Neviditelný pes

PRÁVO: Zničit Ratha - toť úkol dne

13.1.2020

Tato společnost postupuje mílovými kroky ke stavu, ve které se nachází už v Německu a leckde jinde na bájném Západě. Vedou se války vedené nízkými pohnutkami a emocemi. Nejnovější případ je prověrka v teplické věznici týkající se výlučně Davida Ratha, který zde vykonává trest odnětí svobody. 

Má zdravotní matraci, Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem je v pohybu, protože David Rath je zločinec, který si matraci nezaslouží, ani když ji podle lékařského dobrozdání potřebuje. Soudružka Bradáčová se osobně v této kolosální akci angažuje a Vězeňská služba ČR považuje za nutné se bránit, protože čeho je moc, toho je příliš. To, co ti jakobíni předvádějí, je už za čarou.

Bál jsem se, že nikdo z Pirátů si nepřisadí, ale jen chvilku, než jsem zaznamenal vyjádření Nejvyššího jakobína, budoucího člena Výboru spravedlivých Jakuba Michálka, který horlí, že věznice není hotel a že lidé už mají dost výsad Dalíků, Janoušků a dalších. Ano, to je místopředseda strany, která si dělá ambice na vládnutí v této zemi. Já bych tomu pirátskému sekerníkovi doporučil, aby si (je přece právník) přečetl zákon o výkonu trestu odnětí svobody a aby si přečetl nějaké pojednání o účelu trestu a převýchově. David Rath porušil zákon, jeho vina byla prokázána, trest jej neminul a odpykává si jej. Ale je to netrestaný člověk, do té doby bezúhonný, ¨vzdělaný, jeho náprava je jednoznačně na obzoru a platí, že není třeba jej deptat a ponižovat jako nějakého lotra recidivistu, pro které při výkonu trestu odnětí svobody s ohledem na jejich nenapravitelnost platí jiné cíle výkonu. Tam už je leckdy jen jediný - ochrana společnosti před takovým gaunerem.

Jakub Michálek je představitelem politické entity, která se vymyká všemu myslitelnému, co zde dosud bylo, předčí ji leda snad komouši v 50. letech. Chybí jim jen ta moc. Stačí, když si ve vyhledavači zadáte do fulltextu slovo Piráti, a pak dlouho čtete, že piráti podali trestní oznámení na toho a na toho atd. Jakub Michálek a jeho politické uskupení se oznamováním a udáváním duchovně živí a nepochybně se v budoucnosti budou udávat i navzájem (když to máte v genech, nejde to jinak, a když nemáte nic jiného, musíte hrábnout do vlastních řad), ale do té doby napáchají škod, že se budeme divit. Jestli voličstvo této země podlehne iluzi o schopnostech Pirátů a ti budou ve vládě, máme se na co těšit. Pak ještě budeme vzpomínat na zlaté staré podělané časy Andreje Babiše.

Jakub Michálek totiž není schopen žádné, byť i moderátní empatie. Tak já mu připomenu, že stačí jen velmi málo, například ošklivá dopravní nehoda, při které pro porušení důležité povinnosti podle zákona usmrtí člověka nebo více lidí (každému se to může stát) a až si pak sedne do věznice, jako se to stalo mému známému lékaři před lety, pak teprve ocení diferencovaný přístup vedení věznice. Právě diferencovaný přístup je mimo jiné při výkonu trestu s přihlédnutím ke všem okolnostem povinný.

Ale Jakubu Michálkovi to nevysvětlíte. Bohužel nikdy. Měl by se sebou něco dělat, a to tak, že co nejrychleji, než zvlčí úplně. Možná už je ale pozdě.zpět na článek