Neviditelný pes

KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

13.12.2018

Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24). Spolu se zprávou o jejím zahájení přinesla ČTK i fotografii z demonstrace v Bruselu. Snímek zachycuje lidi s transparentem s anglickým nápisem „Zachraňte naši planetu, zachraňte naši budoucnost“. Z fotografie sice není patrné, koho tito lidé – demonstranti - oslovují, z kontextu doby se ale dá s velkou pravděpodobností říci, že žádají o pomoc samozvané „klimatické Mesiáše“, blouznivce, kteří záměrně vystrašili lidstvo blížící se klimatickou apokalypsou a nyní mu slibují, že ho za jeho nesmírných obětí spasí.

Hlavním cílem 24. konference OSN o „změně klimatu“ je podle ČTK přijetí pravidel, která by umožnila úplnou realizaci cílů pařížské klimatické dohody z roku 2015. Pařížskou dohodou se vůdci zemí z celého světa zavázali udržet zvyšování teploty výrazně pod dvěma stupni Celsia a co nejvíce se přiblížit hodnotě 1,5 stupně v porovnání s teplotou v předindustriálním období.

Katovické konference se účastní i staří harcovníci z řad „klimatických alarmistů“ a ti si neberou servítky. Tak například herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger před delegáty prohlásil, že Amerika je více než Washington, nebo jeden vedoucí představitel nazval prezidenta Donalda Trumpa kvůli rozhodnutí odstoupit od pařížské dohody z roku 2015 „mešuge“.

Ke „klimatickým alarmistům“ se tentokrát připojil i známý britský přírodovědec a průvodce televizními přírodopisnými filmy, dvaadevadesátiletý David Attenborough, který prohlásil: „Právě nyní čelíme katastrofě globálních rozměrů, což je největší hrozba za tisíce let. Pokud lidstvo nepodnikne příslušné kroky, je na obzoru kolaps civilizace a vyhynutí velké části přírodního světa.“

Generální tajemník OSN António Guterres, „věrný“ svému předchůdci Pan Ki-munovi, při oficiálním zahájení konference připomněl, že změny klimatu jsou pro mnoho lidí, oblastí a států po celém světě již nyní „otázkou života a smrti“. „Většina zemí, které nesou největší zodpovědnost za exhalace skleníkových plynů, navíc při plnění svých slibů z Paříže zaostává. Potřebujeme větší ambice a více konkrétních činů,“ řekl generální tajemník OSN, podle něhož je nutné odvrátit „globální klimatický chaos“. „Podle Světové meteorologické organizace (WMO) bylo dvacet nejteplejších roků v historii měření zaznamenáno v posledních 22 letech. Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře je nejvyšší za poslední tři miliony let a emise dál rostou,“ uvedl Guterres.

Je jen škoda, že se pan Guterres nesnažil zkoumat vědecké otázky a odpovídat na ně bez ohledu na nějakou ideologii. Přišel by na to, že tři miliony let je sice dlouhá doba proti lidskému životu, ale pořád je to velmi malá část – 1/1500 - historie Země, která je 4,5 miliardy let stará. Geologicky se za tři miliony let tolik věcí nezměnilo, ale v dávnějších dobách byla Země mnohem jiná. Kdysi nebyl v atmosféře skoro vůbec kyslík. Život na Zemi považoval kyslík za hrozný metabolický jed. Ale i v dobách, kdy už existoval život podobný dnešnímu, ačkoliv to ještě nebyl přímo člověk, byla koncentrace CO2 podstatně vyšší než dnes (cca před necelými sto miliony lety).

Pro zvídavého čtenáře lze ke studiu problematiky „změny klimatu“ doporučit např. server www.klimaskeptik.cz, nebo www.antimeloun.cz.

Za současné situace mezinárodní klimatické „hysterie“ nelze od výsledků letošní katovické konference očekávat žádné racionální výsledky. Její účastníci budou za vydatné pomoci mnoha médií ještě hlasitěji upozorňovat na nedůsledné plnění dohod z konference pařížské v roce 2015. Budou ještě hlasitěji tvrdit, že hlavní příčinou oteplování naší planety je oxid uhličitý produkovaný člověkem při spalování uhlí a ropy, zatímco vliv Slunce a přírodních cyklů jako podstatně významnějších příčin budou bagatelizovat. Budou ještě agresivněji požadovat více peněz na ukojení svých scestných choutek zachránit lidstvo před ním samým smyšlenou hrozbou.

Máme se na co těšit!zpět na článek