Neviditelný pes

GLOSA: Tak se nám rozvedl Putin…

Běžnému občanovi (občance) kdekoliv na světě se vtírá myšlenka, jestli nějakým způsobem nesouvisí sexuální život hlavy státu s průběhem historických událostí toho státu. Se samotnou existencí jak státu, tak s osudy těch států sousedních. A jestli v konečném dopadu nedoplácejí řadoví občané (-ky) na sexuální manka či přebytky politických hlav.

Třeba si vezměte francouzského krále Louise XVI. Nebyl schopen pro fimosu sedm let sexuálního styku s ženou, ani se svou celých sedm let po svatbě; bon, to, že Francie skončila Velkou revolucí a po dlouhá léta ještě umírali francouzští vojáci, že byly boje i popravy, mohla být náhoda bez souvislostí. Ale jak to měli s manželským, potažmo sexuálním vztahem Lenin? Stalin? Prosím, další Velká revoluce a desetiletí bojů, potyček a poprav mohla být opět náhoda. Dále: jaký byl rodinný, manželský či sexuální život Hitlerův? Nebyla v jisté souvislosti s jeho intimním nepořádkem v psychice další válka, popravy, zrůdné doktriny o mezipohlavních vztazích? Teď se nám to připaluje v Evropě dějinně znovu. Je tak překvapující, že je současně – náhodou! - nepořádek v rodinných, potažmo sexuálních vztazích ruského presidenta Putina? Zase budou války, boje, popravy a zas to bude náhodná souvislost ? Anebo je to taky jen náhoda, že správa země byla úspěšnější v tom, co dala budoucnosti, za Marie Terezie? Její zákony zdravotnické či právní, z nichž jsme vycházeli podnes? Rodinný i sexuální život měla taky jen náhodou spořádaný a spokojený? (Dokládají to jak protokoly jejích lékařů, tak počet jejích dětí.) Což současně platí i o anglické královně Viktorii a její dějinné epoše – nevyčítejte jí kolonie, tehdy to byla evropská móda ve většině větších států, nikoliv anglická specialita. Možná se bude podobně hodnotit i královna Alžběta II. anglická…

Což je všechno jen namátkou vybráno z paměti a vzpomínek na školní studia občana (občanky). Možná by stálo za tu námahu provést vědecké pátrání včetně statistiky, aby se vyhodnotila souvislost "sexuální život lídrů a úspěšné provádění jim svěřených úkolů", to všechno s mírou závažnosti ve vztahu k délce a šíři dosahu jejich působnosti, a z výsledků vyvodit důsledky. Například:

- Podmínka pro účast ve volbách politiků
- Důvod pro lékařská a právní řešení daných případů
- Stanovení zákonů, vyžadujících právo na zásah, když hrozí dopad na... no, dejme tomu... na dějiny. To jest dopad jak na přítomné poměry, tak na vývoj těch budoucích.

Také pro tuto problematiku se mi zdá dost potřebné založit celosvětovou organizaci globálního psychiatra. WPO.

zpět na článek