Neviditelný pes

SLOVENSKO: Kiskův pokus o státní převrat

9.3.2018

Kdo by si nemyslel ještě den před vraždou mladého slovenského novináře a jeho přítelkyně, že Slovensko není běžnou demokracií, asi by se mu leckdo smál a ťukal si na čelo. A hele, dva zavraždění, šikovné propojení slov „vražda novináře“ a hned tu máme neuvěřitelnou, ničím zatím nepodloženou teorii o podílu slovenské vlády na teroru vůči mladému novináři, a tudíž i útoku na celý novinářský stav s cílem zastrašit jej. A z vraždy mladých lidí, jakkoli je tento čin odporný, vyrobí chtivá slovenská média za pomoci kohorty těch spolupracujících zahraničních a pomocí divokých konspirací obraz odporného premiéra Roberta Fica, který má na rukou krev. Píše se to tak, nosí se to na transparentech v ulicích Bratislavy i jinde, tak je to určitě pravda. Výrobci svíček a prodejci květin mají hody, protože je třeba podpálit Bratislavu pietními koutky. A slovenská demokracie je na pokraji kýženého zhroucení. Tak málo stačí.

Že média, která povětšinou plní nikoli roli hlídacích psů demokracie, ale spíš hlídacích hyen anebo čubek demokracie, z toho vyrobí kauzu, to se dalo čekat. Ale když se do toho vložil neuvěřitelným způsobem president Kiska, který zjevně vystoupil z rámce Ústavy SR (což mu ale téměř nikdo nevytkne, protože to je přece dějinně správné, neboť takhle už to dál nejde) a doslova vlije benzín do ohně, aby si polechtal své ego a dal to sežrat Robertu Ficovi, to už zůstává rozum stát. Je jisté, že má Ficovi, který ho jindy nijak nešetří, co vracet, ale že to učiní způsobem, který je schopen uvést Slovensko do chaosu, to je neuvěřitelný příběh. Vždyť slovenská opozici je chaos sám. 

Je to tedy Kiska, kdo útočí na slovenskou demokracii a nerespektuje výsledek voleb. Proč se kdo diví, když mu Fico vmete do tváře, že se loni v USA zcela nestandardně a podivně sešel s magnátem Sorosem? Sejít se s tím lotrem, který se živí tu útoky na měny, tu útoky na demokratické režimy různých zemí, to vyžaduje mimořádnou dávku nevkusu a hlouposti, kterou jinak Kiska po celé své volební období přímo vyniká. Je to tragéd slovenské politiky a někdo Kisku prostě vodí, jak potřebuje. Dnes už vůbec není důležité, jak dopadne vyšetřování těch dvou vražd, to už nikoho nezajímá, je třeba živit požár, dokud plápolá.

Jestli toto není ukázka destabilizace členské země EU, která vykazuje veškeré znaky působení hybridní války, tak ať nejím. Nikdo si nepoloží otázku, v čím zájmu může být destabilizace Slovenska, a že by si třeba v Moskvě mohli mnout ruce, jak pěkně se to tam na tom Slovensku vyvíjí. Ne, tady se to nehodí, tady přece jde jen a výlučně o demokracii, o tu správnou a ne o tu, kde Fico vyhrává volby za volbami rozdílem čtyř koňských délek. Tady je dobrý každý prostředek, kterým lze zvrátit výsledek voleb, v nichž ti, kteří na tomto průšvihu pilně pracují, sami neumějí uspět. Ulice bude nyní stádně určovat tep doby a politický vývoj. Kiska, ta nešťastná osoba, jedná s obskurními opozičními pidistranami o rekonstrukci vlády, ačkoli pro to v Ústavě nemá žádnou oporu, a opravdu by mě zajímalo, jak by slovenská opozice, která je přehlídkou trpasličích uskupení s podivnými názvy, chtěla vládnout, když se jinak nedohodnou ani na tom, kolikátého že vlastně ten den je.

Ještě že žijeme v Česku, kde nám bude vládnout Slovák, který se rozhodl to nekurvit na Slovensku u vědomí, že oni si to tam demokraté zkurví sami, Boha jeho. Novinář Klíma požádá o ochranku, aby mohl v klidu spřádat ty své legrační kauzy. Také Kmenta, Kroupa či jiní čeští investigativní „dravci“ si požádají, aby nás mohli dál bavit svými ptákovinami, které oni myslí ale naprosto vážně. V tom je kouzlo doby. Teď se jenom bojme, aby mezi desítkami každoročně v ČR zavražděných nebyl náhodou nějaký novinář, třeba z Haló, novin. To by se teprve děly věci.

A takhle my tady žijeme.zpět na článek