27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Mini-krize před mini-summitemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 24.6.2018 23:01, přehled diskusí

Italové jsou komici :
Autor: J. Schwarz Datum: 24.6.2018 22:12

se svým nápadem rozebrat si i nelegální migranty, které neziskovky přivezou do Evropy. Ne ne, ty ať si pěkně nec hají ti, co si chtějí dál hrát na "zachraňování trosečníků", ač je jasné že o žádné "trosečníky" nejde. Jejich domovské země se taky zrovna nepřetrhnou snahou vzít si "zachráněné" domů. Pokud vypluju na moře na nafukovací matraci, nejsem trosečník, ale vůl. Nebo vyčuránek kalkulující s tím že mne někdo vytáhne a dá mi zadarmo najíst. Už se někdo z těch krasoduchů a "začleňovatelů" namáhal vysvětlit, proč jdou migranti přes Libyi, suverénně nejvíc rozvrácenou severoafrickou zemi? Nejspíš proto, aby "humanistická" propaganda mohla masírovat veřejnost drastickými příběhy plnými znásilňování a otrocké práce. Nic z toho / kdyby to byla pravda / by jim nehrozilo, pokud by šli do Maroka, Tunisu, Alžíru či Egypta. Takhle to vypadá, že jse snad ti Libyjci platí za to že jdou ausgerechnet přes ně!

Re: Italové jsou komici :
Autor: J. Urban 043 Datum: 24.6.2018 22:19

No vidíte, a zrovna já byl takový naivka (jistě by se dalo použít i jadrnější slovo), že jsem Lékařům bez hranic pravidelně přispíval. No, skončil jsem s tím, subvencovat tuhle "cestovku", tím pádem se mé peníze nedostanou tam, kde by třeba mohly pomoci. Ale vinu za to necítím, tu by měl cítit někdo jiný, kdo peníze dárců zneužil v této organizaci pro jiné (zcela pochybné) účely, než deklaroval.

Re: Italové jsou komici :
Autor: P. Grigar Datum: 24.6.2018 23:01

..to směřování přes Libyi má jediný důvod..není považována za bezpečnou zemi(myslím že záměrně..) a tím jaksi získávají možnost žádat o asyl. Bylo by přece nelidské je vracet do nebezpečné země, ze které utíkají. Cvak.. a kruh se uzavřel. Azylant z turisty navštěvované oblasti, to nezní tak dojemně.

Někdo by měl konečně přijít s koncepcí, jak:
Autor: J. Urban 043 Datum: 24.6.2018 22:12

eliminovat šílence v čele EU. Je třeba je zbavit moci, případně internovat a hlavně nahradit lidmi, kteří budou žít realitou a problémy, které trápí normální lidi (ne menšiny a ne cizácké parazity). Pokud se to brzo nestane, nahradí šílence v čele EU a zemí, jeko je DE a FR, nějaký jiný šílenec, nějaká nová forma Hitlera. Politické strany všech členských zemí EU by si měly uvědomit svůj úkol, zadání a poslání! V roce 1933 (a předtím) v Německu však politické strany zcela selhaly!!!

Stranická skupina KSČ = mini summit:
Autor: D. Bystriansky Datum: 24.6.2018 18:49

...tzv. mini summit je založen na stejném principu jako svolávání stranické skupiny KSČ za bolševika.

Při každém výboru, orgánu musela fungovat str. skupina KSČ, což byla vždy nadpoloviční většina členů výboru. Na str.skupině se zaujalo jednomyslné stanovisko, jež bylo tím pádem vždy většinovým při hlasování ve výborech, či jiných orgánech.

Dnes v EU funkci stranické skupiny KSČ plní staří/zakládající/členové EU/EHS/.

Je:
Autor: V. Pokorný Datum: 24.6.2018 10:25

dobře, že s tou tupou sebrankou ve vedení EU v neděli nebude Česko přímo. Minisummit? K smíchu. Setkání neschopných a vydíratelných, odposlouchávaných a řízených lidí. Svazačka Merkelová, žabožrout Macron, podporovatel daňových rájů Juncker, představitelé degenerovaného myšlení západní Evropy. Fuj.

Re: Je:
Autor: S. Netzer Datum: 24.6.2018 10:34

Hlavně že vám nevadí estébák v čele vlády a nedůstojná hlava státu.

Kam to Masarykův narod jen dopracoval!

Re: Je:
Autor: V. Pokorný Datum: 24.6.2018 11:10

Zdravím. Víte, mně pan Babiš není moc po chuti. Vím, že to bude znít trochu...obezličkově, jenže je přece jen, aspoň v některých věcech přímější než jiní politikové v Česku, kteří se domáhají vládnutí. Nedělám si žádné iluze o něm. Nikdy nevěř bohatému! I on je v politice posluha a je, podle mého vydíratelný a taky vydíraný, ze strany EU, a možná i jiných.

Pokud jde o prezidenta, tak pan Zeman mi, jako prezident, vůbec nevadí. Naopak. Mohl být, podle mne, v čele státu horší prezident. Nebudu jmenovat který. No, Masarykův národ? Nějak tomu významu nerozumím. Ale to i já se tak mohu ptát, a přesto jsem, víceméně, názorově jinde, než Vy. Co naděláte? Mějte se.

Re: Je:
Autor: K. Janyška Datum: 24.6.2018 11:26

K Hitlerovi ne.

Ale je pravda, že ti dva jsou odpornými zjevy i pro mne... Dzp.

Re: Je:
Autor: V. Pokorný Datum: 24.6.2018 12:52

Zdravím. Poznámka zřejmě ke mně. Víceméně nemůžu než tohle přijmout. Mějte se.

Re: Je:
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.6.2018 12:48

A kde to bijou ty černochy?

Re: Je:
Autor: P. Aron Datum: 24.6.2018 13:40

No, jo. Ale nebýt té STB ani by nebyl Listopad 89. Kdo dovedl průvod studentů na Národní ? STBák Zifčák alias student Růžička. Inu to jsou paradoxy. A co zvláštní archiv ministra Sachera ?

Re: Je:
Autor: P. Aron Datum: 24.6.2018 13:35

Přesně tak.

Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.6.2018 20:08

parlamentu z konce 19. století. Kde nejsme, nemůžeme ani říci, s čím nesouhlasíme.

Re: Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U:
Autor: M. Prokop Datum: 24.6.2018 17:07

Parlament je oficiální instituce, "minisummit" drbárna a přemlouvárna.

Re: Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U:
Autor: D. Bystriansky Datum: 24.6.2018 19:39

Nemohu souhlasit - minisummit, bych přirovnal k stranické skupině KSČ za bolševika, tam se taky přijímalo jednomyslné většinové stanovisko.

Před časem:
Autor: P. Zinga Datum: 23.6.2018 18:53

se pokusila "Milka" Netzer zpochybnit mé znalosti němčiny tím, že tvrdila, že slovo "Wohlstandwewahrlosung" (zpustnutí z přepychu, nebo zblbnutí z přežranosti) se v němčině neužívá a když, tak pouze v souvislosti s výchovou dětí. Zde důkaz, že neznalost (nebo záměr?) prokázala Milka:

https://www.tichyseinblick.de/feuilleton/buecher/peter-hahne-wortmuell-als-wohlstandsverwahrlosung/

" Slovní odpad jako zblbnutí z přežranosti".

Re: Před časem:
Autor: I. Břízová Datum: 23.6.2018 19:55

Tak na to se Vám asi neozve. Jedině, že by objevila nevhodně použitý otazník.

P.S.:
Autor: S. Netzer Datum: 24.6.2018 10:20

Velmi si cením příspěvků jazyka- (a nejenom toho) neznalých důchodkyň, které nemohou odolat nutkání přispět k obohacení diskuse duchaplnou poznámkou.

Doufám, že mi budete i nadále věrná a nepřestanete se lepit ... PSP.

Re: P.S.:
Autor: I. Břízová Datum: 24.6.2018 10:48

Opravdu dlouho jsem už vás osobně neoslovila. Tak vás moc zdravím paní Sybille Netzer. Máte radost? Pro vaši radost se ráda obětuji.:))... UPKZ

Re: Před časem:
Autor: R. Stary Datum: 23.6.2018 20:28

"Wohlstandwewahrlosung" dovolim si to prelozit do nemciny: "Wohlstandsverwahrlosung". Je to trefny vyraz,ktery bych pouzil taky. Vase "Milka" si neco precetla v internetu.

Re: Před časem:
Autor: S. Netzer Datum: 24.6.2018 9:44

"Nepokusila", nýbrž dokázala že význam slova je jiný než jsi mu přisuzoval ty, nechutný vepři Zingo.

A názory nějakého televizního hlasatele mě zajímají zrovna tak jako ty tvoje. To znamená že vůbec ne.

Re: Před časem:
Autor: J. Vlček Datum: 24.6.2018 11:04

A koho myslíte, paní Netzerová, že zajímají vaše názory, kterými nás tu denodenně obšťastňujete? Názor vemene z kvočny totiž nezajímá nikoho. Obveselujte jimi pisatele v diskusích u vás v Německu. Třeba se rádi pobaví, ale nejspíš vás s nimi pošlou do hajzlu.

Re: Před časem:
Autor: P. Grigar Datum: 24.6.2018 18:43

..inu já si rád počtu v jejích názorech, pokud se podaří v těch jejích odkazech vydolovat něco jí vlastního, tedy kromě urážek.. Ovšem nedávno tu někdo vyjádřil myšlenku, že může jít o prezentací Umělé Inteligence(UI). Z toho mě mráz obešel, no potěště koště za takový Centrální mozek lidstva, ale potom jsem si vzpomněl na dávnou reakci dělnictva na zavádění strojů do manufaktur(Liebig, Liberec..). V krajním případě by tedy na Netzer mohl stačit kbelík řádně osolené vody(to kvůli vodivosti) vylitý do obvodů. Jenom zjistit, ve kterém kumbále na ní někdo kutí..

Re: Před časem:
Autor: P. Zinga Datum: 24.6.2018 12:52

MIlko, ten "nějaký" televizní hlasatel je na rozdíl od tebe v Německu "někdo".

Re: Před časem:
Autor: P. Aron Datum: 24.6.2018 13:44

Lepší je ovšem experiment Dr.Calhouna s myším rájem.

....Stali se z nich „the beautiful ones“ – krasavci. Tito žili absolutně odloučeni od společenství. Nepodíleli se na bojích ani neprojevovali zájem o páření. Věnovali se výlučně krmení a napájení a byli posedli krásou svého kožíšku. Od ostatní populace se odlišovali dokonalým vzhledem. Na jejich těle nebyly žádné jizvy po soubojích, byli bezchybní vyčesaní, krásní a zdraví. Avšak na rozdíl od ostatní populace byli velmi hloupí. Neuměli reagovat na vnější podněty, změny situace, nebyli schopni žádné interakce s okolím. Myší muži přestali ukazovat své charakteristické rysy. Tito samci přestali chránit své ženy a bojovat o svá území. Nechtěli vyhledávat ženy pro reprodukci a celkově se začali chovat velmi pasivně. Neplnili žádnou společenskou funkci.

Zdroj: https://ifenomen.cz/veda/dokonaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil

Hlavně by premiéři V4:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.6.2018 10:28

i Sebastian Kurz měli šetřit svými podpisy pod různé eurodokumenty a závěry z jednání. Ono se v EU řekne, že jsou nezávazná- proč ale potom vyžadují podpisy? Jenom jako prezenci? To by vyřešil prezenční list. :-)) V EU, kde je všechno direktivní, nelze věřit na nezávaznost podepsaného dokumentu.

Re: Hlavně by premiéři V4:
Autor: J. Kombercová Datum: 23.6.2018 11:28

Prezenční listina, podpis, zúčastnila jsem se. Ale, jak píšete, všechno jde jinak.

Zespodu roste nekoordinovaný odpor proti EU a přeroste :
Autor: K. Janyška Datum: 23.6.2018 9:44

v obecnou revoltu a rozpad EU na LS. Jiná možnost neexistuje. Pud sebezáchovy lidem velí něco úplně jiného, než pro mne a podle mne socialističtí zločinci z EU... Dzp.

Doufejme, že Kurz bude dostatečně odolný..:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.6.2018 8:09

Kurz je navenek okouzlující, ale uvnitř velmi tvrdý, říká rakouský politolog - https://zpravy.idnes.cz/rakousko-reinhard-heinisch-rozhovor-sebastian-kurz-f9j-/zahranicni.aspx?c=A180531_142838_zahranicni_aha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Ve svých jednatřiceti letech je rakouský kancléř Sebastian Kurz nepochybně mimořádným fenoménem evropské politiky. A jeho hvězda září čím dál jasněji. „Jeho síla spočívá v tom, že dokáže velice efektivně oslovit široké vrstvy obyvatel,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz rakouský politolog Reinhard Heinisch (i když by si měl pořádně dát bacha, Erdogan mu usilovně vyhrožuje)

Německý "svět": "Kurz je lepší než Merkel" - http://www.krone.at/1679868?utm_source=%22Guten+Morgen%22+Newsletter&utm_campaign=dc7ab981a7-Guten-Morgen-NL&utm_medium=email&utm_term=0_57e5ea3693-dc7ab981a7-183746237

Evropa na pokraji nové třicetileté války?- http://jdem.cz/d86e36

Počet teror. útoků vzrostl o 45 procent!- http://jdem.cz/d86e46