící se EUvolby??

🤣🤣

L. Novák 12.4.2024 22:17

Dementní komouši a spol. denně ;-O vytrubují na NP ruskou propagandu. Mnoho z nich systematicky téměř každý den, zbytek občas. Jediným kritériem výběru do seznamu je vědomé šíření ruské propagandy a lží:

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech, Putinovo ostré komando v čele...

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , I. Pávek , J. Černý , P. Černý , V. Zadák , D. Laurencikova , V. Machálková, P. Spáčil , V. Čermák , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , J. Novak , O. Vorálek , K. Nový , V. Kuhaj , J. Vlček , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , J. Drobný , J. Pšenička, D. Hubáčková , K. Křivan , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , Z. Linda , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , D. Černý , O. Seliger , A. Mohela , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , J. Bárta , I. Teren , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , J. Nevrkla , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , M. Grundmann , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , V. Mokrý ("Kotaz") , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , P. Marcín , ... Rv

H. Rybnická 12.4.2024 23:11

PLACENE sireni prokremelskych lzi ......

J. Fridrich 12.4.2024 22:16

Skopeček zavrhl mimořádné schůze. Sněmovna je svým způsobem i o fackování, odvětil Havlíček. Podle něj neměla smysl schůze kvůli korespondenci Andreje Babiše (ANO) ani kvůli kampeličce premiéra Petra Fialy." -

Ano, to je "demokracie" podle pětikolky a "demokrata" Skopečka... Když oni 3 měsíce otravovali obstrukcemi v Parlamentu kolem přijetí zákona o EET, tak to bylo v pořádku. A nyní při přijímání unikátních zákonů proti jednomu občanovi, tak zvaných Lax Babiš, tak to jsou mimořádné schůze v pořádku. A když po útoku jejich Lipavského na Babiše že "ohrožuje" naši zemi se ten zeptal, jestli má Lipavský děti a zdali by je poslal do války, tak to byla mimořádná schůze v pořádku... Tak to je demokracie v našem Parlamentu dle pětikolky a jejich Skopečka. Tedy tyto schůze může svolávat jen jejich neschopná vláda plná nenávisti vůči opozici...

P. Diviš 12.4.2024 22:19

Pořád nechápete, včera i dnes.

"Skopeček zavrhl mimořádné schůze."

Asi z nenávisti, Svědku Burešův.

J. Fridrich 13.4.2024 10:03

Vy nechápete.

P. Jirkovský 12.4.2024 22:21

Zase vyblitý lži udavačova kripla.