Neviditelný pes

VíP: Aneb víkendový pokecník

28.3.2020

Totiž přece jen mi rozkvetla klívie. V květníku je snad pět rostlin a vzhledem ke změněnému zimovišti - mezidveří na sever - to vypadalo, že nepokvete. Ale jedna z mladších odnoží blíže ke světlu se pochlapila a vyvalila tyto květy:

Jarní květena

Do vázy jsem ještě doplnila přehršli frézií, ty mám moc ráda. Zátiší doplněno nezbytnou dezinfekcí.

Kocour Čenda potřeboval zjistit, co dělám, tak ho přidám:

Jarní květena
Jarní květena

A zde je vidět naše současné standardní uspořádání předsíně:

Kočky nespolupracují

Šáchor už se taky nemůže dočkat, kdy půjde ven. A Suzinka sedí na senné budce, kterou náhle začala opět využívat, takže ještě poslouží.

Mimochodem, zbyteček vánočních kaktusů, kterým nějak nemůžu přijít na chuť ani jméno a buď jsou přelité nebo přesušené a kvetou mizerně, tak ty jsem na začátku března vynesla na balkon, ať se děje vůle boží - a ony přežily i ty poslední mrazy, bylo u nás mínus šest a i přes den se to drželo pod nulou. Jestli to nebudou nějaké kaktusy z peruánských And nebo tak nějak. Vypadají náramně čiperně, kruciš, takže je asi zase nebudu moct vyhodit... :D

Jo a ještě drobnost: překvapilo mě, že jsou otevřená květinářství a zahradnictví. Já už si malovala černé scénáře, že letos moje truhlíky osiří (a nebudu muset zalévat, všechno má své výhody), ale přece jen se i letos asi zase vyřádím - muškáty, zelenec, možná bidens... hlavně nějaké obrovité houštiny, aby mi ten zatracený Čenda nelezl nahoru, zločinec.

Takže tak. Jak se chystáte na jaro? Jo, a v neděli vyjde slunce později. Nebo dřív...? Prostě jindy :D

Přeji příjemnou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


zpět na článek