Neviditelný pes

Volby z nerozumu

19.4.2006

Lidovci dostali přidělenu čtyřiadvacítku, tedy dvakrát dvanáct apoštolů a strana zelených má osmnáctku. Má určité číslo nějaký význam, znamená nějakou výhodu? Samozřejmě, že nemá. Budeme volit jinak, než podle čísel. Budeme volit podle vlastního rozumu. A jistě že mnozí z nás i podle vlastního nerozumu. A ti, co budou volit podle nerozumu, si budou myslet, že volí z rozumu. I to patří k zvláštnostem parlamentních voleb.

K volbě z nerozumu máme mnoho příležitostí.
Oproti volbám z roku 2002 je stran (a hnutí a koalic) o tři méně co do počtu. Máme tu mnohé novinky. Například Folklor i Společnost. Zde oficiální vyjádření: "My se nesnažíme oslovit nikoho, my jsme naopak oslovováni velice často lidmi, kteří nám říkají, ať už přestaneme blbnout a ať si z toho neděláme srandu, protože volby jsou vážná věc." Skvělá je strana 4 vize, počin fyzika a informatika Zdeňka Macury. Jeho čtyři vize jsou následující: daňové přiznání na jednom papíru A4, kratší pracovní týden, rodinný dům pro každého snadněji a reklama, která ovlivňuje. Strana Právo a spravedlnost navrhuje vybudovat Čtvrtou republiku. HELAX - Ostrava se baví je "parta lidí, kterým se nelíbí bordel, který u nás panuje a jimž nejde o koryta ale o možnost pantátům nahoře říct, že to co dělají, je pěkný hnus". Z volebního programu: Dům toho, kdo odejde pracovat a žít do Prahy, srovnáme se zemí. A tak dále, a tak dále.
Že to jsou pakárny?
Ano, jsou. Ale copak to nebyla pakárna, když Jiří Paroubek vyslal za Mirkem Topolánkem husary s výzvou k televiznímu souboji?zpět na článek