Neviditelný pes

ZDRAVÍ: Promořování černým kašlem

4.4.2024

Tak nás chtějí zase promořovat. Slovo vzniklo po morových epidemiích, kdy se lidé neuměli bránit a šíření nemoci tak mělo volný průběh. Proti covidu jsme poměrně dost očkovaní, ale proti černému kašli již moc ne. Starým lidem očkování již neplatí a části mladých chybí. Nakažených je nejvíce od roku 1960. Takže by se mělo očkovat. Jenže, jenže nejsou očkovací vakcíny. Například pro jedno město s 3500 obyvateli je jen jedna. Snad mají dojít v červnu. A ministr zdravotnictví stále jen slibuje a slibuje. (Možná mu to napověděla umělá inteligence.) A vede občany ČR k promořování – tedy riskantnímu nicnedělání. Dokonce i hlavní hygienička nabádá Krajské hygienické stanice, aby nedodržovaly vyhlášku ohledně nakažených dětí ve školách. Výsledkem mohou být tisíce zbytečně nemocných a stovky zbytečně mrtvých. A proč? Pro neschopnost ministra a celé vlády. Ptáte se, proč neschopní lidé ve vládě nejsou vyměněni? V soukromé sféře by se tak již dávno stalo. Jenže mezi státní správou a soukromou je jeden obrovský rozdíl. V soukromé sféře neschopné lidi co nejdříve vymění. Ve státní se je snaží udržet co nejdéle. Soukromá – podnikatelská sféra totiž musí mít v konkurenčním boji výsledky. Jinak zkrachuje. Státní sféra, když nemá výsledky, tak to vždy nějak „okecá“ a jede se dál. Současná vládnoucí koalice se snaží udržet pohromadě a u moci za každou cenu. Tedy i za cenu nemocných a mrtvých.

Nebyl by totiž problém očkovat ohrožené a nařídit alespoň v sociálních a zdravotních zařízeních nosit ochranné respirátory jako za pandemie covidu. Na podzim roku 2021, při nošení respirátorů, se totiž nevyskytla téměř žádná chřipka. Jenže tato nepopulární a málo schopná vláda s velkou většinou neodborníků (pouze 4 odborníci ve svém oboru) má strach. Má strach z toho, že lidé by její nařízení nerespektovali. A to, jako protest proti této vládě. Proto také již delší dobu jen doporučuje a doporučuje.

Politika opět vítězí nad zdravým rozumem a nad zodpovědností. Kdy již tomu bude konec? Tuším, že nikdy, ale přesto je nutné se bránit. Viz citace Jana Wericha : Proti lidské blbosti je potřeba stále bojovat, i když se nedá nikdy úplně vyhrát !

Nechat volný průběh nákazy,
to je jen z nouze ctnost,
člověka až v zádech zamrazí -
jaká bezohlednost !

P.S. Občan má dnes tolik problémů a vláda řeší korespondenční volbu a podobně.
Co je cennější než zdraví a životy našich občanů?zpět na článek