Neviditelný pes

FOTOROK u nás na vsi, která je součástí tzv. Moravského Záhoří (4)

22.5.2023

Předchozí díl najdete zde.

Duben a půl května k tomu.

Duben se vyvedl dle prognóz a lidových pranostik, jako že duben, ještě tam budem (za kamny).

Vybrala jsem z přemnoha dubnových pranostik jen malinko z wikicitátů, a tak můžete nyní již minulost porovnat s budoucností

Zlatá vrba, duben, Moravské Záhoří 2023

1. duben Prší-li na 1. dubna, bývá mokrý máj. 24. duben Jiří i Marek mrazem nás zalek. Když na svatého Jiří mráz, bude i pod křovím oves. Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. 25. duben Jiří i Marek mrazem nás zalek. Kolik tepla před Markem, tolik zimy po něm. Na svatého Marka schová se do žita vranka. Tady bych upřesnila „do řepky vranka“.

Hostýnky v zajetí řepky, začátek května, Moravské Záhoří 2023

Našla jsem těch dubnových pranostik na stovku, takže se sem všechny nevlezou, jen ty zásadní. Na pranostikách je pěkné, že na rozdíl od jiných, na nás zkoušených reformách, lze tyto ověřit v praxi a navíc vycházejí z letitých zkušeností prostého avšak rozumného lidu, což je možná zbožné přání současných reformátorů.

Divné slunce, začátek května, Moravské Záhoří 2023

Jak jsem tak v tom věku kmetky, potloukám se většinou jen v okolí a tak vám nemohu zprostředkovat adrenalinové zážitky z cyklostezek a jiných treků . Stačí mi ke štěstí, že je venku bezlidno a že se nesvalím samovolně do trávy, když při mých myšlenkových pochodech a úžasných myšlenkách, které mne napadají venku a doma si na ně nemohu vzpomenout, nešlápnu do nějakého dolíku, který mne uvede do stavu beztíže, aniž bych potřebovala Muskovu raketu.

Zátoka Mokrých psů, 18. května, Moravské Záhoří 2023

Jenže kromě těch létajících myšlenek musíme my pejsakaři sledovat, zda se pod teniskou nenachází enono, zda psi zrovna neochutnávají leklou rybu vytaženou volavkou, zda v dáli nejde nějaký nepřátelský čokl, případně ječící člověk, kterého si psi ani nevšimnou, taky zajíci bývají nebezpeční, protože svádějí psa k nekalým nápadům, a to máte pořád něco.

Podvečer u rybníka, začátek dubna 2023, Moravské Záhoří

Pak přijdete domů, psi přetrpí očistu a vy vejdete, abyste registrovali dvě ječící kočky, že jako mají hláááád! Takže si myslím, že jsem akční dost, a mám co dělat, abych při tom všem ještě zhodnotila uplynulé období. Uf. Tak tady to teď máte.

Video: Jarní žabí zpěvy.

Foto: Jenny. Podívejte se do hezké fotogalerie!

Jenny Neviditelný pes


zpět na článek