Neviditelný pes

USA: Když jsou volební přístroje online

10.8.2021

Cílem tohoto článku není rozporování výsledků prezidentských voleb v USA, ale spíše varování před automatizací voleb pomocí volebních přístrojů, které mohou být během voleb online a jsou pak náchylné k hacknutí (např. televizní stanice NBC několik měsíců před volbami informovala o tom, že volební přístroje v USA disponují 14 000 modemy). Je varováním před používáním volebních softwarů, jež jsou majetkem zahraničních firem a v rámci „ochrany firemního tajemství” nemají místní samosprávy možnost zkontrolovat bezpečnost těchto programů. Ne, to nejsou mýty fanoušků Donalda Trumpa, ale názory nejvyšších činitelů Demokratické strany, kteří v minulosti upozorňovali na to, že volební přístroje v USA jsou zastaralé a lze je jednoduše hacknout (viz níže). Po vyhraných volbách demokraté zase obrátili a nyní tvrdí, že šlo „nejbezpečnější volby v historii”. Veřejné mínění však ukazuje něco jiného. Podle společnosti Rasmussen cca 30 % demokratů a 74 % republikánů je toho názoru, že „podvody ovlivnily výsledky voleb”.

Následuje překlad filmu „Absolutely 9:0”, kde se Mike Lindell ptá kybernetického specialisty, který má 20 let zkušeností v oboru - pracuje jak v soukromém sektoru, tak i pro americkou vládu a tajné služby -, co dokázal vyčíst z dat tzv. PCAPS (packet captures), jež se jim podařilo zachytit během prezidentských voleb v listopadu 2020. Specialista několik měsíců analyzoval pouze 20 z více než 3000 kybernetických útoků a pouze těchto 20 útoků prý změnilo výsledky voleb ve prospěch Joea Bidena. Většina útoku prý pocházela z Činy. Mike Lindell proto pořádá kybernetické symposium v Sioux Falls v Jižní Dakotě ve dnech 10.-12.srpna 2021, kde plánuje zveřejnit všech 37 TB dat z doby voleb. Na symposium pozval několik tisíc lidí z americké administrativy, médií a především kybernetické specialisty z celého světa. Nabízí odměnu 5 milionů dolarů tomu, kdo dokáže rozporovat nález jeho týmu specialistů. Celé symposium bude vysíláno na několika amerických televizních stanicích a na www.frankspeech.com, platformě, kterou Mike Lindell založil poté, co mu byly zrušeny účty na sociálních sítích.

Po skončení symposia M. Lindell plánuje tyto důkazy předat Nejvyššímu soudu USA. Zveřejnění dat celému světu před samotným soudem má údajně zabránit tomu, aby soud tyto důkazy zametl pod koberec. Důvod, proč se o tom téměř nikde nepíše, je pravděpodobně způsoben tím, že Big Tech (Google, Facebook, Twitter apod.) a 96 % médií hlavního proudu v USA darovalo peníze na prezidentskou kampaň Joea Bidena. A když už se o tom píše, tak různí odborníci zpochybňují věrohodnost těchto dat ještě před jejich zveřejněním. Ať už nadcházející soud o budoucím prezidentovi USA dopadne jakkoliv, jisté je, že nepřispěje k důvěře ve stávající volební systém. Až nějaký progresivní politik v ČR přijde s revolučním nápadem vyměnit náš zastaralý způsob volení (kroužkování na papíře) za nějaký na Západě osvědčený moderní systém, vzpomeňte si na to, že v Americe už ho mají, ale cca polovina Američanů nedůvěřuje výsledkům voleb.

Film „Absolutely 9:0”

Jmenuji se Mike Lindell a jak víte, 9. ledna jsem obdržel důkazy o Čínou organizovaném kybernetickém útoku na naše prezidentské volby v roce 2020.

Z těch důkazů jsem si vybral jeden a šel jsem po něm. Bylo to něco nového, co zatím nikdo neznal. Něco, co provedly stroje: Dominion, Smartmatic a další. Šlo o kybernetický útok. O kybernetických útocích jsem nic nevěděl, takže jsem se musel učit opravdu rychle. K ověření jsem si najal odborníky – „bílé hackery“ pracující pro vládu. Poté, co vám ukážu, o co jde, pochopíte, jak si můžu být tak stoprocentně jistý, že až se to dostane k Nejvyššímu soudu, dopadne to 9:0. Poměr 9:0 pro zrušení těchto voleb, protože přes tato hlasovací zařízení proběhl stoprocentně na naši zemi čínský útok.

Je zde s námi jeden z mých expertů na kybernetickou bezpečnost. Jsou nejlepší. Konkrétně tento má více než 20 let zkušeností s prací jak v soukromém sektoru, tak v bezpečnostních a zpravodajských složkách státu. Má mnoho certifikátů v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti se specializací na nejnáročnější detekci nepřátelských útoků, zmírňování jejich dopadů a eliminaci protivníků. A to je on.

Kybernetický specialista

Zdravím vás, Miku, a děkuji za pozvání.

Mike Lindell

Já děkuji za všechnu tu práci, kterou jste pro naši zemi vykonal, i za práci, kterou jste udělal pro mě. Vím, že jsem vás i další lidi zavalil několikaměsíční prací, abychom vše ověřili a ukázali, že tyto důkazy jsou skutečné.

Začneme 9. ledna tím, co mi tito lidé přinesli. V noc voleb byli totiž na místě. Bylo to, jako když si pustíte film. Tito lidé mají veškeré informace, miliony řádků dat. Můžete nám je ukázat a vysvětlit, co vidíme?

Kybernetický specialista

Ano. Toto jsou surová zašifrovaná data. Přehrát je všechna by trvalo několik dní. S takovým množstvím zde máme co do činění.

Mike Lindell

A co obsahují? Jde o kybernetickou forenzní analýzu? Jak se tomu říká? Používal jste termín PCAP nebo tak nějak.

Kybernetický specialista

Ano. PCAP je zkratka pro odchytávání paketů. Takže jde o zachycení přenášených datových paketů v určitý okamžik. Veškeré informace přenášené mezi jakýmkoliv bodem A a B jsou přenášené ve formě paketů. A tak byly zachyceny i pakety cestující po síti během voleb. Nestačí ale o nich jen vědět, je třeba je zaznamenat. A v tom máme to štěstí, že někteří z našich lidí informace o tom, co se děje, skutečně nahráli (asi jako vůbec poslední).

Mike Lindell

Takže jste to slyšeli. Máme důkazy. Mluvím o tom už od 9. ledna. Skutečné důkazy shromážděné v den voleb a několik dní po nich. Ta data nedokáže asi nikdo z nás přečíst, pokud není odborníkem jako vy.

Kybernetický specialista

Ještě jedna důležitá poznámka. PCAP se nedá zpětně zfalšovat. Takový paket se dá odchytit a případně zaznamenat pouze v reálném čase. Nejde vrátit se v čase a celý řetězec událostí nějak nově vytvořit. Ten řetězec prostě běží a vy ho můžete pouze zaznamenat.

Mike Lindell

To je opravdu důležitá poznámka. Nemůžete se tedy vrátit v čase a říct si: „Tady si něco doplním“. Stejně tak se PCAP nedají ani měnit. A to mluví pro nás. Kdybychom je neměli, veškeré důkazy by byly nenávratně pryč. Je to tak?

Kybernetický specialista

Ano, určitě by byly pryč. Naštěstí někdo během voleb stiskl tlačítko nahrávání.

Mike Lindell

Ano, to je skutečná výhra. A proč to přinesli právě mně? Protože tenkrát 9. ledna nikdo jiný nebyl. Všechny ostatní důkazy, které se našly v listopadu a prosinci, se týkaly „organických“ podvodů (tak jim říkám) – všechny ty hlasy mrtvých voličů, nerezidentů a další triky. Všichni se soustředili na ně.

Pouze tito lidé – vlastně hrdinové – sbírali data už během volebního večera a přinesli mi je. Chtěl jsem se o tom dozvědět co nejvíc. A jedna z věcí, na kterou jsem se ptal vás i mnoha dalších kybernetických expertů, kteří mi pomáhají, je, zda existuje nějaký způsob, jak data zpětně upravit. Myslím, že jste to přirovnal k forenzní analýze na místě činu s důkazy DNA. Je to tak?

Kybernetický specialista

Ano. Data mají hodnoty hash, které jsou pro každou položku jedinečné. Jakákoli změna v datech změní i hash. Tak se ověřují náhledy dat nebo v tomto případě PCAP. Když se tedy podíváte na takový soubor, ověříte si, že nebyl pozměněn, ani s ním nebylo nijak manipulováno, protože potřebujete pracovat s původním, autentickým souborem. Tím začnete. Pak soubor dešifrujeme a vytáhneme z něho data, abychom přesně určili, co se v daném časovém bloku dělo.

Mike Lindell

Takže celou svou dvacetiletou kariéru pracujete hodně právě s těmito pakety, podobně jako další kybernetičtí experti?

Kybernetický specialista

Ano, pracujeme s nimi hodně, protože pokud dojde k aktivnímu kybernetickému útoku, zaznamenáváme ho. A způsob, jakým ho zaznamenáváme, je přes PCAP. Tak se dá provoz zachytit. Když ho zachytíte, máte zdroj a cíl. Máte přenášené soubory, víte, jakým protokolem. Zachycujeme spoustu informací a ty pak procházíme. Musí se to všechno přeložit.

Mike Lindell

Rozumím. Proto to trvalo tak dlouho. Už jsou to měsíce, co jsem si nechal u vás a mnoha dalších tyto PCAP ověřit a přeložit. A byly tam doslova tisíce hacků právě z Číny, že?

Kybernetický specialista

Ano. Bylo jich opravdu hodně a hodně bylo úspěšných. Některé dělaly jen průzkum, jiné převracely hlasy. Vnikly do systému a identifikovaly, kde je potřeba hlasy obrátit, a obrátily je. Takových aktivit tam bylo mnoho.

Mike Lindell

Proto jsem vás požádal, abyste si z toho množství vybrali 20 takových zachycených paketů, vytáhli z nich data a ta převedli do podoby, která bude pro nás ostatní čitelná. Chtěl jsem vidět, jak se to dělá, když to jde zvládnout v milionech hlasů, které Čína ve volbách vzala Trumpovi a dala Bidenovi.

Proto jsem řekl, že si vezmeme prostě 20 a z nich uděláme přesvědčivé video, které při hlasování soudců dosáhne poměru 9:0. To jsme udělali. Ověření těch paketů trvalo nějakých čtyři až šest týdnů, protože jsem si dával velmi záležet na tom, abych měl stoprocentní důkaz, v němž bude ověřena každá maličkost.

Šlo o pět států: Michigan, Wisconsin, Pensylvánie, Arizona a Georgia. Teď chci tedy prezentovat data, která jste vytáhl a přeložil z datových paketů oněch 20 útoků, ať si je můžeme všichni přečíst.

Začneme tady nahoře. Když se na prvním řádku podíváme na datum, je to den voleb 3. 11. 2020, čas 22:49. To je datum, kdy aktivita proběhla. Když mluvíte o zdroji, můžete nás tím řádek po řádku provést a vysvětlit, co je co?

Kybernetický specialista

Ano. Zdroj je IP adresa počítače, který v podstatě změnil tento hlas. Zaměřili jsme se na 20 útoků, všechny vedly ke změně hlasování. To je tedy zdroj.

Zeměpisná šířka a délka je v podstatě do 400 metrů od místa, kde se dané zařízení nachází. Město, provincie – Peking, samozřejmě v Číně. Tato další část uvádí v podstatě informaci o síti, vytaženou z paketu. Něco z toho je v čínštině, takže když to necháte přeložit, je potřeba překlad ověřit. Jak jste nás žádal, ověřovali jsme to dvakrát, třikrát i čtyřikrát. Procházeli jsme to opakovaně, abychom měli jistotu, že překlady a všechny informace sedí.

Mike Lindell

Tady slyšíte, že jsem ověření nechával ještě znovu ověřovat. Je to tak?

Kybernetický specialista

Ano. Protože máme co do činění s cizími jazyky, ověřovali jsme validaci už jednou ověřeného.

Mike Lindell

Další řádek je kód sítě. Co by to mělo být?

Kybernetický specialista

To je v podstatě z registrace té IP adresy. Téměř každá IP adresa je na někoho registrovaná. Když se tedy podíváte na tu síť, na její rozsah, zjistíte, kdo je to registrované číslo.

Mike Lindell

A všechny tyto informace máte z PCAP. Je to tak?

Kybernetický specialista

Ano.

Mike Lindell

Na dalším řádku je napsáno cíl. Až dosud jsme se věnovali hackerovi neboli útočníkovi. Je to tak?

Kybernetický specialista

Ano.

Mike Lindell

A teď se dostáváme k cíli, což už bych mohl zvládnout. To bude IP adresa cíle. A pak opět jeho zeměpisná délka, šířka a stát, do kterého se útočník naboural, je to tak?

Kybernetický specialista

Ano.

Mike Lindell

A pak tu máme vstupní bod. V tomto případě jde o Delta County – a pak registrace sítě. Všechny tyto údaje pocházejí přímo z PCAP, jsou tedy neměnné v čase, nedají se upravovat. Když je máte, jsou stoprocentní, neoddiskutovatelné. Jinými slovy, toto je skutečnost. Říkám to správně?

Kybernetický specialista

Ano, už jsme říkali, že to není subjektivní. Prostě je to tak, jak to je. Ty informace mluví samy za sebe a z toho vycházíme.

Mike Lindell

Než se dostaneme k posledním pár řádkům, chci se vás zeptat: pokud budete dokazovat kybernetický případ, kybernetický útok, a pokud byste mohl mít seznam přání – jako, řekněme, mám něco, co rozhodne. Jako když jste mi přinesly ty pakety. Tenkrát jsem nevěděl, že se jim říká PCAP, věděl jsem jen, že jsou z volební noci. O co byste si tedy řekl, kdybyste mohl mít seznam přání stoprocentních důkazů? Co by to bylo v případě kybernetického útoku?

Kybernetický specialista

Ano. Tohle je stoprocentní.

Mike Lindell

To je to, co byste chtěl?

Kybernetický specialista

Ano. V našem oboru nás často volají k práci až po útoku. Tohle bylo něco, co bylo zachyceno už během útoku. To chcete vždycky. Když někdo vykrádá banku, je ideální mít to zachyceno na videu. To je pak jasný důkaz. A tohle je jako vyloupení banky na videu.

Mike Lindell

Tohle je tedy něco, co by v případě spáchání zločinu, tedy kybernetického útoku chtěl každý. Máme forenzní důkazy. Máme video, na kterém je takříkajíc vykrádána banka. Chtěl jsem, aby to všichni slyšeli, než se podíváme na posledních pár řádků. Tady máte vniknutí, jak se dostali dovnitř, firewall nebo přístupové údaje, zda měli přístupové údaje a zda byl útok úspěšný. Vidíte, že ano.

A co se stalo? V tomto případě je tady napsáno „Trump: odebráno“, a v dalším sloupci 3215 hlasů. Můžete jít tím seznamem až dolů a ve všech řádcích jsou hlasy odebrané Trumpovi a přidané Bidenovi – ono obrácení hlasů. A vy říkáte, že ta čísla tady na konci pocházejí právě z těch paketů kybernetických či hackerských útoků?

Kybernetický specialista

Ano, jde o konkrétní čísla, žádné zaokrouhlování. Je to skutečně na jediný hlas přesný počet hlasů, které byly v paketech.

Mike Lindell

Vidíte tedy, co tu máme? Zbraň, ze které se dosud kouří. Dva měsíce na mě lidé útočili, že nemám důkazy, když jsme natočili ta předchozí videa. Proto jsem teď tady, abych mohl všem vysvětlit: tohle byl čínský útok na naši zemi prostřednictvím hlasovacích zařízení Dominion a dalších strojů, do nichž se prostě kyberneticky nabourali, aby se nabourali do našich voleb a zvrátili je ve prospěch toho, koho chtěli. V tomto případě to byla Demokratická strana. Než přejdeme k další tabulce, chci se vás zeptat. Až to předložíme Nejvyššímu soudu s tím, jak říkáte, že takový důkaz není subjektivní a nedá měnit, jaký výsledek byste s takovými důkazy očekával? Je reálné, aby bylo rozhodnutí 5:4 nebo 6:3? Případně 8:1? Nebo to musí být 9:0?

Kybernetický specialista

Je to nevyvratitelné.

Mike Lindell

Nevyvratitelné.

Kybernetický specialista

To je to slovo.

Mike Lindell

Nelze říct, že je to subjektivní důkaz, že?

Kybernetický specialista

To rozhodně ne. Někdy máte jako důkaz skvrny krve. Tohle je kbelík.

Mike Lindell

Úžasné. Aspoň už teď všichni vědí, proč jsem měl v posledních měsících takovou jistotu. A pamatujte, že tohle je jen 20 hackerských útoků z těch tisíců, které Čína zorganizovala. Ať jste demokrat nebo republikán, tohle je ta nejzávažnější věc, která se kdy stala. Je to největší zločin proti naší zemi a lidstvu, jaký si dokážu představit.

Ukážeme si další tabulku – a připomínám, že jde o pouhých 20 útoků z tisíců, kterými Čína naše volby v roce 2020 napadla. Vzal jsem jich jen 20 a nechal je ověřit, ověřit a znovu ověřit. A na této tabulce vám ukážu, co těchto 20 útoků napáchalo.

Když se podíváte na Pensylvánii (PA), tady je napsáno, že Biden vyhrál o více než 80 000 hlasů. Bez těch pár útoků, které se dostaly do našeho malého vzorku, by Donald Trump vyhrál o více než 107 000 hlasů.

Pojďme do Georgie (GA). Čísla říkají, že Biden vyhrál o 11 779 hlasů. Bez útoků uvedených pouze v tomto malém vzorku vyhrál Donald Trump o více než 35 000 hlasů.

Arizona (AZ), stejná situace. Přes 10 000 vítězných hlasů pro Bidena. Po připočtení obrácených hlasů z tohoto malého vzorku útoků vyhrál Donald Trump o téměř 37 000 hlasů (pozn.překladatele: v Arizoně se nyní dokončuje forenzní audit, kde mimo jiné našli o cca 70 tisíc korespondenčních lístků více, než bylo rozesláno).

Přesuňme se do Michiganu (MI). V Michiganu byl problém s přisypáváním hlasů, ale uvádí se, že tam Biden vyhrál o 154 000 hlasů. Bez změněných hlasů pouze z tohoto maličkého vzorku 20 útoků Donald Trump vyhrál v Michiganu o více než 48 000 hlasů.

Když se nyní podíváte do Wisconsinu (WI), uvidíte, že Donald Trump prohrál o více než 20 000 hlasů. Ve skutečnosti ale vyhrává o více než 49 000, téměř 50 000 hlasů. A to je jen dvacet z tisíců podobných útoků.

To je důvod, proč říkáme, že Donald Trump skutečně vyhrál tyto volby v poměru téměř 80 milionů ku 68 milionům pro Bidena. Jak se může podařit změnit desítky milionů hlasů? Muselo se to udělat pomocí počítačů. Pomocí hlasovacích zařízení Dominion a dalších. Spáchala to Čína a jde o kybernetický útok historických rozměrů.

A já se vás zeptám: Kdybyste jen tento vzorek s tím vším předložil Nejvyššímu soudu, kdyby to tam přinesl nějaký kybernetik pracující v kybernetické obraně, kybernetické forenzní vědě nebo jak to nazvat, a oněm devíti soudcům by předložil tyto důkazy, existuje nějaká možnost, že by nehlasovali 9:0 s tím, že je to stoprocentní pravda?

Kybernetický specialista

Ne. A myslím si, že by bylo skvělé, kdyby se k tomu vyjádřili i další kolegové a lidé z naší komunity, protože dojdou ke stejnému závěru. Tu práci děláme už dlouho a víme, na co se díváme. Jsem přesvědčen, že uvidí přesně totéž, co jsme našli my.

Je to tam a nedá se to změnit. A co s tím? Musíte rozhodnout. A to rozhodnutí musí být... Chci říct, že to není jen většina, je to celek.

Tak černobílé to je. Nejde o žádnou politiku. Jde o naši zemi a to platí pro obě strany. Takže si myslím, že je to třeba udělat. A myslím, že rozhodnou správně.

Mike Lindell

Správně. Dopadne to 9:0. Slyšeli jste to. Těch devět soudců Nejvyššího soudu budou hrdinové, pokud jde o mě. Chtěl bych být jedním z nich. Bylo by snadné být jedním z nich, když máte důkazy, které nejsou subjektivní a jsou stoprocentně neoddiskutovatelné. Takže rozhodování bude pro všech devět zcela snadné.

Je třeba si uvědomit, že je to devět soudců. Jsou to Američané, vyrostli zde. Mají rodiny, vnoučata a sousedy, mají přátele. Nezáleží na tom, jestli jste demokrat nebo republikán či něco jiného. Toto byl stoprocentní útok Číny. Komunistická strana Číny se tlačí do naší země a shodou okolností k tomu využívá Demokratickou stranu. Tu si k tomu vybrali. A přitom nás před tím Demokraté varovali. Varovali nás už dávno, že se tato zařízení dají hacknout.

Kamala Harris, senátorka za Demokratickou stranu (nyní viceprezidentka USA)

Uspořádala jsem ukázku pro své kolegy přímo tady v Kapitolu, kam jsme přivedli lidi, kteří před našima očima hackli volební zařízení. Taková, jaká se používají v mnoha státech, ale z našeho pohledu nepatří mezi nejmodernější.

Amy Klobuchar, senátorka za Demokratickou stranu

Jsme velmi znepokojeni, protože existují pouze tři firmy (Dominion, ESS a Hart). Do zařízení se dá snadno prolomit. Vypadá to, že jednotlivé státy dělají různá opatření, ale ve skutečnosti jim vládnou tři firmy.

Ron Wyden, senátor za Demokratickou stranu

43 % amerických voličů používá hlasovací zařízení, u kterých výzkumníci zjistili, že mají vážné bezpečnostní chyby, včetně zadních vrátek pro vniknutí. Tyto firmy nejsou nikomu zodpovědné. Neodpovídají ani na základní otázky týkající se jejich postupů v oblasti kybernetické bezpečnosti, ty největší neodpovídají na žádné otázky. Pět států nemá žádné papírové záznamy, což znamená, že neexistuje způsob, jak prokázat, že čísla, která hlasovací zařízení vydávají, jsou právoplatná. Tolik ke kybernetické bezpečnosti 101.

Alex Halderman, profesor počítačové vědy a inženýrství Univerzity Michiganu

Vím, že hlasovací zařízení v USA jsou zranitelná, protože jsme se do nich s kolegy opakovaně prolomili. Vytvořili jsme útoky, které se dokážou šířit z jednoho zařízení na druhé jako počítačový virus a v tichosti měnit výsledky voleb. A v každém jednotlivém případě jsme našli způsoby, jak by útočníci dokázali zařízení sabotovat a ukrást hlasy.

Zoe Lofgren, poslankyně za Demokratickou stranu

Časní voliči v Georgii v roce 2018 viděli, jak zařízení odmazávají hlasy a přehazují je na jiné kandidáty.

Televizní moderátor

Když říkáte „hacknuli“, co mohli udělat, když získali přístup do zařízení?

Douglas Lute, americký velvyslanec při NATO

Všechno možné. Mohli zmanipulovat výsledek hlasování. Mohli zmanipulovat sčítání hlasů, mohli ho zcela smazat, mohli ohrozit hlasování mnoha způsoby.

Alex Halderman, profesor počítačové vědy a inženýrství Univerzity Michiganu

Jsem přesvědčený, že kdybychom chtěli, výsledek voleb v Michiganu v roce 2016 by dokázala změnit i moje třída počítačové bezpečnosti na bakalářském stupni. Tak špatné to je. Máme zde kombinaci velmi silných protivníků na jedné straně a poměrně zranitelných a zastaralých systémů na straně druhé. Proto říkám, že je to jen otázka času.

Mike Lindell

Proto jsem si byl tak jistý. A každý, kdo se teď dívá, by toto video měl sdílet se všemi známými, které na světě má. Každý den, když vstanete, napište to někomu, sdílejte to. Volejte lidem, mluvte o tom. Proč? Protože toto je naše země. Teď máme všichni úkol: šířit to dál, ukazovat tyto důkazy všude. A proč to děláme? Protože až se to dostane k Nejvyššímu soudu, budou to tam muset přijmout a podívat se na to. Všichni. A jakmile se na to podívají, dopadne to rozhodně 9:0.

Celý film můžete zhlédnout ZDE

Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravil Jaroslav Pešta.

Prameny:
https://www.nbcnews.com/politics/elections/online-vulnerable-experts-find-nearly-three-dozen-u-s-voting-n1112436
https://www.thethinkingconservative.com/lindell-offers-5-million-to-attendee-who-can-invalidate-election-data/
https://frankspeech.com/
https://lindelltv.com/breaking-mike-lindell-offers-5-million-award-to-anyone-who-can-prove-cyber-data-from-november-election-isnt-valid/
https://warroom.org/2021/08/02/episode-1140-state-by-state-forensic-audits/
https://rumble.com/vf8iq3-scientific-proof-television-special-on-election-fraud-by-mike-lindell.html



zpět na článek