Neviditelný pes

BTW: Na zdraví!

1.1.2008

Nevím, co bych vám mohla k začátku nového roku říct, aby to nebylo ani banální, ani po sté opakované. Snad jen je třeba si ve chvíli bilancování a plánování uvědomit, že člověk obvykle zvládne mnohem víc, než by sám čekal - pokud musí a chce. Snad také to, že strach z něčeho budoucího je v naprosté většině horší, než posléze událost sama. Dede - Nový rok 2

Že štěstí není v dosažení zásadních cílů, ke kterým dobrovolně směřujeme - to jsou spíš vize určující směr našeho snažení, jejichž konce stejně nedokážeme pořádně odhadnout. Štěstí se totiž mnohem pravděpodobněji skrývá v běžných denních radostech, v pohodě a lásce, která nás hřeje právě teď. Pokud dokážeme být spokojení a užívat si cestu, kterou se ubíráme, nemohou nás nedosažené cíle srazit na kolena a ty dosažené budou o to sladší.

Je skvělé, že stále je možné spoléhat se na lásku, přátelství, soucit i pochopení, přestože někdy nepřijdou přesně od těch lidí, od kterých je čekáme. Stačí se otevřít a nabízet totéž. Úsměv i dobré slovo jsou zadarmo a přesto dokáží rozjasnit den.

Doufám milí Zvířetníci, že se zde budeme scházet celý další rok, že naše řady rozšíří další čtenáři, kteří jsou dosud jenom mlčící čtoucí. Je to naše vzájemná souhra, díky které vytváříme koutek pozitivní deviace v drsném světě. Ať se nám daří!

Vaše Dede

Dede - Nový rok 1zpět na článek