Neviditelný pes

MÉDIA: Takhle dělá ČT propagandu (2)

18.3.2017

S veškerou zodpovědností prohlašuji, že zpravodajství veřejnoprávní České televize připravují idioti. Naposledy se předvedli při nizozemských volbách.

volbyNL

„Nizozemsko: Wildersovi nacionalisté podle prvních odhadů ve volbách propadli,“ hlásal až do rána kraulující titulek na dolní liště zpravodajského kanálu ČT 24. Je to samozřejmě naprostá pitomost, ba přímo lež. O to víc to ovšem bylo toužebné přání českotelevizních propagandistů.

A skutečnost? Wildersova strana skončila v nizozemských volbách druhá, když zisk svých mandátů navýšila z minulých 15 na 20. Vítězní lidovci premiéra Rutteho naopak ztratili 8 mandátů. Z minulých 41 poklesli na 33. Jestli někdo v nizozemských volbách opravdu propadl, pak jen a pouze sociální demokraté. Namísto minulých 38 poslanců jich budou mít v novém parlamentu jen 9.

Za Wildersův úspěch lze označit i to, že vítězní lidovci pod jeho tlakem převzali podstatnou část jeho antiimigračního a antiislámského programu.

Tento způsob žurnalistiky je opravdové neštěstí. Většina lidí totiž politiku sleduje spíše povrchně, takže podobné titulky, rozuměj zkreslení reality, jaké ČT opakovaně produkuje, často bývá jejich jediným informačním zdrojem.

Už se opakuju, ale zoufalství propagandistů České televize je neúnosné. Neexistuje jediný důvod, proč bychom tuhle bandu navedených amatérů měli platit.

16. 3. 2017. www.petrstepanek.czzpět na článek