Neviditelný Pes

USA: O tom americkém trojčení

9.8.2018

Kdo se poslední léta trochu zajímá o dění v USA, jistě mu nevypadne z hlavy vzpomínka na hysterické skřehotání Hillary Clintonové „This is another great day for America“ a nestačí se divit, jak celé útvary exekutivy včetně zvláštních služeb a FBI, zavile a s podporou lehce šílených demokratů (jako např. Nancy Pelosi) vedou otevřenou válku se svým presidentem. To jsou Spojené státy, země, která bývala pilířem dřevní demokracie a která se změnila v politický blázinec s virtuálními zákopy. Ti, co opravdu nejvíce bojují slovem, perem či různými právními akty vůči Donaldu Trumpovi, vykazují obecně známky jisté psychické lability a leckdy je možno považovat je za osoby, které neodolávají atakům postupné idiocie.

Praporečníkem je zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž má za úkol prokázat, že president Trump je zaprodanec ďábla Putina a vyhrál jen díky Rusům a jejich odporným čachrům, a připravit jej na impeachment. Tenhle nový McCarthy (v ještě horším provedení) po více než roce tvrdé rachoty, bezesných nocí, hektolitrů špatné kávy a vyčerpávajících výslechů a četby hodně špatné literatury pseudofaktů pohnal před soud bývalého spolupracovníka presidenta Paula Manaforta. Ten odmítl nabízený špinavý deal, podle kterého by měl nadělat na hlavu svého bývalého šéfa Trumpa výměnou za to, že mu za praní špinavých peněz a daňové úniky, pro které stojí před soudem, dají nějaký symbolický trest. Menší resistenci proti vábení tohoto holomka s odporným zadáním projevil bývalý obchodní partner obžalovaného Paula Manaforta, jistý Rick Gates. Ten se zaprodal radostně a přesto, že bude nepochybně prokázáno, že Manaforta ještě navíc okrádal, se pokusí před soudem svého bývalého parťáka potopit, když změnil svojí výpověď a Manaforta napráší. Je to krásný případ, kdy obžaloba staví konstrukci svého hanopisu na výpovědi kardinálního lotra a lháře. Takový je ten krásný nový svět.

Co je ale důležité, že po roce pindění po ruské stopě v amerických volbách a ve vztahu ke zvolení Trumpa prezidentem má vyšetřovatel Mueller před soudem jednoho chlápka pro delikty, které pranic, ale pranic nemají společného s tím, co je zadáním tohoto zaprodance zdivočelých demokratů, tj. prokázat Trumpovi, že je ruská spojka a ruský agent. Rusové se válí smíchy a Putin není k utišení a nepopadne-li se za břicho, tak popuká. Tedy jak se říká, hora porodila myš, malou a podvyživenou. Nevídáno, Manafort možná bude odsouzen pro majetkové delikty. Říkám možná. Z toho se nepodělá nikdo, kdo není bezmozek. Muellerovi by nevadilo, kdyby Manafort o Trumpovi klidně lhal, hlavně aby byly ty výsledky, ach ty výýýsledky. Věřím v Manafortův charakter.

Vedle toho bude vyšetřovatel jako ten dávný jouda, co se odvařil na Billu Clintonovi fetišem v podobě kalhotek Moniky Lewinské. Pak se z toho za čas zblázní, požádá zmateně o politický azyl v San Francisku či jiném „sanctuary city“ a nakonec ho dostane. A to bude pohádky konec.

A teď vážně, nepřipomíná vám to naše lítání holomků ze zvláštního policejního útvaru před pár lety po Úřadu vlády ČR, vláčení Jany Nečasové (Nagyové) v klepetech, stíhání vysokých státních úředníků a poslanců pro přijímání úplatků, které roztomile skončilo projednáváním daňového úniku paní bývalé premiérové za přijímání darů v podobě luxusních kabelek, hodinek, šperků či jiných cetek? Obojí je směšné a trapné.

Tomu já říkám veselá současnost.zpět na článek