Neviditelný pes

HON NA BÁTORU: Ostuda politiků a novinářů

3.3.2011

Nekompetentní neonacista se měl stát náměstkem ministra školství. Tahle zpráva spustila vlnu hysterie. Jedinou záminkou byla hra na boj za správnou věc. Zvrhla se ve lži, překrucování a ostouzení nevinného člověka. Jeho jedinou vinou jsou údajné "extrémistické" či "politicky nekorektní názory".

Případ Ladislav Bátora ukázal v nejhorší nahotě, jak se hra na korektnost stává zlou, nenávistnou a nebezpečnou. V obhajobě správného jsme schopní a ochotní ničit každého, na koho dav ukáže. Slabí jedinci si bez nebezpečí a rizik zakoušejí "hrdinský boj" proti zlu. Kolektivní štvanice dává aktérům zakusit společnou euforii a radost z boje o správnou věc. Tady už nejde o Bátoru, ale o psychopatii davu. Všem, kdo volali a volají "psovi psí smrt", připomínám, že každý z nás jednou může být Bátora. Hilsner, Pechanec. Odsouzený předem a na doživotí, bez šance na obranu. Bez viny.

Média a politici neváhali lhát, překrucovat a pomlouvat naprosto bezostyšně a bez jediné snahy o hledání pravdy. Jako by se nám tu rodila novodobá Národní fronta, kdy některé "nepříjemné" politické strany jsou zakazovány, lidé s "nepříjemnými" názory jsou vylučovaní ze slušné společnosti. Pana Bátoru stejně jako pan prezident Klaus neznám. Dokonce s ním nesdílím příliš stejných zájmů - nevadí mi eurofederalista ani euroskeptik. Chápu Koniáše, je mi sympatický Halík, kterého leckdy nechápu.

"Nekompetentní nacionalista" a "kandidát ultrapravicové Národní strany" Ladislav Bátora má podle všeho čtyři vysoké školy. Vystudoval anglistiku a amerikanistiku na Filosofické fakultě UK, posléze ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde později absolvoval i doktorské studium mezinárodních politických vztahů, a nakonec vystudoval pražskou Právnickou fakultu. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.

Národní strana, za kterou kdysi jako nečlen kandidoval prokletý pan Bátora, není strana, kterou jsem kdy volil, v každém případě to byl legitimní politický subjekt zaregistrovány na ministerstvu vnitra a splňující zákonnou podmínku, že jeho program není v rozporu s Listinou práv a svobod a nepropaguje násilí na jednotlivci ani skupině obyvatel. Národní strana byla řádně zaregistrovanou politickou stranou a nikdy nebylo proti ní vedeno soudní řízení o zastavení činnosti.

Strana podle médií vystupuje proti EU, přistěhovalcům a Romům. Jeden z jejích členů zveřejnil Konečné řešení otázky cikánské, která mimo jiné obsahuje myšlenku vystěhovat Romy do Indie.

Kontroverzní spis o konečném řešení cikánské otázky jsem četl. Nepropagoval žádné vystěhovávání romských spoluobčanů do Indie. Navrhoval v kontextu s dřívějšími vystěhovaleckými vlnami Romů do zahraničí koordinaci vystěhovalectví nejlépe do některého ze státu Indie. Podpora vystěhovalectví samozřejmě jen pro ty, kdo sami chtějí, se státní podporou na založení nové existence v zahraničí a navíc po oboustranné dohodě s cílovým státem či provincií. Třebaže tahle myšlenka je v praxi nereálná, nelze na ní shledat nic jiného než inspiraci ve staré sionistické idei budování židovského státu a vystěhování do něj.

P.S. Psal jsem, že pana Bátoru neznám. Ale ozval se mi na základě tohoto blogu v níže uvedené diskusi, kde mi píše, že v 80. letech několik let pracoval s mojí maminkou v Praze v malešické teplárně. Volal jsem mamince a ta mi potvrdila, že to byl slušný člověk. Mimochodem, přestože absolvoval několik vysokých škol, tak za své otevřené protikomunistické postoje pracoval v teplárně za trest jako buldozerista.

Převzato z Okamura.blog.idnes.cz se souhlasem autorazpět na článek