Neviditelný pes

GLOSA: Proč hned tresty?

4.5.2021

Je snad obava z radikálních migrantů obtížně pochopitelná?

Nevyjadřuji se často k událostem ze zahraničí. U některých ale mám pocit, že mají mezinárodní přesah. A tahle je jednou z nich.

Hordy nájezdníků totiž míří do Evropy a zdaleka ne vždy se jedná o osoby respektující pravidla a zákony míst, kde se chtějí trvale usadit. Neutíkají mnohdy před válkou ani bídou – jen chtějí, aby jim pečení holubi sami létali do úst, a aby prosazovali na cizím území své vlastní „normy“. S tím rozhodně nemohu souhlasit.

Stejného názoru jsou evidentně generálové a důstojníci, kteří v otevřeném dopise vyzvali prezidenta Macrona a vládu k tomu, aby bránili národ „před islamismem a hordami z předměstí“ a současně varovali před tím, že může situace vyústit v občanskou válku.

Odpovědí je jim výhrůžka ztrát hodnosti a důchodů, případně vojenský soud a vězení, pakliže se vzepřou pravidlům. Nebylo by ale lepší se nejprve zamyslet nad tím, zda požadavky generálů a důstojníků nemají racionální základ a neodrážejí veřejné mínění a především obavy ze současné migrační krize? Nebylo by vhodnější hledat její řešení?

Převzato z profilu.zpět na článek