Neviditelný pes

KOČKY: Pepík a 10 koťátek z ČSAD

8.8.2007

To souvisí úzce souvisí, že kočky jsou mimozemšťani, kteří ušima (radary) přijímají zprávy, o nichž my nemáme tušení a fousama-anténama je posílají dál :). A proto už vědí, ve které části světa se objevím na dovolené, nebo kde budu dělat energetický audit. Pospíšilová - kotě Pepa před ošetřením

A tak na mně v Mělníku u trafostanice v ČSAD čekala skupinka koček - tři maminy a cca 10-12 koťátek 3-6 týdnů, z nichž Pepík (dostal jméno po pánovi, který nás prováděl) byl v nejhorším stavu. Zhnisané očičko, uši plné parazitů a kožich jedno bleší sídliště. Takže Pepík jel s námi. Už cestou se projevil mimořádně inteligentně - když jsme šli na oběd, podařilo se mu 2x spustit v autě alarm, takže putoval s námi do hospody.

Celé vyprávění vypadá skoro vesele, kdyby… na místě nezůstalo dalších 10 koťat v podobném stavu. Kdybychom pro měly my, nebo jiný útulek místo. Kdyby tahle lokalita nebyla jedna z cca deseti, kde jsou podobné skupinky koček, které potřebují akutní pomoc. Kdyby v tuhle chvíli nebyla situace s přemnoženými koťaty, která zůstávají bez pomoci skutečně katastrofální. Zbídačelá zvířata stojí do útulků dlouhou frontu, "předběhnout" mají nárok jen ta těžce zraněná, mnoho z nich se volného místa nedočká, protože zemře - na anemii po vysátí blechami, na parazity, na banální infekci. Jen proto, že se mu nedostalo včasné pomoci.

Každý z nás může pomoci podle svých možností a nemusí to být finančně. Stačí pohlídat 2-3 týdny zubožené zvířátko, dát ho do pořádku = poskytnout mu čas, klid a dobré žrádlo (nedáváme laikům nemocná koťata, ale odblešená, odčervená zvířátka, kterým zajistíme vakcinaci.)

Pepíkovi jsou 2 měsíce, v tuto chvíli má už kompletní očkování a hledá nový domov. Až když se jeho místo uvolní, budeme na něj moci přijmout další kotě.

Mourovaný kocourek je veselý, zdravý, hravý, vhodný k dalšímu kotěti, nebo i psovi a také k větším dětem. Je naprosto čistotný, vhodný do bytu i domku se zahradou. Kontakt : 739 401 843, e-mail: kocici-utulek@volny.cz

Pospíšilová - kotě Pepa dnes

Petra Pospíšilová


zpět na článek