Neviditelný pes

RUSKO: Úsměvné paradoxy Prigožinova tažení na Moskvu

24.6.2023 19:52

Po páteční zprávě pozdě v noci s účinkem třaskavé bomby, že se Prigožin, vůdce Wagnerovců vzbouřil proti ruské armádě následované po emotivním Prigožinově obvinění, že ruská armáda postřílela „velké množství“ Wagnerovců, jsme se v sobotu ráno probudili do situace, kdy Wagnerovci na čele s Prigožinem ovládají celý pás táhnoucí se od Rostova na Donu až k Voroněži s vidinou dalšího postupu směrem na Moskvu.

Na celé situaci je úsměvný postoj západních médií i českých fans stranících Putinovi. Západní média si zjevně neví rady, mají označovat Prigožina jako osvoboditele Ruska?

Ehm, fakt asi ne, když jeho vojáci se dopouštěli na Ukrajině válečných zločinů jako je mučení, popravy zajatců, v některých případech dokonce brutálním způsobem, popravy vlastních členů a mohli bychom ve výčtu zločinů Wagnerovy skupiny pokračovat.

Byli to právě Wagnerovci se svým krutým způsobem vedením bojových operací, kdy nechali pobít desítky a stovky a posléze i tisíce svých mužů za cenu dobytí městečka Bachmut, svou velikostí odpovídající městečku o velikosti středočeského Kladna.

Na druhou stranu v sobotním projevu Putin označil Wagnerovce za zrádce a hlavního nepřítele. Jak bude Západ postupovat? Bude nepřítel mého nepřítele naším tolerovaným spojencem jako za 2.světové války, kdy Spojenci byli nuceni se přátelit s masovým vrahem Stalinem a dokonce mu pomáhat?

Je to prekérní situace i v tom, že Prigožin by s největší pravděpodobností jako vrchní velitel ozbrojených sil Ruska konflikt na Ukrajině ukončil.

Tím válečným štváčem je Putin a ne Prigožin.

A co teprve podporovatelé Putina u nás a v dalších zemích? Komu mají fandit?

Prigožin byl pro ně velký hrdina, na druhou stranu Putin je pro ně ten nejchytřejší, největší politický stratég za posledních let. To musí být bolehlav

Ale ať už bude Prigožin za pár dnů odstraněn nebo se v Rusku rozjede regulérní občanská válka, měli by této situace využít Ukrajinci a zasadit údery hlavně tam, kde je ruská armáda nyní nejvíce oslabená.zpět na článek