27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

Co to do toho Kalouska vjelo?

Kdyby existovalo v české politice třídění podle výraznosti (něco jiného než obliba), Miroslav Kalousek by velmi pravděpodobně patřil do první desítky a kdyby mělo jít o jedničku, vypukla by rvačka o definici pojmu „výraznost‟. Každopádně výrazný je.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 4.12.2023 19:27

Tak těch necelých 10 miliard Kč se prý od zdravotních pojišťoven k lékařům dostane. Kdyby lékaři četli Neviditelného psa, tak by dávno věděli, že to nejde a peníze se k nim nikdy nedostanou.

L. Kolman 4.12.2023 19:26

Než se začnete smát dětem, že věří na Ježíška, pomyslete na to, že jsou dospělí, kteří věří, že USA bojují za svobodu a demokracii. 8-o

D. Mach 4.12.2023 19:28

Vy jste z dětí, které uvěřily v Dědu Mráze, co? :-P

L. Kolman 4.12.2023 19:57

Já věřím zásadně jen na Santu a slavím Den díkůvzdání.

P. Boleloucký 4.12.2023 19:59

Jak když z voka vypadne emerickému Santovi!;-D

L. Netolická 4.12.2023 19:16

Pan Kalousek se kvůli tomu, aby Spolu vyhrálo volby, obětoval a odešel z politiky. Babiš, který se ho bál, tak na Kalouska neustále útočil, aby ho marginalizoval a udělal z něj otloukánka, který může za všechno. Kalousek je zhrzený, že mu premiér nedal veřejně najevo,jak si jeho gesta váží. Možná ho měli vzít jako poradce na min. financí a dát mu najevo, že ho považují za velmi dobrého odborníka na finanční správu země, tudíž nepostradatelného. Měli to alespoň zkusit, prošlo by to médii a Kalousek by byl spokojenější a na vládu by neútočil.

M. Ilsner 4.12.2023 19:20

jste večeřela vtipnou kaši?8-o

L. Novák 4.12.2023 19:23

Ona takovou i snídá a obědvá. Každý den... ;-)

P. Pavel 4.12.2023 19:22

Kalda je obětavý člověk, tím je proslulý. S ním by Spolu volby určitě prohrálo na celé čáře.

P. Spáčil 4.12.2023 19:38

Kalousek na vládu neútočí, jen říká, že je neschopná. ;-)

F. Navrátil 4.12.2023 19:50

To je ostrá, až provokativní ironie.

M. Ilsner 4.12.2023 19:15

pivo?da!

M. Pivoda 4.12.2023 19:13

Je názor výzkumníka Yann LeCuna na přístup "Open-Source" (tj. dostupnost informací o AI, úplně pro každého občana na planetě Zemi, správný? Bude vše fungovat tak, jak dnes špičkový AI výzkumník LeCun předpokládá? Bude pak technologie AI skutečně nezneužitelná?

Cituji ze spolehlivého informačního zdroje. Je to překlad z angličtiny:

Imperativní a globální přínos přístupu typu "Open-Source": Výzkumník Yann LeCun uznává, že nebezpečí malého počtu společností/firem ovládajících super-inteligentní systémy umělé inteligence, AI, jsou značná. "Mohli by potenciálně ovlivnit veřejné mínění, kulturu a další, což by vedlo k nerovnováze moci a kontroly." Výzkumník Yann LeCun dochází proto k závěru, že vývoj a provoz systémů umělé inteligence musí být typu "open source", což umožňuje globální přínos a globální dohled (na tuto silnou technologii). Takový přístup k AI zajišťuje, že umělá inteligence se stane úložištěm našich kolektivních lidských znalostí, formovaných různými vstupy z celého světa na planetě Zemi (tzn. nejen z rozvinutých zemí, ale i z tzv. rozvojových zemí).

Můj osobní komentář

Jeden vědecký pracovník (s vysokým IQ, pracující na moravské univerzitě), už před několika lety mi tvrdil, že pokusy s AI i genetikou by se měly centrálně zakázat. !!!

Nicméně vědecký pracovník mi tehdy nesdělil, kde se to kýžené centrum světa nachází, ze kterého by nebezpečné AI šlo zakázat. Měl ten vědec nedostatečně vysoké IQ, nebo nedostatečně vysoké vzdělání (na akreditované univerzitě)?

M. Pivoda 4.12.2023 19:34

Originální text v jazyce anglickém:

The Open-Source Imperative and Global Contribution: Yann LeCun does acknowledge that the dangers of a small number of companies controlling super-intelligent AI systems are significant. “They could potentially influence public opinion, culture, and more, leading to an imbalance of power and control.” He concludes, therefore, that the development and operation of these AI systems must be open source, allowing for global contribution and oversight. This approach ensures that AI becomes a repository of our collective human knowledge, shaped by diverse inputs from across the globe.

L. Novák 4.12.2023 19:09

Potraviny od ledna zdraží, přestože se jim sníží daňová sazba, avizují řetězce

Potraviny od ledna zdraží, přestože klesne daňová sazba. Ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) o tom informovali zástupci obchodních řetězců. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza řekl, že dodavatelé potravin obchodníkům již oznamují, že budou zvedat ceny o pět až deset procent. Potraviny budou od Nového roku v nové sjednocené sazbě DPH dvanáct procent, nyní jsou v první snížené sazbě patnáct procent.

Potravináři podle Prouzy zdražování zdůvodňují mimo jiné například vysokými cenami energií, zvyšováním ceny dopravy, které s sebou nese růst mýtného, nebo i vyššími náklady na práci kvůli změnám v práci na dohody. Zmínil i vyšší daně z nemovitostí nebo příjmu, což jsou změny, které přináší vládní konsolidační balíček.

„Pokud se vláda rozhodla, že chce firmám zvedat náklady, tak je logické, že potravináři vyšší náklady promítnou do cen,“ uvedl Prouza. „Třeba potravinářství je hodně energeticky náročný byznys. Veškeré úspory, které by tu mohly být díky nižší DPH, vláda vymaže zvednutím ceny energií. To je věc, o které se máme bavit, ale nikdo se o ní bavit nechce.“

Prouza na brífinku také sdělil, že lze očekávat vyšší ceny nápojů, to podle něj rovněž dodavatelé již oznamují. Poukázal na to, že nealkoholické nápoje budou nově v základní sazbě DPH 21 procent, zatímco nyní byly ve snížené patnáctiprocentní sazbě. Od ledna se podle něj zdražování nejvíce bude týkat mléčných výrobků, jejichž výroba je energeticky náročná. Poznamenal, že vzhledem k očekávanému růstu nákladů firem je zvýšení cen z jeho pohledu obhajitelné.

L. Novák 4.12.2023 19:09

Ceny potravin v sousedních zemích

Zástupci obchodníků podle ministra Výborného nedali jasnou odpověď na to, proč jsou ceny v Česku výrazně vyšší než v Polsku. Podotkl, že rozdíly v DPH nevysvětlují situaci, kdy nákup v Česku je až o sedmdesát procent dražší než v Polsku. Varšava již dříve zavedla nulovou sazbu DPH na potraviny, která by měla platit do konce letošního roku.

Výborný zopakoval své dřívější vyjádření, že v Česku je trojnásobné množství obchodů na obyvatele než v Německu. Minulý týden uvedl, že v České republice připadá jedna prodejna na 1681 obyvatel, zatímco v Německu na 5700 lidí. V pondělí podotkl, že i to logicky vede v tuzemsku k vyšším cenám.

Výborný dle Prouzy šíří dezinformace. „Potraviny v Česku jsou šesté nejlevnější v Evropě. To, že někdo koupí v Německu výrobek ve slevě a poté udělá stejný nákup v Česku mimo slevovou akci, možná generuje zajímavé mediální titulky, ale neodpovídá to realitě,“ prohlásil. Ministr by podle Prouzy měl ocenit, že se situace zlepšila. ...

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3633186-potraviny-od-ledna-zdrazi-prestoze-se-jim-snizi-danova-sazba-avizuji-retezce

D. Mach 4.12.2023 19:12

No jo, tak omezím nákupy, nebo budu častěji jezdit nakupovat do Polska. Pak se možná potravináři, jejichž zisky se během energetické krize téměř zdvojnásobily, chytnou za nos. To bylo keců, že máslo bude stát 60 Kč už navždy. A dnes stojí běžně 45 Kč.

L. Novák 4.12.2023 19:16

Máslo nekupuju. To si raději koupím kysanou smetanu 17%, oproti máslu má příjemnou lahodnou chuť. :-) Máslo jsem koupil naposledy asi před 20 lety...

P. Boleloucký 4.12.2023 20:03

Potěš koště! Kuchaření bez másla ?

P. Pavel 4.12.2023 19:13

Má pravdu president. Při tiskovce vypadal Výborný jako trouba, prý je zklamán. ;-(

M. Ilsner 4.12.2023 19:18

Prouza je svinjak!

P. Pavel 4.12.2023 19:20

Dělá svojí práci za kterou je jistě dobře placen.

M. Ilsner 4.12.2023 19:24

ano, to mu však nebrání ve lhaní imrvére

P. Pavel 4.12.2023 19:27

Nijak mi to netrápí.

L. Novák 4.12.2023 19:35

Prouza ji dělá docela dobře. Dokáže vládní nafuněnce usadit pádnými argumenty... :-P [>-]

L. Novák 4.12.2023 19:21

Tihle lidovci jsou TROUBOVÉ z povolání a partajní příslušnosti jeden vedle druhého. Ten Výborného pitomec předchůdce tančil před Lidlem, idiot, když měli lacinou mouku, ale podmíněnou nákupem za 300,- a registrací přes mobilní aplikaci u Lidlu, a ještě snad kupónem, který nasbíral v předchozích nákupech. Jsou to idioti všichni. :-P

L. Kolman 4.12.2023 19:08

Co je s Bidenem, trénuje na obhajobu prezidentského stolce, že se skoro vůbec neprojevuje? A ještě furt bere schody po dvou a na pódium nastupuje poklusem? A zapomene zastavit u řečnického pultíku a zabloudí v zákulisí?

Trump opět slíbil, že Bidena vykopne z Bílého domu.

Obžaloba Bidena je povinná a nevyhnutelná, řekl Mike Johnson.

Předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson řekl, že republikáni mají dostatek důkazů a hlasů, aby zahájili formální impeachmentové řízení proti Joe Bidenovi. Podle CNN republikánské vedení považuje hlasování o impeachmentu za nutné a obviňuje Bílý dům z „protahování“ vyšetřování zahraničních styků prezidenta a jeho syna.

"Věřím, že to dokážeme," řekl Johnson v rozhovoru pro Fox News. Tak jestli to dokážou jako kdysi ODS, tak bych tomu dvakrát nevěřil.

J. Drobný 4.12.2023 19:00

Stávka nebude. Lékaři dostanou navíc až 15 tisíc měsíčně!8-o

A pak že to nejde. A ono to šlo, stačila jedna stávka a je to!;-)

D. Mach 4.12.2023 19:08

Ještě ráno jste tvrdil, že to nejde. A teď jásáte, že to jde. Co se u vás změnilo?

L. Kolman 4.12.2023 19:20

Když je sto osmička, jde všechno. Ale ani vy se neradujte, i vám zase něco zdraží. Je vůbec něco, co by ještě nepodražilo? Už schází akorát daň z chudoby.