Neviditelný pes

SVĚT: Jak skončí třetí světová válka?

7.10.2006

Horor na čtení před usnutím

Knihu o tom napsal v roce 1981 válečný korespondent René Noorbergen a vydal ji v nakladatelství Windsor Publishing Corporation v New Yorku. Podle něj třetí světovou válku předpověděl už Michel Nostradamus v roce 1555, kdy vydal své proslulá proroctví. Noorbergen jeho předpovědi analyzoval v knize „Nostradamus Predicts the End of the World“. Nostradamus podle svých astrologických předpovědí umístil tuto válku mezi rok 1980 a rok 1995.

Na začátku se mělo zdát, že už bude navždy mír utvrzený pádem komunismu a přátelstvím dvou severnách zemí, Ruska a Ameriky. Je podivuhodné, že komunismus nazývá Nostradamus učením Thomase Mora, který napsal knihu Utopie. Tato kniha popisuje ideální komunistickou společnost. Nostradamus měl někdy problém s popisem pojmů, které v jeho době neexistovaly, zbraní hromadného ničení, bakterií a podobně.

Po spřátelení Ruska a Ameriky se k nim brzy připojí i Evropa, pravil. Proti této trojici se postaví národy Blízkého a Středního východu, které se budou cítit ohroženy. Blízký a Střední východ bude podporovat svým nukleárním a bakteriologickým arsenálem rudá Čína. Výsledkem bude největší holocaust všech dob. Nejvíce utrpí Evropa. Kromě zbraní hromadného ničení se stále budou používat konvenční zbraně, invase a vpády do jiných zemí.

Arabové nejdříve zaútočí na Izrael, nad kterým zvítězí, a pak se budou pokoušet dobýt celý svět. Nejdříve budou chtít zničit národy Evropy a budou se snažit od sebe oddělit Evropu a Ameriku. Zpočátku utrpí západní země několik porážek, ale pak se Rusko a Amerika spojí a bakteriologickými a chemickými zbraněmi zničí Čínu. Válčit se bude všude, na všech kontinentech. Bakteriologické zbraně budou nejdříve použity na Aljašce.

Nakonec smrt vrchního velitele Arabů vyvolá zmatky v táboře Arabů, v Evropě přestanou útoky a utrpení a válka se přenese na Střední východ, kde dojde ke konečné porážce muslimů v Persii (dnešním Iránu). Válka skončí tak, že se poslední muslimové vzbouří proti svému velícímu generálovi. Západ zvítězí. Islám bude poražen. Avšak nebude dobře. Zůstane nukleární kontaminace a bakterie budou i nadále ohrožovat člověka.

Takto interpretoval Nostradamovy verše novinář Noorbergen v roce 1981. Snad se mýlili jak Nostradamus, tak Noorbergen. Boj s islámem bude, ale na ty zbraně hromadného ničení snad nedojde. Nevěřme hned všemu. Astrologie není zrovna ta nejspolehlivější disciplina.

O Nostradama se otírá kdekdo. Za druhé světové války v roce 1940 nějak němečtí hvězdopravci z Nostradama předpověděli, že nacistí vyhrají válku a rozhodili letáky na Holandsko v tom smyslu, že nemá cenu bojovat, že je vše už dávno rozhodnuté ve hvězdách a že Německo zvítězí. Jak to dopadlo, víme. A tak se také musíme dívat na podobné předpovědi. Ne vždy měl Nostradamus pravdu.zpět na článek