Neviditelný pes

SVĚT: Děti nosí čáp

17.7.2021

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky. A babička a maminka nikdy nelžou. Na této pravdě stojí v určité fázi duševního vývoje náš svět.

Ovšem to je asi stejná pravda, jako že největším nepřítelem našeho nejlepšího přítele, USA, je jistá země zvaná Rusko. Rusko je „bekané“ a vůbec fuj, což víme od našich rodičů, intelektuálů a vůbec vzdělaných lidí z „rozvinutějších států“, jak se rádo píše. A starší si okupaci Ruskem (SSSR) ještě pamatují.

Takže naším zásadním cílem je státi na straně našeho největšího přítele a bušit pěstičkami do bídáka Putina a Ruska obecně. Vždyť už od nepaměti tomu tak bylo a je. A tak si okresní političtí formáti, různí podržtaškové, ale i podlézaví šplhouni (z hlouposti anebo za peníze) vymýšlí, jak by to těm hnusným Rusům ukázali. A protože navenek toho moc ukázat nemůžou, bourají sochy, dávají vysvětlovací-nasírací cedulky pod označení ulic po sovětských maršálech. A vědí na tuty, že Vrbětice vyhodili do luftu ruští agenti. A když si president troufne jen mírně zapochybovat s poukazem na to, že nemáme žádné důkazy, že to tak skutečně bylo, označí Miloše Zemana za ruského švába. Viz Neviditelný pes – Výbuchy, o nichž se mlčí.

A lebedíme si, jak jsme věrní, převěrní spolubojovníci a jak to dokazuje, jak jsme chytří. A předvídaví. Naši přátelé nám to jistě nikdy nezapomenou!!! A tak z pilnosti napíšeme do Moskvy dopis. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek pak předá ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému diplomatickou nótu požadující plnou náhradu škod způsobených výbuchem ve Vrběticích. Ty se odhadují na 650 milionů korun.

Českou žádost přirovnala mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová k vyděračství. „To, co se děje v hlavách českých politiků, kteří už měsíce uvažují o způsobech dalšího zhoršování bilaterálních vztahů, je již nemožné pochopit. Sami se přidali na seznam nepřátelských zemí. A s každým novým divokým prohlášením a akcí potvrzují svůj status,“ dodala Zacharovová na svém telegramovém kanálu (zdroj). Ovšem pak to bylo ještě horší, protože nejen Rusové, ale i další soudní politici ve světe nás označili za šašky a naši nótu za historku hodnou vyprávěnek jistého dobrého vojáka Švejka. Důkazy ČR nemá anebo je nemůže ukázat, soudní řízení se nekonalo, neb jaksi nejsou žádné důkazy. Ale koukejte zaplatit, vy Rusáci špinaví! Prostě, ve svatém nadšení jsme se ukázali jako naprostí pitomci, kteří nechápou či nedbají ani základní právní postupy a diplomatické jednání.

Naši aktivisté, rádoby politici a mediální idioti naběhli na mediální desinformační vlnu rozpoutanou v USA Demokratickou stranou a „woke “intelektuály po tom, co prohráli s Trampem. A řvali jako pominutí, že za to může Rusko, a proto je nutno ho zničit …

Tihle blázni v USA a obecně na Západě (do toho počítám i část politiků a novinářů v ČR) dovedli tento konflikt až do stavu návratu ke „studené válce“. A občas až na hranici „horké války“.

V okamžiku, kdy byl Trump poražen a do úřadu presidenta USA nastoupil Joe Biden, domnívali se tito hlupci, že už snad konečně zvítězí americká „pravda a láska“ a Putin bude vyhnán (kým?!?) z Kremlu. A oni se dočkají zasloužené odměny…

Nějak nepochopili, že to celé byla jen politické hra. Jakmile se Biden a skutečné síly, které za ním skutečně stojí (což rozhodně není ani MeToo, ani hnutí Black Lives Matter a obecně ani pokrokáři „woke“), chopili moci, otočila vláda USA kormidlo. A novinový mainstream sklapl podpatky a chválil Bidena za to, za co by Trampa roztrhal na cucky. Třeba za jednání přímo s Putinem. Po prvním kontaktu nové americké vlády, tedy jednání ministra zahraničí USA Antonyho Blinkena a ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, sice novináři psali bláboly o neúspěchu a podobně, ale rychle přešaltovali.

USA a Rusko si sice vyměnily ještě několik nelichotivých slov, ale pak Biden zavolal do Moskvy a prakticky bleskurychle se Binden a Putin sešli v Ženevě. Komentátoři brblali, že se prý nic moc nestalo a nedohodlo, ale ve skutečnosti to byl zásadní průlom. Obě země uznaly „status quo“. Po různých hrátkách na ostří nože se dohodly, že Ukrajina ani Krym jim za další světovou válku nestojí.

Některé věci byly vyřešeny bleskurychle. Neléčený vřed zvaný Sýrie je nutno nějak vyřešit. Ač to naše media prakticky pominula a nenamáhala se o tom informovat čtenáře, v den ženevské schůzky totiž Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o situaci v Sýrii, jejíž znění bylo připraveno oběma velmocemi rukou společnou a nerozdílnou. Věci si všiml sice komentátor Fištejn, ovšem jeho tvrzení, že se dnes v Sýrii toho moc neděje, je naprosto mimo mísu. Turecko obsadilo část Sýrie a organizovalo válku o Karabach. Libanon, což je historicky část Sýrie, je zlomeným státem. Nejsilnější je v něm Hizballáh, plně vyzbrojená muslimská teroristická organizace. Část Sýrie, Ibdil se statisíci obyvateli, většinou muslimskými fanatiky kontroluje Islámský stát. Atd. atd.

Něco rychle vyřešit nejde. Po mnoha letech nadávek a schválností, na čemž většinou vydělal Putin a Rusko, vyslal Biden do Moskvy silnou figuru, Johna Kerryho na jednání se starým lišákem Sergejem Lavrovem. Prý tam budou jednat tři dny o otázkách klimatu a ekologie. Tak to je asi tak stejně pravdivá informace, jako že děti nosí čáp. A kdo věří, že si tam oba zkušení diplomaté budou tři dny povídat o „ekologii“, je na tom stejně asi jako děťátko, co věří na čápa. Tak jako při výrobě dětí se ty nejdůležitější věci dělají, jak víme, potmě a v soukromí.

O čem asi jednají? Tak třeba, že USA a my s nimi jsme prohráli válku v Afghánistánu a USA nedokázaly nejen zastavit Talibán, ale ani ochránit s nimi spolupracující Afghánce. Pokus USA zorganizovat letecký most na záchranu statisíců lidí zkrachoval. USA se bojí, že se budou opakovat šílené scény po pádu Jižního Vietnamu, kde se na své spojence vykašlali. Rusko, pokud se ví, sdělilo, že na hranice Afghánistánu s bývalými sovětskými republikami (Turkmenistán, Tádžikistán, Uzbekistán) pošle svoje jednotky, které má v této oblasti rozmístěné. Přes hranice Afghánistánu už prchají statisíce lidí. Vojáků i civilistů. A bude hůř.

Zásadní pak je také to, že americký prezident požádal Putina, aby zakročil proti zločineckým živlům působícím v kybernetickém prostoru, a oznámil, že Spojené státy počítají s ruskou součinností v potlačovaní kybernetických hrozeb. USA a Západ obecně, včetně nás, je vystavován už delší dobu hackerským útokům a obecně se předpokládá, že tito hackeři jsou buď součástí ruských tajných sil a armády, anebo že jsou Moskvou tolerováni. Každý takový útok, za který chce útočník peníze, je vlastně válečným útokem a jistě bude významnou součástí příštích válek a konfliktů.

Ihned po tomto požadavku však neznámí hackeři silně zaútočili na USA a Západ, což mělo být ukázkou zlotřilosti Putina a slabosti Bidena, který prý nemá vůbec co s Ruskem jednat. Duševně mdlí provokatéři by snad pro své cíle a potěšení chtěli nahnat Rusko a Západ do velkého konfliktu.

Zastavení těchto útoků by pak prý bylo přiznáním Putina, že za tím stojí on. Kdo stál za bandou zločinců, která začala být pomalu schopná zablokovat chod některých zásadních ekonomických, ale i zdravotních či vojenských uzlů, se neví. Faktem je, že před několika dny stránky těchto hackerských skupin z internetu zmizely a útoky také. Pravděpodobně to byla ukázka spolupráce tajných služeb USA a Ruska.

Zdá se, že USA pochopily, že Rusko není tím hlavním nepřítelem, ale že může být v konfliktu s muslimy a případně s Čínou vítaným spojencem.

V době, kdy nové, tentokrát organizované stěhování národů a hrozící pád dnešního Říma (USA a Evropské unie) pod útoky barbarů je daleko větší hrozba než ony hypotetické ruské tanky.

Konec konců, Rusko je křesťanský svět, vyrostlý z východní části křesťanstva. Díváme-li se do budoucnosti, musíme myslet na minulost. Sovětský bolševismus a německý nacionální socialismus byly dvě jedovaté větve jednoho stromu. Nemáme si moc co vyčítat. Přežili jsme.

Nové tažení barbarů bychom přežít nemuseli.

P.S. Kdyby se chtěl nějaký nový cenzor rozčilovat nad názvem „barbar“, doporučuji mu nalézt si význam slova „barbar“ a „barbarské státy“ na Wikipedii. Tedy pokud dotyčný „woke“ umí číst a chápe „cizí slova“.
A copak teď budou dělat a psát tihle kmáni, co se tak horlivě vložili do cizích služeb ? Když panstvo zavelí ke změně kurzu?
Jak že to napsal Karel Havlíček Borovský před 175 lety?
„Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.“
I když tihle poskoci bývají, jak známo, mimořádně gumoví.zpět na článek