Neviditelný pes

USA: Bidenova barevná revoluce

9.2.2021

Stovky podivností kolem amerických presidentských voleb se najednou vysvětlily. Nešlo o halucinaci ani konspirační teorii. Ale o rozsáhlé tajné operace na „záchranu“ a „ozdravení“ voleb, aby dopadly „správně“.

Trump je obviněn z „vyzývání ke vzpouře“, protože volby bez důkazu označoval za zmanipulované. Twitter smazal desítky tisíc účtů za šíření pobuřujících lží o zmanipulování voleb. Moderátor Lou Dobbs dostal padáka z Fox News za to, že pochybnosti o volbách podporoval.

Neuběhl ale ani měsíc a ukazuje se, že všechno je jinak.

Časopis TIME vydal v únoru 2021 šokující článek „The Secret History of the Shadow Campaign That Saved the 2020 Election“ (Tajná historie stínové kampaně, která zachránila volby). Cituji: „Svým způsobem měl Trump pravdu. V zákulisí se odehrávalo spiknutí, které jednak drželo na uzdě protesty, jednak koordinovalo odboj šéfů korporací. Obě tato překvapení byla výsledkem neformální aliance mezi levicovými aktivisty a titány průmyslu.“

Autorem článku je Molley Ballová, novinářka a autorka životopisu Nancy Pelosiové, levicové předsedkyně sněmovny. Ballová tedy nepíše o těchto machinacích s rozhořčením, ona je oslavuje. Washington je obsazen vojáky, Biden už je v Bílém domě, takže sami konspirátoři v klidu vystupují ze stínu a začínají mluvit. První kusé informace se objevily už 4 dny po inauguraci v New York Times.

Za architekta celé záchranné operace článek označuje Mike Podhorzera z AFL-CIO (Americká unie odborových svazů), který je znepokojen, že dělnická třída stále více volí republikány. S přípravami začal už v roce 2019 a v dubnu 2020 vydal dokument “Threats to the 2020 Election“. Od svého počítače přes ZOOM organizoval jednání s Greenpeace, BLM, průmyslníky ze Silicon Valley, šéfy Twitteru a dalšími. Proč zrovna on? Podhorzer je „znám jako génius stojící za největšími výdobytky politické techniky posledních desítek let. Skupina levicových stratégů, které dal dohromady po roce 2000, vedla ke vzniku Analyst Institute, tajnůstkářské (secretive) firmy, které aplikuje vědecké metody na politické kampaně,“ píše TIME.

Tito „bojovníci proti populismu“ tedy sami páchají to, co u druhých odsuzují. Když byla analýza dat z Facebooku použita k efektivní kampani pro brexit, bylo to prohlašováno za skandál. A firma Cambridge Analytika za to byla potrestána zničením.

Podhorzer

(Mike Podhorzer, AFL-CIO)

Dalším z aktérů operace byl Norm Eisen, člověk který napsal Manuál k provádění barevných revolucí (tzv. Playbook). Eisen organizoval první Trumpův impeachment. Účastnil se i na Transition Integrity Project (TIP), který v roce 2019 založila Obamova pravá ruka John Podesta. TIP zpracovával scénáře (válečné hry, simulace), jak zařídit, aby Trump nevyhrál nebo jak se ho zbavit, kdyby vyhrál.

„Jejich práce se dotkla každého aspektu voleb. Přiměli státy, aby změnily své volební systémy a zákony, a pomohli zajistit miliony dolarů ze soukromých i veřejných zdrojů... Přiměli úspěšně sociální média, aby tvrději postupovali proti dezinformacím...“ pokračuje článek v TIME. Jenom samotný Zuckerberg z Facebooku nalil do těchto aktivit 300 milionů dolarů.

Eisen

(Norm Eisen)

A zejména zařídili, aby se v roce epidemie rozšířilo korespondenční hlasování. A postarali se, aby hlasovací lístky byly doručovány spíše potenciálním Bidenovým voličům nežli potenciálním Trumpovým voličům. V den voleb byla osobně fyzicky odevzdána jen čtvrtina hlasů. Polovina všech hlasů byla korespondenční.

Cílem těchto tajných zákulisních manévrů – jejichž existence ještě včera byla prohlašována za Qannon konspirační teorii neonacistů, bláznů a upírů – bylo prý zajistit správný výsledek voleb („proper outcome“).

„Každý pokus překážet nějak v cestě správnému výsledku voleb byl potlačen,“ říká Ian Bassin, spoluzakladatel neziskovky Protect Democracy. „Je ale obrovsky důležité, aby veřejnost pochopila, že se to vše nestalo náhodou. Systém nezafungoval nějakým kouzlem. Demokracie se nezrealizuje sama.“

Neobstojí teze, že cílem bylo zajistit transparentnost a předejít sporům o výsledek voleb. Změny pravidel naopak vytvořily více prostoru pro nejasnosti a podvody. Také neobstojí teze, že šlo o nadstranickou aktivitu – z republikánské strany se účastnili pouze Trumpovi odpůrci, a to potají.

Eisenův manuál

Eisenův manuál navazuje na legendární příručku Gene Sharpa „From Dictatorship to Democracy“, která odrážela zklamání levice z rudého teroru 70. roků. Vrazi Baader-Meinhofová, Světlá stezka a další levicové teroristické bojůvky nepřinesly revoluci, ale jen diskreditaci. Efektivní moderní „barevný“ převrat musí být proto nenásilný.

Článek v TIME pokračuje: „Proto účastníci chtějí, aby tajná historie voleb 2020 vešla ve známost, přestože může znít jako paranoidní horečnatý sen - dobře financovaná kabala mocných lidí z různých průmyslových odvětví i různých ideologií společně v zákulisí spolupracují, aby ovlivnili vnímání věcí, změnili pravidla a zákony, nasměrovali, o čem média píší, a ovládli toky informací. Oni ale volby nezmanipulovali, oni je ochránili.

„They were not rigging the election; they were fortifying it.“

Tak se na to ochraňování pojďme podívat. Už v listopadu 2019 Mark Zuckerberg pozval devět představitelů neziskovek na oběd do svého sídla. Varovali ho, že už nyní se šíří různé nepravdy o volbách. „Bylo třeba tlačit, naléhat, diskutovat, vyměňovat si nápady, abychom konečně dospěli k přísnějším pravidlům a jejich vymáhání,“ říká Vanita Gupta, presidentka Leadership Conference on Civil and Human Rights, která se večeře zúčastnila. A také se setkala se šéfem Twitteru Jackem Dorseyem a dalšími.

Dorsey

(Séf Twitteru pan Jack Dorsey s plnovousem ve stylu Rasputina)

Koordinované diskuse se šéfy Twitteru a Facebooku přinesly své ovoce.

Těsně před volbami 2020 se provalil skandál Bidenova syna Huntera, který před lety zahraničním firmám nabízel, že jeho papá (tehdy Obamův vicepresident) jim zajistí různé výhody. Média to ale zametla pod koberec. Jediný, kdo o tom napsal, byl New York Post. Sociální sítě jako Twitter a Facebook však znemožnily sdílení odkazů na tento článek. A dokonce vyřadily z provozu profil deníku New York Post - a to prosím není žádný druhořadý bulvár. Je to 200 let starý deník založený Alexandrem Hamiltonem, jedním z „otců zakladatelů“ USA. Tak vypadá skutečná moc – prostě vás vypnou, bez soudu, bez odvolání. Až do voleb se o skandálu nesmělo psát.

Kdyby se veřejnost byla o skandálu dozvěděla, Biden by býval získal o mnoho hlasů méně. Podle průzkumu Media Research Center celkem 36 % Bidenových voličů do voleb o skandálu neslyšelo. Z těchto lidí 13 % říká, že by Bidena bývali nevolili, kdyby o skandálu věděli. Biden by tedy býval měl u voleb o 4,5 % méně hlasů. To jsou přesně ty hlasy, které Trumpovi chyběly k vítězství.

Můžeme nesnášet Trumpův účes, jeho sebestředné vystupování, jeho excentrickou povahu. Ale jeho představa o ukradených volbách zřejmě není zase takový nesmysl, jak by si člověk mohl myslet.

NYP

(Cenzurovaný článek o Bidenově skandálu v New York Post)

Reference:

Showalter, Monica. Hubris: Elites brazenly gloat they rigged election ... and that’s good news for us. American Thinker 6.2.2021 https://www.americanthinker.com/blog/2021/02/hubris_elites_brazenly_gloat_they_rigged_election__and_why_thats_good_news_for_us.html

Burns, Alexander. How Democrats Planned for Doomsday. The New York Times, 24.1.2021, https://www.nytimes.com/2021/01/24/us/politics/democrats-trump-election-plan.html

Delingpole, James. Presidential Election Wasn’t ‘Rigged’; It Was ‘Fortified’, Says Time Magazine. Breitbart.com 5.2.2021 https://www.breitbart.com/politics/2021/02/05/delingpole-presidential-election-wasnt-rigged-it-was-fortified-says-time-magazine/

Meet Norm Eisen: Legal Hatchet Man and Central Operative in the “Color Revolution” Against President Trump. Revolver.com 18.9.2020 https://www.revolver.news/2020/09/meet-norm-eisen-legal-hatchet-man-and-central-operative-in-the-color-revolution-against-president-trump/

Newman, Alex. Deep State Boasts of “Conspiracy” Against Trump in 2020 Election. The New American 5.2.2021 https://thenewamerican.com/deep-state-boasts-of-conspiracy-against-trump-in-2020-election/

https://nypost.com/2020/10/14/facebook-twitter-block-the-post-from-posting/ (o cenzuře skandálu Bidenova syna)

https://www.msn.com/en-us/news/politics/media-s-hiding-of-hunter-biden-scandal-robbed-trump-of-clear-win-poll/ar-BB1aZGcF (průzkum mezi voliči Bidena, kolik z nich by ho volilo, kdyby věděl o skandálu)

https://dailycaller.com/2020/11/24/media-censoring-negative-joe-biden-news-cost-donald-trump- -mrc-poll/ (průzkum mezi voliči Bidena, kolik z nich by ho volilo, kdyby věděl o skandálu)

https://www.lifenews.com/2020/11/24/17-of-biden-voters-would-not-have-voted-for-him-had-they-known-scandals-liberal-media-censored/ (průzkum mezi voliči Bidena, kolik z nich by ho volilo, kdyby věděl o skandálu)

Video: Donald Trump slams Facebook, Twitter for taking down Biden story in NY Postzpět na článek