Neviditelný pes

USA: O hranicích, lidech a drogách

19.6.2021

„Musíme odmítnout otevřené hranice, protože se musíme zasadit o vládu zákona a americkou suverenitu… Musíme stát s americkým lidem a musíme dát na první místo Američany,“ řekl k situaci na americko-mexické hranici guvernér státu Florida Ron DeSantis. Řečnil v pensylvánském Allegheny County při setkání s tamními členy Republikánské strany. Ron DeSantis (42) je daleko nejčastěji zmiňovaným kandidátem na viceprezidenta po boku Donalda Trumpa ve volbách 2024.

Za první čtyři měsíce roku bylo na jižní hranici zadrženo cca 180 000 nelegálních přistěhovalců. Předpokládá se, že jde přibližně o pouhou třetinu těch, kteří hranici skutečně zdolají. Podařilo se tak překročit rekord z roku 2001. Nový rekord vytvořila Bidenova administrativa také v počtu zadržených dětí, těch je ve speciálních zařízeních momentálně okolo 19 000.

border-wall

Cesta pro migranty i drogy

V sektoru Del Rio (podél řeky Rio Grande a jezera Amistad v Texasu, tvořící hranici mezi USA a Mexikem) bylo v jediný den zadrženo na 1000 imigrantů, z toho bylo zjištěno 27 případů pašování drog a zadrženi také byli tři v USA již odsouzení sexuální delikventi. Jak nás informuje pohraniční stráž, ve čtvrtek 20. 5. šlo o nové denní maximum ve staleté existenci místní pohraniční stráže.

Zhruba čtyři z pěti Američanů, bez ohledu na stranickou příslušnost, označili situaci na jižní hranici jako „problém“, přičemž příznivci republikánů ji označili za „zásadní problém“.

Arizonský šerif z Cochise County, Mark Dannels, v pátek představil svůj odhad, že jím střeženou částí hranice v Cochise County proklouzlo na 60 000 nelegálů. Svůj pesimismus k Bidenově vítací politice se vší vážností dodal: „To je otázka národní bezpečnosti, veřejné bezpečnosti.“

Taktikou pašeráků je využít nevinné návnady v podobě skupiny několika rodin s dětmi, které pohraniční hlídky zadrží a musí eskortovat. Tím se vytvoří možnost proniknout takto vzniklou mezerou větší skupině imigrantů, včetně drogových kurýrů. Pašeráci si pochopitelně nechávají platit i od těchto nic netušících nešťastníků.

Na vzestupu jsou především deriváty syntetické látky fentanyl, což je droga 100krát silnější než morfin a 50krát silnější než heroin. Má rychlejší nástup a také daleko rychleji odeznívá. Mixu fentanylu s heroinem se říká „Chiva Blanca“ a jde o výsledek výzkumné práce především mexických drogových kartelů.

Fentanyl je oproti heroinu levnější, dávka se dá pořídit za dvacet dolarů. Je ho potřeba také méně, takže v USA už skoro nahradil heroin.

Guvernér státu Texas, Greg Abbott, považuje Bidenovu strategii otevřených hranic za smrtící právě z důvodu drogového boomu.

Radši se „sjet“ doma

Spolu s nově vyplácenými sociálními dávkami, které rázem vytvořily dosud neznámou nechuť k práci, jde o tragickou kombinaci ničící po staletí budovanou americkou kulturu pracovitosti a nezávislosti. Ve Spojených státech tak v době ekonomické krize dochází k paradoxní situaci ohledně poměru mezi mírou nezaměstnanosti, počtem nabízených volných míst a spotřebou drog – práce je dost, lidé jsou však raději sjetí doma.

Oproti nám dobře známému evropskému socialismu jde v případě americké mutace o jev, který je – tak jako všechno americké – mnohem syrovější, hmatatelnější a viditelnější. Okem prostých statistických čísel se tak může zdát, že administrativě Josepha Bidena se může skutečný socialismus podařit prosadit daleko dříve, než se mohlo kdy jeho evropským soukmenovcům zdát.

Rozdíl mezi politikou Demokratické a Republikánské strany nebyl nikdy cítit tak rozhodně jako za progresivistické vlády dua Biden – Harrisová. Ti sice svým podřízeným zakázali nazývat situaci na jižní hranici „kritickou“, přesto má dalekosáhlé sociální a bezpečnostní dopady. To spolu s programem snižování rozpočtů policie působí jako velmi účinný katalyzátor společenského rozvratu.

Tomu vévodí nejen všudypřítomná kriminalita a drogová závislost, ale také jistá míra dvoukolejnosti vlády, kterou si my pamatujeme z dob komunistické totality, kdy stranické sekretariáty KSČ měly větší moc než orgány státní správy. Americké dualistické vládnutí totiž doplňuje všudypřítomné hnutí Black Lives Matter, které působí především na úrovni (demokratických) měst, kde de facto pokřiky z ulice usměrňuje rozhodování regulérně zvolených zástupců. Ti pak na svých nástěnkách tweetují jako o závod, aby všem na světě dokázali, že jim na černých životech záleží.

Jejich podpora Black Lives Matter se tak dá pro lepší pochopení českému čtenáři přirovnat k stanovování závazků našich brigád socialistické práce.

Plán jsme překročili, soudruzi…

V případě měst ovládaných Demokratickou stranou však také platí i ta část paralely s československým modelem tvrzených úspěchů, kdy plán byl permanentně a všemi překračován, přesto problémů přibývalo. To by nám mohli potvrdit starostové měst jako Chicago nebo Portland, kde mrtvých „Georgů Floydů“ přibývá po desítkách měsíčně, přičemž se místní policii dialog s komunitami výtečně daří a připisují si další a další úspěchy…

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.



zpět na článek