Neviditelný pes

PSI: Vánoce s Abbie (2)

12.1.2006 22:29

24. 12.
Musím Ti ještě napsat o Ebíščině stejskání. Ono je takové legrační, stejně jako je legrační Abbie sama. :o) Občas někdo přistihne Abbie sedět tak trochu bokem a lehounce plakat a tak ji začne mazlit a je to v pohodě. :o) A když ji mazlit nezačne, tak si Ebíšek chvilku stejská a pak vyskočí a hupky dupky, vrhne se na Anku a okusují si hlavy a smějí se. Řekla bych ale, že je tu tolik vzruchů, že Abbie nemá na stýskání moc času. Teď už tu čekáme, až se setmí a zazvoní Ježíšek ...
Mějte krásný večer! Psí teta Vave. Abbie a Anka na gauči

24. 12. pokračování
Tak už u nás byl Ježíšek! Milé chlupaté princezny strávily Svatvečer honičkou mezi papíry, oblíbeným okusováním hlav, rozkousáváním malých balónků a přetahováním se o své nové žížaly. Salám jsem Tvým jménem věnovala Andě pouze virtuálně, protože už dneska obě čubinky jedly dost a nechtěla jsem je provokovat. Stejně virtuálně dostala svůj svetr Abbie, protože ještě není hotov – jednak jsem moc nestíhala, ale hlavně jsem si nebyla jistá velikostí, takže jsem čekala, až ho budu moct vyzkoušet. To zkoušení, to byl docela boj, a dopletení svetru bude určitě taky, protože Ebíška převelice zajímají klubíčka. Mašle, řízek, bramborák i rohlíčky řádně proběhly. :o) Myslím, že večer se čubískům moc líbil a nám se líbil taky. :o) Momentálně leží čubinky u Bobeše na posteli a jsou totálně odprásklé. Posílám pár fotek, uvidíš na nich taky mou maminku, synka a dceru.
Pa a užívej si klidné vánoce. Teta Vave.
P.S. Ještě říkáme Abbískovi Kyzizubko! :o)

(Malé doplnění a vysvětlení: Okusování hlav byla – mimo procházky a spaní – nejoblíbenější vánoční činnost čubinek a jejich pozorování byla zase oblíbená činnost naše. Vypadalo na pohled dost příšerně, ale ve skutečnosti to byla velmi něžná činnost. Anka byla Abbie rovnocenným soupeřem jen proto, že je o čtyři roky starší. A když zcela výjimečně měla chvilinku navrch, obvykle držela Abbie za ucho nebo za volnou kůži na obličeji a Abbie lítaly oči na stranu z přemýšlení, kterak se z toho vyzout, v pikosekundě Anku oběhnout a „kousnout“ jí zezadu do nohy. Často se žužláním ucha držely v šachu navzájem. :o) Myslím, že Abbie byla pro Anku Velká Učitelka Psího Boje a naučila naši naivně přímočaře se peroucí čubinku mnoha úskočným fintám. :o) Okusování hlav probíhalo denně několikrát a musím pochválit náš vánoční stromeček, že je ustál bez pádu. Pravda, při jednom z nárazů už na jeho větvích zůstalo méně jehličí než bylo na koberci, a tak jsme ho museli odstrojit už den před Silvestrem. Ale líto nám to nebylo, protože bylo čubinky zajásaly nad zvětšeným bitevním prostorem a odvděčily se nám předvedením mnoha dosud nevídaných chvatů.) Abbie ve svetříku

25. 12.
Ahojky Kačírku a spol.,
vlastně bychom Ti měli (jak jsem ostatně předpokládala) poděkovat za úžasnou "hračku" na Vánoce. :o) Ebíšek je tak milá, krásná a radostná pejska, že nám tu dělá Sluníčko. Ráno jsem si ji byla vyzvednout v "dětském" pokoji. Protože je u nás Lucinka, spali na posteli všichni tři, Abbie hezky uprostřed. Ona vstává roztomile, posadí a kouká, jestli doopravdy může ven z pelechu. Pak plavným skokem přeskočí půl pokoje a už je u mě a radostí se kroutí tak, že se bojím, jestli na sobě neudělá uzel. :o) K ní se samozřejmě přidá Anka, obě mě nadšeně oňuchávají a já jim musím dát za pravdu, že svět je krásný.
Holky jsou spolu náramně v pohodě. Když jsme první den přišli domů, nechtěla Anka Abbie pustit k misce s vodou. Dala jsem na zem ještě jednu, ale Anka hlídala i tu. Ale za chvilku vlezla Abbie do naší postele, Anka za ní, oňuchaly se tam a na zkoušku okousaly drobátko hlavy a z postele už vyletěla kamarádská neřízená dvoustřela. :o) Jsou fakt v pohodě, mimo záležitosti jídla. Tj. nesmí jedna mít jídlo v misce a druhá ne, nebo něco dlouhodobě kousacího či žižlacího. Třeba dnes dopoledne Anka dospávala v posteli a Abbie pečlivě porcovala jednu starší hračku. Tak jsem si řekla, že jí chybí žvýkání a dala jsem jí jednu zelenou kost od Tebe. Bylo náramně spokojená a skoro hodinu žvýkala, pak se vzbudila Anka a přišla a v tu ráno nastal řev a možná i blesky lítaly pokojem, tak jsem milou kost dala na skříňku a v tu ránu si berušky začaly něžně ožižlávat ouška. :o) Takže je opravdu nemusím nijak hlídat, jen u toho jídla, což je náramně jednoduché.
Teď fotky neposílám, protože jsou si stále podobné - čubinky spí v objetí nebo si okusují hlavy. :o) Dopoledne jsme s nimi byli na jedné velké procházce, teď jsou s dětmi na druhé velké procházce. Abbie se vždycky snaží být první a děsně u toho sípe. :o) ÁÁÁ, právě se berušky vrátily, takže pa a měj se krásně a všechny pozdravuj!
Teta Vave Abbie spící

26. 12.
Krásný dobrý den, Kačírku!
Pro mě jsou rána s Abbie prímová, všechno je to zalezlé a čte si (Vašek) nebo dospává (všichni ostatní), jen my s Abbie obstaráváme domácnost. Měníme vodu kytkám, to některým z nás náramně voní a jiným vůbec, nakládáme maso (zajímavá práce), poklízíme (nic moc, ale pořád v patách a pořád ve střehu, co kdyby!) a taky pleteme – kupodivu tady je Abbie vzorná a klubíčka nekrade, jen deku. Totiž abys rozuměla, mívám při pletení nohy na stolku na polštáři a přes ně červenou deku, kus deky se pak válí na zemi. Ten Abbie najde a tak dlouho ho ušlapává a popotahuje. až mi přes nohy zbude symbolický žďabec a Abbie má na zemi pelíšek a mě nezbude než si přes nohy přehodit deku druhou.
Papa, doufám, že se máte krásně. Tady od rána ve vzduchu něco poletuje, ale na zemi to nezůstává. Teta Vave

Alena Zemanová (Vave)


zpět na článek