Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

Bouře na jihu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 419
  • Poslední: 11.4. 2017 23:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Vandas 11.4.2017 9:54

Re: Přátelé.

Loni jsem vzal 12 lahví 2,5l Bráníků na loď , neb se mi nechtělo vozit tolik lahví. A..?? Stál za hovno. :-):-):-)

P. Hlosta 11.4.2017 9:59

Re: Přátelé.

:-)))

M. Prokop 11.4.2017 9:53

Re: Přátelé.

Ten Braník už se vaří na Smíchově, ač majestátní budovy pivovaru ještě stojí.

Ale nebylo to nikdy nic moc.

O. Uživatel 11.4.2017 10:10

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 11.4.2017 10:15

Re: Přátelé.

V restauraci "Na Kopečku", hned u pivovaru a paradoxně v dolíku, jsme se rádi občerstvovali cestou ze školy. Už je to dost dávno.

A v Braníku jsem nějakou chvilku i bydlel, než jsem se vrátil na rodný Smíchov.

U kamaráda v práci říkali branické desítce "myš". Jednou prý našli malou utopenou ve flašce. :-))

J. Růžička 11.4.2017 10:26

Re: Přátelé.

S tou myší jste mi, pane Prokope, připomněl historku, kterou vyprávěl sládek pardubického pivovaru. Za její pravdivost ovšem ručit nemohu. Stalo se, že cikán, pověřený očistou a desinfikcí ležáckých tanků, místo práce na místě usnul. Nikdo jej nepostrádal, zavřela se otevřená dvířka a prostor napustil pivem. Prý tmavým. Z cikána našli pak jen kostru, zato pardubickým tato várka tehdy mimořádně chutnala. Jak jsem nakoupil, tak prodávám...

A. Trick 11.4.2017 10:30

Re: Přátelé.

To se stalo v minimálně sedmi pivovarech.

S. Lazárek 11.4.2017 10:30

Re: Přátelé.

Toto se stalo i v benešovském pivovaru a jistě v mnoha dalších. O podobných pravdivých historkách se dočtete v knížce Černá sanitka a jiné děsivé příběhy. O víkendu jsem jí dočetl a zjistil jsem, že i já jsem byl přenašečem minimálně jedné echt podobně pravdivé historky.....:-)

J. Laták 11.4.2017 9:53

Re: Přátelé.

Destistupňový Bráník je nejlepší, když stojí na sedmém schodu. Také jí mám rád. Právě jsem se vrátil od doktorky a jdu pro ní .. ;-)

S. Lazárek 11.4.2017 10:03

Re: Přátelé.

Originální pivo ze sedmého schodu je z oblasti, odkud pocházím a vždycky se mu říkalo pivo hrdinů. Kdo vypije dvě a neposere se, je hrdina.

P. Vandas 11.4.2017 10:08

Re: Přátelé.

Souhlasím. Nejlepší je, když stojí na sedmém schodu. Trvale. :-):-):-)

A. Trick 11.4.2017 9:59

Re: Přátelé.

Zkuste Źatec, pivo z kraje kde je chmel doma.

J. Mrázek 11.4.2017 9:33

Na jižnějším jihu ...

p arlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Epidemie-exploze-kriminality-politiky-planovana-islamizace-Lode-s-imigranty-uz-nikdo-ani-nepocita-Vitejte-v-dnesni-Italii-482543

J. Urban 11.4.2017 9:32

No jo. Tak na Mirka Dušína Zimolu taky tak

nějak došlo, tak se to nějak "náhodou" vyvrbilo před volbami, "náhodou" poté, co se socbotka a jeho kamarila opřeli do babišostánu... Socfašouni ovšem momentálně tahají za kratší konec provazu, každé socbotkovo vyjádření v médiích pošle preference zase o půl procentního bodu dolů. To Babiš je jiný kofr, mlčí, mlčí, když nemlčí, tak akorát mlží - a sbírá u čtvrté cenové další a další body. No co chcete, když všechny levicové a pseudopravicové klausozemanovlády likvidovaly v ČR cíleně střední třídu, oporu demokracie? Teď si česká společnost nechá od Babiše nasadit obojky a náhubky a ještě bude tleskat :-(

O. Uživatel 11.4.2017 9:34

Uživatel požádal o vymazání
F. Doušek 11.4.2017 9:38

Re: No jo. Tak na Mirka Dušína Zimolu taky tak

Zimolův pokřivený úsměv naznačoval až potvrdil....

P. Hlosta 11.4.2017 9:44

Re: No jo. Tak na Mirka Dušína Zimolu taky tak

Čtvrtá cenová už neexistuje. Teď její zákazníci stávají před večerkami s lahváči. No a při tom, pokud vůbec mluví o politice, nadávají na miliardáře. On je fakt rozdíl si koupit z čepu a ve flašce. ;-))

P. Vandas 11.4.2017 9:25

Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

:-):-):-)

O. Uživatel 11.4.2017 9:27

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 11.4.2017 9:28

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Tam netočej! Přinesu Vám petflašku Bráníku. :-):-):-)

S. Lazárek 11.4.2017 9:31

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

To je dobrej humáč, to není dobrý ani na zalejvání macešek.....:-)

O. Uživatel 11.4.2017 9:32

Uživatel požádal o vymazání
K. Němec 11.4.2017 9:38

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Měl jsem nedávno 11 z Bráníku k obědu a nebylo to tak hrozné.

S. Lazárek 11.4.2017 9:39

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Je to jistě věc subjektivní, ale podle mne se jakýkoliv Bráník nejlíp hodí na waterboarding.

O. Uživatel 11.4.2017 9:41

Uživatel požádal o vymazání
K. Němec 11.4.2017 9:48

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Je to subjektivní. Takhle já nemůžu Staropramen, Černou horu a desítku od Budvaru.

P. Hlosta 11.4.2017 9:40

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Jestli byl oběd až tak mizerný .... ;-))

K. Němec 11.4.2017 9:45

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Telecí řízek a byl dost povedený. :-)

P. Hlosta 11.4.2017 9:50

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Probůh, proč jste ho kazil pivem?! a Bráníkem zvláště? K tomu telecímu je vhodné víno a to bílé. Ne ovšem celou flašku, ale dvě decky. ;-))

K. Němec 11.4.2017 9:56

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Protože když si dám k nedělnímu obědu pivo, tak po něm upadnu na dvě hodinky do spánku. Po víně tak slastně neusnu. :-)

P. Hlosta 11.4.2017 9:39

Re: Jdu si pro pivo. Nechcete,taky něco koupit, když už tam jdu?

Dnes je to spíš na grog to počasí. Ale když už se s tím potáhnete, přiberte mi Portoriko, já ho u nás nemůžu sehnat. ;-))