Neviditelný pes

KOČKY: Papoušek Trefa aneb hledá se hluchý hajný

1.4.2008

Jen pár se jich zajímalo, jak lze sladit chov ptactva s chovem kočkovitých šelem v domácím depozitu útulku. Prostě takový soukromý vtip… Trefa ale opravdu nemňouká, je hluchý, a tak mluví, jak umí – po papouškovsku… Fenclová - Trefa 1

Do péče nám ho předala paní s informací, že je to kocour plachý, divoký a navíc postřelený. Dnes je Trefa již zdravý - plachý není, jen vyplašený. Neslyší, tedy neví, že k němu jdete, že na něj mluvíte, neslyší otevírání dveří ani cvaknutí víčka konzervičky, neví, že mu naléváte vodu do mističky. Pokud se tedy zjevíte náhle, lekne se. Leká se, i když ho náhle chcete pohladit nebo před něj dáte mističku s jídlem.

Potřebuje tudíž velmi citlivý přístup, klid a pocit bezpečí. Na místě není rychlé ochočování, braní do náruče, mazlení. Má zjevně špatné zkušenosti s lidmi, tak by byl z takové přemíry náklonnosti vyděšený. Trefa přizpůsobuje své chování jiným kočkám.Osvědčilo se "přidělení partnerky" a dokonce se staral i o kotě. Nemá rád velké, silné, akční kočky, ale jemná, drobná Dáma ze Zrzků se mu vysloveně líbila. Brzy ji začal bránit, po večeři ji i s kotětem zastrkal za sebe do pelíšku a dával pozor, aby je nikdo nerušil. Když se mrně někam vydalo, během chvíle je obracel zpátky. Pak ucpal otvor a měl zase dobrý pocit, že je "rodina pohromadě".

Společnost drobné, klidné, mazlivé a vstřícné čičiny by v novém domově určitě uvítal a prospěla by mu. Soužití s větší smečkou koček ale příliš vhodné není, protože neví, podle které se má řídit.

A ideální budoucí majitel? Hluchý hajný – ten bydlí na samotě a navíc v lese se podivné kocouří skřehotání ztratí… nebo chovatel papoušků – jeden ukecaný papouch navíc :-) Ale vážně: Vzhledem k handicapu je bílý kocour Trefa vhodný pouze do bytu, kde bude takový krasavec skutečnou ozdobou.

Trefa je zhruba čtyřletý, kastrovaný, čistotný - naučený na kočičí WC. Testovaný negativně na leukózu (FeLV), vedle infekčních kočičích nemocí vakcinovaný i proti FeLV. Máte o něj zájem? Ozvěte se mi (Domácí depozitum útulku OS podbrdsko, Praha) a domluvte si nezávaznou návštěvu!

 

Fenclová - Trefa 2

Zuzana Fenclová


zpět na článek