Úterý 28. 5. 2024Vilém polojasno10 °C

Diskuse k článku

Chvála mezní situace

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 1403
  • Poslední: 18.3. 2020 11:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
D. Švik 17.3.2020 18:41

Velký dík

nejen "šičkám" roušek, zdravotníkům, hasičům, policistům, prodavačkám, řidičům atd. to všechno už nejednou zaznělo a všichni ti lidé jsou opravdu výborní. Ale nikde jsem nezachytil dík uklízečkám, které pečlivě desinfikuji všechen ten b ordel. U nás v práci jedna starší paní, poctivě vše přetírá desinfekci a leští. Takže velké dík Babi...

R. Brzák 17.3.2020 18:53

souhlas a dík

J. Fialová 17.3.2020 18:57

I našim Vietnamcům palec nahoru.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vietnamske-obchody-zaplnila-srdicka-obcerstveni-zdarma-pro-zachranne-slozky-40317050

D. Švik 17.3.2020 19:06

paráda. Palec a klobouček.

M. Varadinková 17.3.2020 18:36

Že bych měla koronavirus?????

....většina nemocných s prokázanou koronavirovou infekcí má jen lehce zvýšenou teplotu a k tomu známky zánětu nosohltanu, čili rýmu, mírné bolesti v krku a někdy i kašel. Nejsme tedy schopni podle projevů nemoci vytipovat osoby, které prodělávají koronavirovou infekci, a odlišit je od lidí s běžným nachlazením.....

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/veda/velky-manual-ke-koronaviru-od-expertu-z-bulovky-co-vime-proc-jsme-v-karantene-a-jak-se-ochranit.A200317_155409_ln_domov_ele

Přesně před dvěma týdny mne začalo bolet v krku (chytla jsem to od manžela, který si to přivezl z Prahy). Nevím o žádném kontaktu s někým, kdo by se vrátil z Itálie apod., ani u něj, a u mne už vůbec ne. U manžela to pokračovalo zánětem průdušek, na který dostal antibiotika. Na mne to přišlo o pět dní později a probíhalo to spíš jako zánět dutin, nosohltanu a krku. Protože hlen byl hnisavý a já na tyto nemoci chronicky trpívám, dostala jsem taky antibiotika a to zavčasu, takže se mi podařilo uchránit průdušky. Pod antibiotikách nastalo výrazné zlepšení, nicméně ty krční mandle mne i manžela pobolívají pořád. U mne už dva týdny, u něho už téměř tři týdny. Žádná horečka, žádný kašel (nanejvýš pokud mne podráždí stékající hlen v krku), žádné bolesti svalů či kloubů, žádná rýma, jen ty krční mandle pořád cítím, třeba při polykání. U manžela to pobolívání v krku trvá už téměř tři týdny, u mne dva. Takže fakt nevím. Cucám neoangin a normálně funguju.

J. Schořík 17.3.2020 18:43

Mám to hodně podobné. Před třemi týdny vrchol, ještě mimo sezónu koronáče.

Žádná indikace ohledně rizikových oblastí, ale holt Praha a kancl v centru..

M. Panter 17.3.2020 18:50

Zdroj - manžel

Doporučení - vyměnit manžela

P. Zinga 17.3.2020 18:33

Ukažte mi, prosím, jediný stát v Evropě, který nemá problémy se zdravotnickým materiálem a pak můžete kritizovat.

Dokonce Švýcaři si předvolali německého velvyslance, protože němečtí celníci zadrželi kamion s rouškami!

Stát zlyhává od momentu, co byla zatracena zásada "soběstačnosti" základních komodit.

D. Müller 17.3.2020 18:50

Tomu rozumím, ale ukažte mi jediný stát v Evropě, kde premiér tvrdí 2 měsíce, že jsou připraveni, všeho je dost. Pak že to osobně přiveze a přitom jen mlží a lže jak když tiskne. Když by na začátku řekl, že máme prd, tak bychom se podle toho zachovali hned.

P. Spáčil 17.3.2020 19:00

A nebyli někteří premiéři, co na začátku říkali, že se tomu nechá volný průběh?

A že všichni premiéři teď kmitají jak motorové myši, protože je nemá nikdo, že? To všichni lhali svým lidem?

J. Schořík 17.3.2020 19:04

Dejte nějaká odkazy na stát, který tak jako my já jeden mizerný respirátor pro celou směnu záchranné služby a žádnou ochranu pro praktiky.

Míra nezdaru při pořízení se významně liší. A Andy k tomu ještě přidával řeči jak všechno je a bude. Měsíce to opakoval.

V. Novák 17.3.2020 19:13

Dejte nějaká odkazy na záchrannou službu, která nemá aktuálně - aktuálně je teď, ne za týden - respirátory.

J. Schořík 17.3.2020 19:47

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vojtech-slibil-dodavku-respiratoru-do-patku-93580?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

třeba tady v 13:28. A takových je hafo..

J. Kalina 17.3.2020 20:19

a) za totáče jsme celou vojnu žrali 3 dny starý chleba, protože se držely tří denní zásoby v kasárnách, takže nakoupený čerstvý chleba se dával do skladu a jedl se ten nejstarší. b) v nějakém silvestru kdysi Menšík vyprávěl, jak maminka měla na stolku misku s jablky jako ozdobu a když ta jablka začala nahnívat, tak je vyměnila a ta chycená, vykrájela a dala je dětem. Menšík uvedl, že tak za své dětství vlastně snědl 2 metráky shnilých jablek. Oba 2 postupy naznačují jak se dá dělat průběžná zásoba. U zboží co se nekazí to může být i na delší dobu. Prosím např. zdravotnické odbory, aby zveřejnily kolik evidují lékařů = skoroodborníků a kolik sestřiček = polodbornic a kolik si tyto desetitisíce lidí z oboru aspoň částečně v obraze objednalo pomůcky v předstihu. Ono totiž když se probere neodborník "Babiš", tak je obvykle pozdě neb najednou chtějí všichni to samé, nejlépe už včera. Jr to jako RUN na banku. Také buď padne nebo zavře. jako kluk jsem chodil ve středu z družiny dříve a stavěl se do fronty na maso (řízky!!) ve 14 hodin. V 15:00 se otevřelo a to byl šrumec. Jednou se na mě nedostalo a prodavačka: že jsem měl přijít dříve, ženský kývaly hlavou a já pravil, že nezáleží na tom v kolik jsem přišel, ale kolikátý jsem byl ve frontě a kolik toho chtěli ti přede mno. A že kdybych i přišel dříve, tak se nedostalo zase na toho za mnou. A vidíte, měl řezník velkou sekeru, ale nezabil mne. Dobrou noc

M. Hromádko 17.3.2020 18:33

Tak už máme 434 nakžených lidí...

P. Zinga 17.3.2020 18:28

Izraelská vláda dovolila tajným službám sledovat smarfóny corona-infinkovaných.. Co na to pan Guttman, jsou to panikáři?

https://www.tichyseinblick.de/kolumnen/aus-aller-welt/israel-cyber-security-contra-corona/

F. Nekolný 17.3.2020 18:08

Zaměstnancům ve zdravotnictví chybí respirátory ? Ať je jim půjčí ti co se v nich producírují, jako např redaktoři ČTv, kteří někde v polích se nakrucují před kamerou. Bylo málo roušek? Bohužel tisíce soukromých lékáren nebudou vrážet prachy do skladových zásob, které léta neprodávaly ve větším počtu. A ty co měli, tak prodali známým jako podpultovky a pamatovali i na svoji familii. Naši výrobci, jestli nějaké máme, tak je jim ČR ukradená a řídí se neviditelnou rukou trhu.To samé je i s léky.Proč ten chytrák soukr. zubař Šmucler neporadil své partě zubařů, že se mají zásobit ochr. prostředky, navíc když jim to ukládají předpisy. Když nás teď úhlavní nepřátelé zachrání, tak je tich. Ti kritici a sdělovací prostředky se chovají jak hyeny. Jsem zvědav v čem se zase pojede zítra.

S. Lazárek 17.3.2020 18:11

Merunou vybušená makovice a její postraumatické postřehy....tvl.

F. Nekolný 17.3.2020 18:16

Zeptej se tvé staré, jak se to praktikuje, ty zdravotnický samouku. Já jsem se chlubil co všechno mám ? Děláš machra a počítáš příděly hajzlpapíru do špitálů. Nebýt tvé ženy tak děláš skladníka ty meruno.

S. Lazárek 17.3.2020 18:19

Starou máš doma leda ty, burane vesnickej s IQ bublajícího bahna. Nikdo tě nenutí chodit k zubaři votrapo, až ti nateče huba, stav se u vás u kováře votevři na něj svojí bolavou hubu a věř tomu, že těma kleštěma trefí ten správnej. Tobě osobně bych přál, aby vzal ještě ty dva zdravý vedle, demente vymlácenej.

F. Nekolný 17.3.2020 18:26

Asi trefa do černého, že tak vyskakuješ. Ty musíš mít toho zdravotnickýho materiálu doma plné regály. Ty jsi škůdce zdravotnictví. Na rozdíl od tebe jsem byl u zubaře 3x v životě, zatím ty máš vymlácenou tlamu po generálce. Když se fotíš, tak zavři hubu, je to poznat. :-)

S. Lazárek 17.3.2020 18:29

Snad máš děti chytrý po manželce, páč jinak by to pro ně bylo holý neštěstí....:-)

F. Nekolný 17.3.2020 18:37

Tam se starej raději o ty tvoje honičáky a počítej love co jsi zas někoho podfoukl, chovatelu blbé !

P. Jirkovský 17.3.2020 18:30

Jasně, co taky u zubaře, když ty klapačky k opravě jde poslat poštou.

F. Nekolný 17.3.2020 18:41

Jokšíráku, ty raději mlč ! :-)

P. Jirkovský 17.3.2020 19:35

Hele ho, ksindla, jak je po netu a anonymně statečnej!

V. Novák 17.3.2020 18:55

Poslyšte, Lazárku, umíte vy reagovat i jinak než agresí?

S. Lazárek 17.3.2020 19:01

Jistě pane Nováku. A co by vás ještě zajímalo?

D. Müller 17.3.2020 18:28

Musím se fakt smát. Vy ani nevíte, jestli máme nějaké výrobce, ale určitě víte, že to jsou gauneři. Za problém tedy nemůže ministerstvo zdravotnictví, ale jednotlivé lékárny. Z toho je jasně vidět, že víte prd o tom jak funguje svět a zejména ten ve zdravotnictví. Můžete jít za svým obvoďákem a své chytrosti mu sdělit, jestli tedy máte tu odvahu.

P. Forejt 17.3.2020 17:52

Teď jsem obdržel zprávu, která mě srazila do kolen. Jediná vesmírná agentura odkládá první lety do vesmíru(sic). Tak to mně docela štve, protože já už měl zabukovanou jízdenku .....kucky.

P. Forejt 17.3.2020 17:59

mě - sorry