29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Chlapci? Ne. Grázlové!

Dneska se už o gangsterech jako o podnikatelích nepíše, což samozřejmě neznamená, že by se mezi podnikateli nenašli gangsteři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Drobný 4.3.2024 22:19

To jsou zase bláboly! Tak proč tolik statečných Ukrajinců prchlo za hranice?:-/

S. Lazárek 4.3.2024 22:21

Zhruba tolik, kolik by ve stejné situaci prchlo za hranice statečných Čechů?

P. Diviš 4.3.2024 22:25

Jen drobně statečných.

J. Novak 4.3.2024 22:26

Particka, co si rika A tym, by byla jedna z prvnich.

S. Lazárek 4.3.2024 22:40

Zato vy becka byste se zcela jiste tlacili v prvni linii, flastenci.

J. Drobný 4.3.2024 22:32

To sotva, to by Češi museli zdrhnout všichni a ještě by to nestačilo!;-)

D. Mach 4.3.2024 22:22

Chcete hnát do války ženy, děti a staré lidi, chudáčku? :-/

J. Novak 4.3.2024 22:24

A ze je tu i spousta ukrajinskych muzu v brannem veku, ze?

D. Mach 4.3.2024 22:30

Tak jděte a vysvětlete jim to. Asi vaše hodnotné příspěvky na Psovi nečtou!

J. Novak 4.3.2024 22:31

To jsou ti statecni ukrajinci.

J. Drobný 4.3.2024 22:26

Ale jdi ty brepto, oni tu žádní bojeschopní ukroši vůbec, ale vůbec nejsou!;-D

J. Drobný 4.3.2024 22:27

Ale jdi ty brepto, oni tu žádní bojeschopní ukroši vůbec, ale vůbec nejsou!;-D

J. Drobný 4.3.2024 22:27

Ale jdi ty brepto, oni tu žádní bojeschopní ukroši vůbec, ale vůbec nejsou!;-D

J. Novak 4.3.2024 22:19

Je hezke, za co se ukrajinci povazuji.

Ale vypada to, ze jim to bude houby platne.

D. Mach 4.3.2024 22:25

Vypadá to, že už více než dva roky, co tam probíhá Putinova třídenní válka. :-P

V. Čermák 4.3.2024 22:17

To je normální. Informační válka proti informační válce...

PÁD PEVNOSTI AVDEJEVKA VYVOLAL DOMINO-EFEKT. RUSKÁ ARMÁDA SA RÚTI VPRED, UKRAJINCI ZAŽÍVAJÚ PEKLO A APOKALYPSU – AKTUÁLNE Z RUSKO-UKRAJINSKÉHO FRONTU – 3.3.2024

J. Novak 4.3.2024 22:21

Tak, tak.

Propaganda jde ze vsech stran.

Jedine co ma smysl sledovat, je linie fronty.

P. Diviš 4.3.2024 22:26

Krmivo pro Svědky i multiSvědky.

L. Kolman 4.3.2024 22:12

PROTISLOVENSKÁ ŠPÍNA

Robert Fico si dovolil hodně. Dovolil si vyhrát volby i přes to, že volební kampaň proti němu byla podlá. Pomýleným studentům, kdosi platil vlaky do Bratislavy, aby volili „správně“, tedy proti Ficovi. Do voleb na Slovensku se vměšovala česká protidemokratická protislovenská politická lůza, která vyhrožovala kdečím, když Fico vyhraje – svazák Lipánek, bolševická komunistická loutka soudruh Petr Pavel a další.

Fico vyhrál volby, i když média byla proti němu. Fico a jeho parta neměli místo ve slovenském dezinformačním mainstreamu, tedy státní RTVS, a v tzv. červených denících jako SME, Denník N a TV Markíza. Denník N podporuje Soros, SME nějaký slovenský zbohatlík, nějaký slovenský „aspenovec“. Pokud se chtěl někdo do posledních slovenských voleb dozvědět něco o tehdejší slovenské opozici, musel hledat na alternativě jako jsou Hlavné správy, Infovojna nebo ruském serveru Sputnik. Hlavné správy a Infovojnu zablokovali slovenští totalitní „soudruzi“ v roce 2022, stejně jako u nás zavedla Fialova vláda v únoru 2022 brutální cenzuru.

Fico si dovoluje i nadále. Poté co vyhrál volby, plní svůj volební program. Zrušil státní zločinecké spolčení tzv. Úřad speciálního prokurátora, které vedl pravomocně odsouzený zabiják Daniel Lipšic. Daniel Lipšic nenaplňoval podmínky pro práci prokurátora „pro špinavou práci“, tak v minulosti kvůli němu změnili slovenští liberální demokraté zákon. Práce ÚŠP spočívala zejména v účelové kriminalizaci nepohodlných politiků, zejména „ficovců“. Snad nejbrutálnějším výsledkem práce ÚŠP byla smrt advokáta Krivočenka ve vazební věznici a údajná sebevražda generála Lučanského ve vazební věznici v Prešově. Dále ÚŠP využívala institut tzv. kajícníků, tedy univerzálních lhářů. Ti v případě potřeby lhali o někom a o něčem, jak bylo třeba...

J. Václavíková 4.3.2024 22:13

Máte to blbě. Filcka, slovenská špína.

J. Drobný 4.3.2024 22:20

Ubohoučký svět nálepkování!:-/

P. Diviš 4.3.2024 22:27

Hlavně přiléhavého.

V. Mokrý 4.3.2024 22:29

A TO SI TO

říká dáma.

J. Novak 4.3.2024 22:28

Spina je tu jen Vaclavikova.

D. Mach 4.3.2024 22:21

Jakýsi Petr Zdobinský na Pravém prostoru. Lůzr Kolman se tu chlubí cizím peřím, přitom nevymyslí ani holou souvislou větu.

L. Kolman 4.3.2024 22:32

Pakoune, já snad tvrdím, že jsem to vymyslel sám? Na to nemám čas ani rozum. Jiní obé mají, tak proč se namáhat. Jinak na holé věty jste tady vy, Tesařík, Ilsner a některé další áčkové myslivny. A hlavní pastýřka je tady Václavíková, ta je z vaší stáje duševních gigantů.

L. Kolman 4.3.2024 22:01

Kurňa, já jsem dnes bojovně naladěný.

VÍTĚZÍ HOUŽEVNATOST a proto musíme i my vytrvat......

Proč vyhráli Tálibánci nad materiálně nejvyfutrovanější armádou světa i celý jejich tálibánský rozpočet představoval možná setinu rozpočtu amerických jednotek tam na Hindúkůši, tisícinu amerického vojenského rozpočtu všeobecně a sotva desetitisícinu rozpočtu USA? Proč vyhráli vousáči v sandálech i když Američané okupovali v podstatě celé území, všechno monitorovali ze vzduchu u z vesmíru, každý den někde pozatýkali nějaké Tálibánce, každý den nějakého toho povstalce zabili (zpravidla i s celou vesnicí okolo něho), měli pod svou kontrolou afghánskou vládu i afghánské elity?

Houževnatost... Ochota bojovat pořád dál, i když jim bomby zabily bratry, i když jim Velcí satani zavřeli bratrance na Guantánamo. Ochota bojovat takovým způsobem, aby se dalo bojovat i zítra. Každý den odpálit několik střel z minometů na americkou základnu, která kolem měla pět metrů vysokou zeď, nahoře ostnatý drát, reflektory i kulometné věže. V devadesáti devíti procentech případů ta střela neškodně dopadla a neudělala žádnou škodu.

Ale dělali to dvacet let. Dvacet let nechali americké vojáky i naše vyskakovat z postelí při opakovaných poplaších. Svým způsobem to bylo jako dvacetileté období dešťů. Eroze. Eroze vůle, eroze sil, eroze náhradních dílů. Dvacet let to Američanům přinášelo horentní náklady, které neodpovídaly ziskům.

Nakonec Američané neodtáhli po nějaké velkolepé, ale prohrané bitvě. Odtáhli, protože to už prostě nemělo cenu. Američané měli hodinky, Tálibánci měli čas. Američané odtáhli a vlastně toho ani nebylo moc zničeného a hodně toho po nich zůstalo. Hlavně vojenského materiálu.

Vietnamci ve své době také nemohli útočit na americké betonové pevnosti. Neměli na to dost sil. Ale mohli každou noc zkusit, jestli američtí hoši nezapomněli u bunkru zamknout dveře... Jednoho dne to vyšlo...

P. Diviš 4.3.2024 22:05

Rusko jako Talibán, to mne ještě nenapadlo, ale celkem to sedí. Společných rysů je dost.

Jen zaútočili na Ukrajince, ne na USA, těch se bojí.

J. Černý 4.3.2024 22:08

USA se také Rusů boji a tak si na najala mužiky z Ukrajiny.;-D Výsledek .Okrajina v popelu.

L. Kolman 4.3.2024 22:08

Je pravděpodobné, že nikdy nebudeme mít dost sil na přímý střet. Nikdy nebudeme mít k dispozici sedm miliard ročně, abychom si vybudovali vlastní Českou televizi. Nikdy nebudeme mít k dispozici padesát miliard ročně pro nějaké svoje vlastní politické neziskovky. Nikdy nevybudujeme vlasteneckou televizi, na kterou by koukaly miliony lidí. Tálibánci také nikdy nepostavili raketové, vrtulníkové, pěší a stíhačkové vojsko pro velikou epickou bitvu.

Vítězí houževnatost. Prostě je zapotřebí nepřestat. Zatnout zuby a prostě jim do toho liberálního světa střílet šrapnely. Občas hlavou vrazit do zdi, abychom zjistili, jak je pevná, ale nikdy nezapomenout ji každý den pomočit. Eroze. Bojovat tak, aby se dalo bojovat i zítra. Bojovat tak, aby je to prostě přestalo bavit. Bojovat tak, aby toho vlastně neměli zapotřebí. Bojovat tak, aby si řekli, že jim to za to nestojí.

Bojovat zatnutými zuby, házením písku do soukolí a hlavně tím, že se na to nevykašleme. Bojovat tím, že budeme houževnatější než oni a budeme je tak dlouho pozvolna omílat, až jednoho dne povolí. Takhle to vlastně dělali i obrozenci. Také mluvili o zpuchřelém Rakousku. Také čekali, až to vídeňskou kliku přestane bavit. Chovali se, jako by měli k dispozici celou věčnost.