Neviditelný pes

VÁLKY: Která byla nejkrvavější

21.2.2024

V současné době mnohá média tvrdí, že izraelská vojenská kampaň proti Hamásu patří prý mezi nejkrvavější a nejničivější války v nedávné historii, pravdou ale je, každá významná válka v regionu Blízkého východu a v Africe měla mnohem vyšší počet obětí než válka mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy, včetně irácko-íránské války s odhadovanými 500 000 až 2 miliony mrtvých.

Jen pro srovnání, syrská občanská válka si vyžádala přes půl milionu obětí, jemenská občanská válka za sebou nechala 150 tisíc mrtvých, v Africe zuří konflikt v Súdánu, během kterého přišlo o život až 2 miliony lidí, ovšem tato řezničina se netěší zájmu mainstramových médií, nevládních organizací ani OSN.

Válka v Tigraji v Etiopii za poslední tři roky, kterou jsme možná ani nezaregistrovali, protože se mainstreamové sdělovací prostředky rozhodly o ní téměř neinformovat, si možná vyžádala životy 80 000 až 600 000 lidí.

Během války v Gaze zahynulo téměř 30 tisíc Gazanů, včetně bojovníků Hamásu, kterých je až 11 tisíc, za což však Izrael čelí tvrdé mezinárodní kritice, přestože však ve skutečnosti každá válka na Blízkém východě a v Africe byla mnohem krvavější a ničivější, než ta stávající v Gaze. Včetně irácko-íránské války s odhadovanými 500 000 až 2 miliony mrtvých, druhé války v Iráku, mezi léty 2003-2011, s 461 tisíci mrtvými. V Africe za války v Kongu od roku 1996 zemřelo až 6 milionů lidí.

Takže zde opět můžeme vidět do očí bijící dvojí metr a mnohdy už ani neskrývaný antisemitismus. Samotná statistická čísla o obětech válečných konfliktech na Blízkém východě a v Africe dokládají pokrytectví propalestinských propagandistů. Proč při každém válečném konfliktu mezi Izraelem a palestinskými teroristy, propuknou divoké protiiizraelské demonstrace po celém světě, které jsou často velmi násilné, zatímco žádná jiná válka na Blízkém východě a v Africe se netěší zájmů všelikých aktivistů a „bojovníků za mír“, když při každé z nich umře mnohem více lidí?zpět na článek