15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

GLOSA: Proč hned tresty?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Šimáček 5.5.2021 0:18

makaron a jem1u podobni si totiž neuvědomují, že budou viset či jim bude uříznuta hlava v obou případech, a/ že po nezvládnutí musulmanské invaze a rozpoutání občansko islámské války, nakonec přeci jen zvítězí civilizace, pak budou viset za velezradu b/ v případě konce civilizace se jim musulmani odmění jedinou odměnou zrádcům byť nepřitele (kdo zradil jednou klidně zradí znovu, jediným způsobem eliminace tohot je jak říkával soudruh Stalin "nět čelavěka, nět problema",

Tudíž jedinnou jejich nadějí by mělo být prohlédnutí a konečné postavení se za civilizaci, byť to bude dočasně znamenat ustoupení či možná trvalou změnu některých hodnot v zájmu přežití civilizace.

P. Brich 4.5.2021 17:44

"Nebylo by ale lepší se nejprve zamyslet nad tím, zda požadavky generálů a důstojníků nemají racionální základ ..."

Zamyslet se? Nechcete toho příliš, pane Valento. S myšlením se víra příliš nesnáší:-P

F. De Winter 4.5.2021 18:08

Valenta se nemůže zamyslet, nemá čím. Ten jeho jediný mozkový závit pochází od brigadýrky a je k ničemu. :-P

J. Sedlář 4.5.2021 17:23

Kde je pařák - eh pardon - Mařák se svou matičkou? Todle musí být ňákej hoáks, Cempeeeeer nástuuuup. ;-D

J. Jurax 4.5.2021 15:02

Nebylo by ale lepší se nejprve zamyslet nad tím, zda požadavky generálů a důstojníků nemají racionální základ a neodrážejí veřejné mínění a především obavy ze současné migrační krize? Táže se autor v závěru článku.

Nuže, mám dojem, že se ti vyhrožující proimigrační blbečkové nemají ČÍM zamyslet. Nakonec i u nás jsou tací ...

V. Hodorka 4.5.2021 12:58

Já než hordy směřující k nám do Čech, vidím tisíce doktorů a zdr. sester, které vystudovali za státní peníze nás všech utíkat do zahraničí za výdělkem a ponechávající české občany na holičkách.

L. Kubeš 4.5.2021 13:15

Hodorka zase blouzní o umístěnkách jako za komoušů... A co by jsi nám soudruhu ještě připravil za lahůdku. A pokud by jsi makal jako české zdravotnictví, tak by se ti tvoje opatrné ručičky ubrousily až u ramenou. RvRvRv

L. Šimon 4.5.2021 14:25

To jistě ne pane Kubeši, ale vystudovat " zadarmo" a pak odejít z republiky ? Tak ať už si konečně začnou to vzdělání platit, pak teprve mají právo odejít kam je peníze táhnou.

J. Jurax 4.5.2021 15:20

Platit ano, budiž, ale v tom případě budou zdrhat tuplem. Aby měli na splátky dluhu, který si školným udělají; a nejen školným, ono těch šest let studia je taky musí někdo nějak živit, student ze vzduchu nevyžije. Tedy pokud se u nás nezvýší mzdy zdravotnického personálu tak, aby mohli splácet a zbylo jim na život. Lékař začíná brát celkem malé peníze nejdřív v šestadvaceti. A dokud si neudělá atestaci ...

Takže buď výrazně zvýšit povinné zdravotní pojištění a/nebo platit u lékaře i ve špitále. A ne pakatel 30 korun, ale násobně víc. Nebo si platit připojištění, pokud bude upravena legislativa tak, aby to bylo k něčemu. Můžeme si vybrat, vše souvisí se vším.

A tenhle problém se netýká jen lékařů, ale všech vysokoškoláků.

H. Rybnická 4.5.2021 18:54

Ostatně pane Šimone, to placení toho vzdělání už kdysi bylo realizováno. Komunisté tím vydírali emigranty, kteří si chtěli legalizovat pobyt v zahraničí a jaksi mimochodem to přinášelo dost valut. Ta rafika spočívala v tom, že v dotazníku jste musel vyplnit kolonku: "Nejvyšší stupeň Vašeho vzdělání" a nikdo se neptal na to, KDE jste to vzdělání získal. Mezi emigranty se nacházel totiž hojný počet těch, kteří vystudovali v zahraničí, až po emigraci, "doma" na to často nestačil kádrový posudek. A protože byl citový nátlak na možnost navštívit rodiče atp. dost silný, tak se prostě platilo. Sprosté vydírání, nic jiného.

P. Brecík 4.5.2021 21:15

Jasný souhlas. Studium zpoplatněné. Každé a dosti. No a za každý rok odpracovaný v ČR odpočet. Splátky pozastavené a za 10 let nula. Jasné, milý Watsone !!

H. Rybnická 4.5.2021 21:28

Váš návrh má řadu výhou: Počet studujících rázem klesne odhadem na třetinu. Kdo už má na vysoké poplatky pro nadaného syna nebo dceru. Obdobně jako asi v 19. století . Úroveň inteligence národa obdobně. Vyrovná se to zvýšením nezaměstnanosti.

J. Ticháček 5.5.2021 18:33

Úroveň inteligence národa nijak nesouvisí s počtem absolventů jakéhokoliv typu školy. Inteligence je vlastností jedince. Naopak to, jak je konkrétní jedinec inteligentní, je jednou z podmínek k absolvování vyššího vzdělávání. Nezaměstnanost s tím také nijak nesouvisí. Leda snad v tom smyslu, že na místo, kam před třiceti lety posadili vzdělaného a inteligentního středoškoláka dnes posadí nedovzdělaného vysokoškoláky o jehož inteligenci oprávněně pochybují o generaci starší řemeslníci. Klidně ať studuje třetina současného počtu těch vzdělanců, V kanceláři okresního úřadu nemusí sedět absolvent filosofické fakulty, který si dvanáct kreditů získal za semestr věnovaný rozboru Harryho Pottera. To mohou studovat děcka na základce. I když si nedovedu představit kantora z mých školních let, který byl ochoten se tomu věnovat o pár minut déle, ne pár minut čekání na autobus. Jaksi se na druhém stupni předpokládalo, že ti kteří čtou, mají pohádky za sebou a čtou literaturu pro dospělé.

M. Moravcová 4.5.2021 14:39

Ale má pravdu. Vy budete asi taky vyžírka a pijavice, co chce vše zadarmo a vracet nic, že?

J. Jurax 4.5.2021 15:29

Nemá.

Pokud umíte něco, za co Vám zaplatí násobně víc než u nás, umíte jazyky, v šestadvaceti po absolutoriu vlastníte akorát dva kufry skript a kufr toho ostatního, chcete bydlet a žít, nemáte bohaté rodiče či manžela/manželku, aby Vás sponzorovali, budete velmi pečlivě zvažovat, zda se nepřesáhnout aspoň dočasně někam jinam. Protože plat lékaře bez atestace není nejvyšší. V zahraničí jistě taky, ale furt výrazně, až násobně vyšší než u nás.

H. Rybnická 4.5.2021 17:54

Vyjímečně musím s panem Juraxem souhlasit.

J. Kulheim 4.5.2021 16:10

Umístěnky byly i za 1. republiky. Strýc, učitel dostal umístěnku na Podkarpatskou Rus. Studoval za peníze daňových poplatníků, tak musel jít tam kde ho poslali.

Nic není zadarmo.

J. Jurax 4.5.2021 15:05

Tak jim, český občane, zaplať tak, aby neutíkali.

H. Rybnická 4.5.2021 15:05

Pane Hodorko, to je věcí České Republiky, ne těch občanů, Možná by páni prezidentové a premiéři a poslanci měli spíše přemýšlet jak usnadnit těmto profesím život doma u svých rodin a bez stresů prvidelného vy- a docestování bylo by to smysluplnější než přemýšlet o tom jak nejlépe vyměnit každé dva měsíce ministra zdravotnictví.

P. Hák 4.5.2021 22:38

Já už se lekl, že vidíte tisíce doktorů a zdravotních sester, co se hrnou z té Sýrie...

M. Adam 4.5.2021 12:07

U nas je to lepsi? A co vyhrozovani zalozakum? Obycejni zalozaci vedi, ze je zle. Jen vyssi sarze zatin nic nechapou.

S. Donát 4.5.2021 11:18

Obávám se, že občanskou válku už nikdo neodvrátí. A nebude to jen ve Francii.

P. Kubáč 4.5.2021 11:10

Je to smutné, ale chtěl bych tu občanskou válku vidět - na jedné straně mohamedáni s mačetami a kalašnikovy a na druhé straně metrosexuálové se sójovým laté.

S. Donát 4.5.2021 11:19

Naše civilizace naštěstí není tvořena samými metrouši.

V. Kuhaj 4.5.2021 13:55

Naše civilizace dlouhá desetiletí systematicky likviduje jakékoli projevy agresivity, bohužel pouze u sebe. S agresivitou muslimů se nemůžeme měřit.

J. Jurax 4.5.2021 15:32

No, ono se společnost naštěstí neskládá jen z metrosexuálů. Ti zalezou brečet k mamince a normální chlapi do vybojují za ně.

P. Král 4.5.2021 16:11

Asi to sem nepatří, ale adekvátně silná neutronová bomba explodující v určité výšce má bezprostřední smrtelné účinky v okruhu stovek metrů, tlakové a tepelné ničivé účinky jsou omezeny na nejbližší okolí výbuchu, radioaktivní zamoření je bezvýznamné, ovšem názornost stoprocentní.

Nijak to zřejmě nesouvisí, ale třeba belgický Molenbeek má rozlohu cca 6km2, pařížská čtvrť Saint-Denis kolem 12km2.

Laté to být nemusí, if it is not too late...

J. Sedlář 4.5.2021 17:17

R^ Bacha na to. Dnes uz na toto mame sazbu 6let.;-) Sakrys sem to schválil, tak asi pudu taky. Treba tam budeme brucet spolu.

P. Král 4.5.2021 23:40

Máte pravdu. Tak ať je to jasnější než tisíc sluncí... :-) Neponoukám, neschvaluji, pouze fabuluji, kam může případná eskalace zajít a jaké má naše vysmívaná, upadající civilizace, ještě stále arzenály.

Samozřejmě tu není, kdo by je použil.

H. Rybnická 4.5.2021 10:53

Člověk se nestačí divit kolik expertů na poměry v daleké Francii se tu najednou objeví - včetně pana autora